Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за Подглавници.

peponio снимка peponio 25 юни 2005 - 16:07

търсих,не срещнах нищо и питам :p как могат да се свалят подглавниците на предните седалки,на моята астра и един приятел с вектра и двамата не можем да ги свалим :( има нещо като бутонче долу в основата,натискам го и дърпам ама нищо не става,как ли не съм пробвал,дърпал съм яко и пак не става :wall: чакам мнения :cen:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 25 юни 2005 - 16:18

Бутончетата при мен са две - по едно на двете железца, дето държат подглавника за седалката. Държиш ги и двете натиснати хубаво и дърпаш.


Enjoy... B)
Отговори

dionisi снимка dionisi 26 юни 2005 - 18:48

точно така е издърпваш подглавницата в максимално горно положение и след това единия държи двете бутончета а другия я дърпа така става 100% съм сигурен.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 26 юни 2005 - 21:36

Аз предните не съм ги свалял, но на задните има две пластмасови бутончета. Предполагам и на предните е така, но...

Ако някой е прее :p ал преди това ламаринките, които са под пластмасите няма отваряне без тънка отверка.
Защото пластмасата се натиска, но ламаринката не мърда. :cen:
Отговори

peponio снимка peponio 27 юни 2005 - 00:36

незнам какво е,двама човека единия натиска другия дърпа зверски и не ще и не ще,кал става точно номера с отверката :cen:
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 юни 2005 - 09:46

Karaibrahim, на Jun 25 2005, 02:18 PM, каза:

Бутончетата при мен са две - по едно на двете железца, дето държат подглавника за седалката. Държиш ги и двете натиснати хубаво и дърпаш.

Еми така трябва да става а ако не стане пробвай с отверката да прибереш контричките както казва PeteRHR, а може и да са ръждясали пръсни им малко ВД40 или масалце но това е системата Успех!!!:cen:
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 27 юни 2005 - 11:52

Абе момчета, я преди да ръчнете с отвертката, пробвайте да ги дръпнете навън тия "бутончета", вместо да ги бутате ;)
Та въпросните контрички се издърпват навън, без никакви отвертки и други подобни гаври. След като ги освободите двете, облегалката просто се изтегля нагоре. Имам си тамън четири подглавника и всичките съм ги махал без проблем, няма нужда от WD40.
Отговори

peponio снимка peponio 29 юни 2005 - 00:18

въх след малко зор единия излезна :D искам да попитам моята като е пусната до долу има около 5см до седалката и се вижда металната пръчка,вашите така ли са и те или се пускат и опират в седалката :cen:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 29 юни 2005 - 03:04

peponio, на Jun 29 2005, 01:18 AM, каза:

въх след малко зор единия излезна :D искам да попитам моята като е пусната до долу има около 5см до седалката и се вижда металната пръчка,вашите така ли са и те или се пускат и опират в седалката :cen:

И нашите са така! ;)
Отговори

peponio снимка peponio 29 юни 2005 - 20:01

мерси за инфото :D мен лично това дето стърчат малко ме дразни и ще пробвам да ги резна лекинко та да си опират в седалката и да не се вижда пръчката :cen:
Отговори

peponio снимка peponio 01 юли 2005 - 19:49

днес ги резнах пръчките с 3см и сега подглавниците опират в седалката и мноо ме кефи :cen: :p :wall: не се виждат пръчки мръчки,апък и това си е вид тунинг може да качи няколко коня знае ли се :D :D
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 юли 2005 - 12:25

Интересува ме следното нещо мога ли да си сложа възглавки, тези който са на седалката от горе за главата, от някъква друга кола? Защото мойте са от тези зъболекарските дето са с дупката и са супер неудобни? Мисълта ми е на другите марки коли са едни по нисички и тумбести, и за да се облегнеш не се изкривяваш много. А аз за да се облегна на мойте каквато им е функцията гледам тавана, даже и като ги наведа на пред. А и не са мекички. Мислих да ги тапицирам ама ще станат.... :puke:
Та ако някой е правил подобна шашма да сподели :unsure:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 23 юли 2005 - 12:28

Според мен няма да станат, защото са различни дупките (и самата система), защо не си потърсиш плътни? Аз никога не ги ползвам де, но мойте са си плътни и меки :unsure:
Отговори

1.6D снимка 1.6D 23 юли 2005 - 20:58

Според мен може да стане така: везмаш от твоите "възглавнички"пъчките дето влизат в седалката по тях от дърво или метал както можеш си направи кострукцията къквато форма ти се иска . Иди при някои добър тапицер избери си плат и готово. По този начин моите станаха супер ама аз работя в фирма за мебели и там ми направиха всичко без мен аз видях само резултата и чух горе доло как е станало :unsure: :mhihi: :no:
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 юли 2005 - 10:51

1.6D, на Jul 23 2005, 06:58 PM, каза:

Иди при някои добър тапицер избери си плат и готово. По този начин моите станаха супер ама аз работя в фирма за мебели и там ми направиха всичко без мен аз видях само резултата и чух горе доло как е станало :unsure: :mhihi: :no:

То аз работя в магазин /склад/ за дамаски, така че плата и тапицирането не са ми проблем! Въпроса е как да изградя рамката, за това питах дали може директно да се замести от друга кола...
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 25 юли 2005 - 12:18

Абе те принципно са направени, за да не си счупиш врата при камшичен удар, не да се излягаш да подремваш... ;)
Отговори

1.6D снимка 1.6D 25 юли 2005 - 14:41

:unsure: :mhihi: :no: не мога да ти кажа дали ще ти паснат то друга кола пък и не знам как са направили моите(аз ги продадох) ама мисле че ги е правил железар от некви тъки профили слага им се едим много дебел картон дето го слагат по диваните, върху него дунапрен( http://www.kovafoam.com/bg/index.html ) плат и готово повече не знам :no: :no: :no:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 25 юли 2005 - 22:29

Karaibrahim, на Jul 25 2005, 12:18 PM, каза:

Абе те принципно са направени, за да не си счупиш врата при камшичен удар, не да се излягаш да подремваш... ;)

то си е направо неудобно да се подпираш на тях :unsure: не може да се :mhihi:
Отговори

ГостAmbarev_* 25 юли 2005 - 23:03

стават за подпиране само за хора с големи "Кратуни" :tongue:
Отговори

Жоро снимка Жоро 26 юли 2005 - 13:16

Moonlord, на Jul 25 2005, 08:29 PM, каза:

то си е направо неудобно да се подпираш на тях  :unsure: не може да се  :mhihi:

Aз прекарвам по 2-3 часа на ден в колата /понякога и повече/ и накрая вече ми е толкова уморено, че на светофари си полягам за това питам. А не да карам и да си облягам главата! Тогава знам, че е неудобно!

Ambarev, на Jul 25 2005, 09:03 PM, каза:

стават за подпиране само за хора с големи "Кратуни"  :tongue:

Е да де аз за това искам малко по малки и по тумбести! Но явно ще пректоявам мойте!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg