Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за Подглавници.

astra_ss снимка astra_ss 25 април 2006 - 06:01

Здравейте колеги,
Отскоро имам астра комби и все още несъм разгадал всичко по нея. На старата ми кола имаше облегалки за глава на задните седалки , а тази си няма. Смущаващо е че няма и дупки където да се поставят. Женами стои отзад с малката и постоянно ми реве за тези облегалки.
Ако действително не са предвидено заводски такива дайте идея как да си поставя.



:newsm69:
Отговори

baitanas снимка baitanas 25 април 2006 - 06:22

Колега зависи какво изпълнение е колата,GL ,GLS ,CD.
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 април 2006 - 09:01

atanas_kostov_todorov, на Apr 25 2006, 07:22 AM, каза:

Колега зависи какво изпълнение е колата,GL ,GLS ,CD.
 

Даааааааааам GLS-a имат... В мойта са си фабрични...
Но ти може да си пригодиш, сложиш...
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 25 април 2006 - 09:12

:newsm69: абсолютно е възможно , аз си сложих на ветъра малко е зор че рязах кората с макетно нож4е 1 4ас , добре поне ламарината си е със дупките
Отговори

astra_ss снимка astra_ss 26 април 2006 - 05:54

Колеги, разглобих една седалка за брак която имаше такава облегалка и видях че не е толкова просто . Има метална траба на която се поктавя пластмасова втулка па тогава е облегалката за глава. При мен такива неща няма.....Явно от завода са ме скастрили, но нее невъзможно да се сложи. Някои пранил ли е такава сложна операция-
1.Разглабяне на седалката
2.Заваряне на опорна тръба
3.Поставяне на пластмасовата втулка и сглабяне
Мислите ли, че ще стане? Данеби да се наложи да търся и седалка?

:newsm69:
Отговори

Jimmy снимка Jimmy 28 април 2006 - 23:38

:beer: Аз на твое място бих се разходил по моргите да видя дали няма седалки (оригиналдъ с подглавници) и ако няма чак тогава бих се занимавал ;)
Ама ти си знаеш.... :beer: :beer:

Поздрави
Отговори

vectra снимка vectra 29 април 2006 - 09:24

Jimmy, на Apr 29 2006, 12:38 AM, каза:

:beer: Аз на твое място бих се разходил по моргите да видя дали няма седалки (оригиналдъ с подглавници) и ако няма чак тогава бих се занимавал ;)
Ама ти си знаеш.... :beer:  :beer:

Поздрави
 


Е ама така със сигурност ще му стъпи повече парици..нали знаеш, че всеки изгодата си гледа!
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 26 май 2006 - 09:59

Едва ли ще му вземат много пари на човека, а пък и става дума само за облегалките на задните седалки (при Астра са три части задните седалки - 1 част за седене и 2 части облегалки, и може да се сменят само облегалките например). Освен това след като жената иска, значи по-добре да стане, на каквато и да е цена, че иначе нервичките... :helpsmilie:
Отговори

nck снимка nck 16 ноември 2006 - 12:15

Отдавна си гледам задните седалки, но едва сега ми прави впечетление,че нямат 'подглавници' (или както там се казват тея неща дето подпират врата и не му дават да се скърши при удар, отзад най-вече).

Предполагам и други 3-вратки го имат (т.е. нямат) това нещо.
Нека някой по-запознат с историята на колата сподели защо конструкторите са я лишили от тези неща и каква оценка за безопасност е дадена, при положение, че това пряко влияе безопасността на пътниците ...
<_< :beer: :61: :61: :61:
Отговори

Стефан снимка Стефан 16 ноември 2006 - 12:18

Мисля, че се води като екстра и вариантите с по-бедно оборудване, пр. GL го нямат. Аз поне го нямам :crazy:
Отговори

Silencer снимка Silencer 03 септември 2007 - 11:39

Някой може ли да ме каже като нямам дупки за облегалки за глава,на задната седалка пак да си сложа такива
Дайте съвет
Благодаря предварително! :love_opel:
Отговори

Оги снимка Оги 03 септември 2007 - 11:40

 Silencer, на Sep 3 2007, 12:39 PM, каза:

Някой може ли да ме каже като нямам дупки за облегалки за глава,на задната седалка пак да си сложа такива
Дайте съвет
Благодаря предварително! :love_opel:


Не са само дупките ... трябват ти цели седалки
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 03 септември 2007 - 12:31

...в ламарината под кората има дупки ...фабрично само режем с макетно ножче кората зад седалката и гледаме да вземем пълен комплкект това което ни трябва има едни пластмасови "канали" дето влизат във ламарината и в тях се нанизват металните "пръчки" на облегалката ...аз си сложих и знам :love_opel:
Публикувано изображение
Отговори

beos снимка beos 03 септември 2007 - 13:07

Намираш това ..

Публикувано изображение

отваряш седалката, така ...

Публикувано изображение

и виждаш това ..

Публикувано изображение

а то е ..

Публикувано изображение

след това правиш дупки .. по тяхния размер!

Публикувано изображение

и нацелваш пластмасовите водачи към дупките в металната част на облегалката ..

Публикувано изображение

за тези става въпрос

Публикувано изображение

хубаво ги виж :)

Публикувано изображение

слагаш водача на стъблото ...

Публикувано изображение

да се получи нещо такова ..

Публикувано изображение

и си почти - повтарям .. ПОЧТИ готов..

Публикувано изображение

за да не стои така грозно ..

Публикувано изображение

трябва да сложиш и предишните пластмаски ..

Публикувано изображение


... това за Астра :) .. за Вектра ще да е подобно :love_opel:
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 03 септември 2007 - 13:23

Beos ,Браво...Такова пълно обяснение до сега не бях виждал...Евалата :love_opel:
Отговори

borro снимка borro 03 септември 2007 - 14:06

На вектра дали има такива отвори на облегалката като на астра? Отзад са закачени на кората - демек шишовете на подглавника не са прави като предните.
Отговори

Silencer снимка Silencer 03 септември 2007 - 16:06

мерси много...ще намеря всичко необходимо
Отговори

beos снимка beos 03 септември 2007 - 16:16

Малко пояснение .. не съм го правил аз! Намерих го отдавна в някакъв немски сайт, и си копнах снимките .. обяснението е от мен :icon_redface: стори ми се, че все на някокого ще бъде полезно .. и ето на все пак някой има нужда от помощ и аз съм насреща.
Отговори

A s t r a снимка A s t r a 04 септември 2007 - 08:30

 beos, на Sep 3 2007, 05:16 PM, каза:

Малко пояснение .. не съм го правил аз! Намерих го отдавна в някакъв немски сайт, и си копнах снимките .. обяснението е от мен :icon_redface: стори ми се, че все на някокого ще бъде полезно .. и ето на все пак някой има нужда от помощ и аз съм насреща.

Важното е че помогна с инфото.. <_<
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 04 септември 2007 - 09:13

при вектрата се боцват отзад в кората и в ламарината не в седалката ! обърнете внимание че има чупка при вектровите и сякаш е по дебел метала
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg