Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

NetBuster снимка NetBuster 26 май 2005 - 18:13

Винаги след дъжд намирам по една локва при педалите и в краката на пасажера. Има ли начин да открия къде е запушено, ако не какво се разглобява?
Благодаря.
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 26 май 2005 - 18:43

ми то има 2 кори дето са чистачките. Като спре да вали ще ги разглобя да видим кво ще излезе.
Мерси
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 27 май 2005 - 09:12

Ей в тази тема http://www.opelclub-...?showtopic=2597 съм написал за моите патила относно теча на вода в купето. Може и да ти е от полза ;)
Отговори

Гостtheater_* 27 май 2005 - 09:17

На стария ми кадет ми течеше по същия начин.
След като свалиш корите на чистачките по средата има още една кора, която закрива вентилатора на парното. Тя беше доста напукана и от там влизаше водата.
Залепих я със едно армирано тиксо на теса и след това съм нямал такъв проблем.
Успех !
Отговори

Shades снимка Shades 28 май 2005 - 08:08

А сигурен ли си, че не ти влиза отдолу вода през калниците?
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 28 май 2005 - 10:17

Ако влизаше през калниците щеше да тече в движение. Локвите стават през ноща докато вали.
Отговори

Гостtheater_* 28 май 2005 - 10:41

Само една добавка.
Въпросната пластмаса, за която говорих е отвратително крехка и трябва много да внимаваш като я сваляш и слагаш !
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 28 май 2005 - 22:22

Мамка му, гаднтото време не спира, за да почна ремонта.
Отговори

Гостzaqdlivkoto_* 01 юни 2005 - 12:12

помогнете на един много от4аян 4овек
вкарва ми вода в багажника от кам подкалниците
намерих 4е няма две тапи оправих го но вкарва пак но по малко
няма изгнило ПОМОГНЕТЕ
НАПРАЖО ЖЕ4Е САМ В ШАХ
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 01 юни 2005 - 12:25

Имаш ли люк- отводнителните канали се случва да се запушат. Виж също добре ли прилепва уплътнението на багажника(подсуши, сложи вестник и сипи кофа вода върху багажника, върху люка). Ако не е от там, махни всички кори от вътре на багажника, подсуши и отиди на пароструйка и облей обилно подкалници, пода под багажника, уплътнението на задното стъкло.
Отговори

Shades снимка Shades 02 юни 2005 - 12:26

Дойде ми една голяма глупост наум. Ако колата ти е хечбек провери дали не си скъсал маркуч за пръскалката на чистачката, че аз на Корсата така пълних багажника няколко пъти. :unsure:
Отговори

Гостzaqdlivkoto_* 04 юни 2005 - 02:49

ale te 4e e he4bek am ago zavihrq ot dolu otkam gumitr

!!!Кирилица!!!
edited by vlad0
Отговори

Гостastra power_* 04 юни 2005 - 17:36

zaqdlivkoto, на Jun 4 2005, 02:49 AM, каза:

ale te 4e e he4bek am ago zavihrq ot dolu otkam gumitr

!!!Кирилица!!!
edited by vlad0

моля?! :unsure:
Отговори

Гостzaqdlivkoto_* 04 юни 2005 - 20:33

абе 4е е хе4бек теи е ама от долу някаде жлиза
Отговори

Гостastra power_* 04 юни 2005 - 21:03

ами може да имаш изгнило някаде, което да влиза по малко H2O, като това сигорно няма да е отдолу, а някаде зад колелата :unsure:
Отговори

Petrov снимка Petrov 09 юни 2005 - 15:30

Леле покрай великите дъждове в София тея дни ония ден влизам в колата, а вътре смърди на влага. Заглеждам се и под педалите мокета мокър. Тръгвам да карам и точно някъде зад ръчката за отваряне на предния капак изтече една тънка струйка. По принцип и при други по-силни дъждове около педалите става леко влажно,но аз си мислих, че е от мокри обувки и до сега не му обръщах сериозно внимание. Но вече се притесних. Според мене влиза вода от към кората, където са чистачките. Там има една решетка за оттичане на водата и според мен от там влиза в купето. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Дали влиза от там дето си мисля. Ако е от там как да сваля тая пластмасова кора дето е под чистачките. То е ясно свалям чистачките ама после накъде. Като я махна тая кора какво точно да гледам за спукано. Няква тръба ли има дето е спукана какво ли е. Страх ме е че нищо чудно да е тръгнала да загнива под мокета.
Дайте някакви идеи.
Отговори

hitler снимка hitler 09 юни 2005 - 16:54

Смятам ,че мога да ти помогна защото и аз съм имал същият проблем. Опитай се да махнеш тази решетка както казваш така , че да виждаш спокойно вътрешната част на калника. Там трябва да има малка дупка ,която сигурно е запушена .Ако е така я отпуши . От тази дупка надолу трябва да има маркуч , който отвежда водата от калника . След ,което вземи една тел и промуши през маркуча като същевременно
наливаш вода . Ако не протече отдолу значи ще трябва да махнеш кората на левия калник отвътре и ще си покаже . Успех!
Отговори

EmperoR снимка EmperoR 09 юни 2005 - 19:18

На моя тече също и то така тече че даже жабката ми се пълни със вода ама яката. При мен поне проблема идва от уплатнението на предния прозорец. :unsure:
Отговори

Petrov снимка Petrov 09 юни 2005 - 22:21

Благодаря за бързия отговор.
А как се маха тая пластмасова кора около чистачките. Никъде не мога да видя винтове или нещо такова.
Отговори

slavi снимка slavi 15 септември 2005 - 09:46

Вече втори или трети път забелязвам, че като завали по-сериозно и целия под в краката ми и до мен подгизва. Откъде може да влиза и някой имал ли е подобен проблем. Почистих решетките за оттичане отгоре на калниците и не мисля, че е от там, още повече че не виждам следи да се стича някъде отгоре. Да не би да има някакви тапи отпред или отдолу, дето аз ги нямам?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg