Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за Подглавници.

Silencer снимка Silencer 04 септември 2007 - 09:43

 буков, на Sep 4 2007, 10:13 AM, каза:

при вектрата се боцват отзад в кората и в ламарината не в седалката ! обърнете внимание че има чупка при вектровите и сякаш е по дебел метала

а има ли дупки в кората отзад по принцип?и от каде да си намеря пластмасите и самите облегалки?
Отговори

borro снимка borro 04 септември 2007 - 18:33

Ако си нямал до момента - няма и дупки и на кората. Обаче като я свалиш - ще видиш една планки, в които влизат пластмасовите шишове. Правиш отвори и си готов. Обаче според мен ако разполагаш с предни подглавници, незнам как ще ги натъманиш отзад.
Отговори

Vincent снимка Vincent 04 септември 2007 - 18:39

А знаете ли как седи въпроса при Astra G caravan? :icon_redface:
Отговори

Silencer снимка Silencer 06 септември 2007 - 10:49

 borro, на Sep 4 2007, 07:33 PM, каза:

Ако си нямал до момента - няма и дупки и на кората. Обаче като я свалиш - ще видиш една планки, в които влизат пластмасовите шишове. Правиш отвори и си готов. Обаче според мен ако разполагаш с предни подглавници, незнам как ще ги натъманиш отзад.

имам планките...тапицерите могат ли да ми ги сложат ?
Отговори

borro снимка borro 06 септември 2007 - 14:41

Мисълта ми беше - ако имаш предни как ще ги монтираш отзад. На предните железата са прави и влизат директно. Отзад железата са огънати и образуват някакъв ъгъл спрямо подглавника.
Отговори

Silencer снимка Silencer 07 септември 2007 - 08:25

:bou:

 borro, на Sep 6 2007, 03:41 PM, каза:

Мисълта ми беше - ако имаш предни как ще ги монтираш отзад. На предните железата са прави и влизат директно. Отзад железата са огънати и образуват някакъв ъгъл спрямо подглавника.

ясно
Отговори

rossenec снимка rossenec 30 март 2008 - 21:17

имам конкретен въпрос ? как аджеба се свалят тези пластмасови водачи без да се разглобява седалката, че нещо много взеха да тракат
Възможно ли е въобще ?
Отговори

beos снимка beos 30 март 2008 - 21:32

Да махат се, завърташ на 90° от положението в което са били нормално, независимо в коя посока и дърпаш нагоре.
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 21 май 2008 - 14:30

нямам наглавници на задните седалки и искам да си сложа! (стига да не е мн сложна процедурата)
оба4е не виждам дупки, възможно ли е да се монтират при положение 4е не е предвидено да има такива и някои знае ли каде и за колко мога да се сдобия с такива ?

Публикувано изображение
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 22 май 2008 - 15:24

сори !!!!
търсих такава тема в търсачката ама нещо явно не ми е излезнала !

още един въпрос тогава имам: някои може ли да потварди, дали това са точните наглавници за моята астра (X14XE) - за да не ги поръчам пък да се окаже 4е не са за мен и да требва да си ги бия в главата ?

:)
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 22 май 2008 - 18:23

И най-интересното е, че преди малко слязох и се позанимавах със задната седалка на Бертонето и се оказа, че под тапицерията си има и места и дупки за подглавници :biggrin: Скоро мисля да се обзаведа и аз със задни :whistle:
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 10 юни 2008 - 22:51

Само дето на Бертонето се оказа, че дупките на ламарината на задните седалки отдолу са на по-тясно разстояние отколкото на обикновени такива, т.е. за всички колеги с кабрио ако си мислят да слагат задни подглавници, задължително трябва да са задни от кабриолет. Но затова пък хеча на баща ми се сдоби с подглавници отзад.

П.П. За Астра Ф става дума
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 18 юли 2008 - 21:05

Добра вечер Колеги,имам въпросче към Вас.
Как да сваля подглавниците на моите седалки?Салона е рекаро оригинален с колата но подглавниците илизат до някъде и след това все едно има зегерка или някаква контра и ги спира да излязат от облегалката.Опитвах с рязко дърпане но ефекта е отрицателен.
Купих нови калъфки за седалките на близо 80 лева и се наложи да ги режа по шева в горната част за да ги нахлузя на облегалките.
Няма ли начин да се свалят тези подглавници
Отговори

vektra1 снимка vektra1 19 юли 2008 - 11:32

На Ascona не помня какъв е механизъма но би трябвало да може да се демонтират.Провери механизма на самата седалка дали от страни няма малки процепи,ако има там трябва да натиснеш едно зъпче за да освободи .За друг вариянт не се сещам принципно ако е със палчета само със дърпане излиза но при теб явно не е така. :unsure:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 19 юли 2008 - 12:27

ами огледах цялостно седалките и невидях никъде процеп.Явно седалките са сменяни от двуврата Аскона защото имат механизъм за згъване на облегалката и нищо повече.На една друга Аскона само че хечбек гледах същия салон като моя но трябва да издебна собственика да го питам дали е свалял подглавниците
Отговори

pepetko снимка pepetko 21 септември 2008 - 09:35

А някои може ли да ми каже на астра ф задната седалка дали има приготвени дупки за средна облегалка за глава,защото аз се сдобих и с такава,но никои нищо не е споменал до сега :icon_wink2:
Колега beos обръщам се към теб защото ти си разшивал тапицерията и предполагам си забелязал дали има дупки там(трябва да са отстрани да дупката в седалката,зад подлакатника)

ето една снимка да добиете представа:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=22...amp;pid=7771548

Питам защото минах с правенето на дупките по лесния начин,напипвах къде са дупките и направо дупчих с едно макетно ножче
Отговори

beos снимка beos 21 септември 2008 - 23:10

Снимките, които съм дал в една тема не са от моята кола .. и аз като теб минах по лесният начин с напипване то се усеща къде е вдлъбнато и само лек прорез за да вкараш водачите на подглавниците и да ги завъртиш после, за да се законтрят в процепите, та при мен имаше дупки .. докато при колегата Добрин - който е с Астра Ф пак комби 1995-та година C18XEL мотор .. няма при него и той в момента е комплект подглавници и се чуди какво да ги прави ..

едит: Темата се оказа слята с тази .. :) имало някой който се грижи всичко да е на едно място :icon_wink2: браво ..
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 18:05

Страно защо моита астра няма задни подглавници при положение че е с почти най-високото обурудване, само нямам кожен салон..... дали при тва положение ще имам дупки в седалките... ?
Отговори

Hueber снимка Hueber 14 април 2009 - 16:40

Колеги, знаете ли дали Corsa B 99г, 4 врати, има такава опция за поставяне на подглавници отзад - в смисъл, виждал съм на някои корси, но на моята нямам (ниво на оборудване Joy). Т.е. трябва ли да си сменя целите облегалки отзад с такива от корса, която има подглавници, или да търся само подглавниците?
Отговори

Hueber снимка Hueber 22 април 2009 - 16:48

 Hueber, на 14 Apr 2009, 05:40 PM, каза:

Колеги, знаете ли дали Corsa B 99г, 4 врати, има такава опция за поставяне на подглавници отзад - в смисъл, виждал съм на някои корси, но на моята нямам (ниво на оборудване Joy). Т.е. трябва ли да си сменя целите облегалки отзад с такива от корса, която има подглавници, или да търся само подглавниците?


Няколко дни по-късно, след доста обстоен преглед на задните седалки, установих, че фабрично те имат дупки за подглавници, и следователно са необходими само самите подглавници и пластмасовите водачи. Успях да се снабдя с такива, но сега пък не мога да ги махна от седалката, на която са, за да си ги сложа на моите седалки. По-горе имаше описано, че трябва да се завъртят на 90 градуса и да се издърпат, но при мен нещо не искат изобщо да се завъртят. Някой да знае как се свалят въпросните пластмасови водачи?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg