Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

GT PoWeR снимка GT PoWeR 15 септември 2005 - 17:58

При Вектрите обикновено се пълни пространството, което е под чистачките при моторчето им и прелива в купето - има маркуч за оттичане , който често се запушва от листа и други боклуци и затова така става...! На Калибрите незнам как е - провери може да е поради същата причина <_<
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 15 септември 2005 - 18:14

Еми по принцип на пода има тапи, които като ги извадиш би трябвало да служат за оттичане на събралата се вода. Само че ако някоя изпадне по някъква причина отворите за тапите почват да действат в обратна посока - за да ти пълнят колата с вода. На нашта кола сме го имали тоя проблем, може и при теб да е заради това. <_<
Отговори

vectra снимка vectra 15 септември 2005 - 18:17

slavi, на Sep 15 2005, 09:46 AM, каза:

Вече втори или трети път забелязвам, че като завали по-сериозно и целия под в краката ми и до мен подгизва. Откъде може да влиза и някой имал ли е подобен проблем. Почистих решетките за оттичане отгоре на калниците и не мисля, че е от там, още повече че не виждам следи да се стича някъде отгоре. Да не би да има някакви тапи отпред или отдолу, дето аз ги нямам?

човек не искам да те плаша ама мислил ли си за дъпка на пода?Аз на старата бангия (кадет '86 1.6д) имах две...като се качи колата на канал и не може да ги видиш..ама като махнахме боклуците от пода и... :ph34r:
Отговори

ГостAmbarev_* 15 септември 2005 - 23:36

И аз съм го имал този проблем и се си мисля че е от тапите отдолу ... но гледах са си намястото .. а за този маркуч на кадетт е има ли го ?
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 16 септември 2005 - 18:29

маркуча се намира в двигателния отсек - непосредствено зад двигателя и е насочен надолу, долния му край е сплескан, където се и събират боклуците обикновено...
Отговори

slavi снимка slavi 17 септември 2005 - 09:37

Проверих каналите горе пред предното стъкло и мисля, че от там се оттича нормално. Вдигнах колата и огледах какво става отдолу. Подът е здрав и се оказа, че проблемът е точно в тапите, 3-4 от тях си се местят свободно и водата си ходи в която си иска посока. Въпросът е какво следва сега - да се лепят със силикон, да се сменят или какво?
Благодаря ви за отговорите!
Отговори

Georgiev снимка Georgiev 17 септември 2005 - 12:14

И аз имах такъв проблем.Оказа се че е от пластмасата под предното стъкло. КОЯТО СЕ МАХА КОГАТО СЕ СМЕНЯ ФИЛТЪРА НА КУПЕТО.На пръв поглед всичко ми изглеждаше нормално поставено.Аз я махнах почистих добре каналчето където се съединяват двете пласмаси сглобих всичко и вече не тече.Така е при Астрата.

<_< Провери си дренажните отвори на праговете ако са се задръстили от мръсотия те се пълнят с вода и водата излиза навътре в купето.
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 20 септември 2005 - 20:00

Аз днес си взех колата от кърпене и понеже пода бях намазал с една мноого добра хидро изолация колата ми беше заприличала на басейн. Или по-точно само тази част в краката на шифиора. Та водата влиза някъде отгоре и утре ще търся. Мисля да плесна две кофи вода на предния джам и да чакам да протече.
Отговори

Scooter снимка Scooter 20 септември 2005 - 21:25

Същия проблем съществуваше и при мен със тапите и дупките!Оставих само една от трите тапи(тази която си пасваше нормално и не се вътрше накъдето си поиска),останалите две дупки със епоксидна смола и стъклена вата,отгоре Антикор и си на 6 <_<
Отговори

mandata снимка mandata 11 октомври 2005 - 23:42

аз мисля, че е от самият багажник
1. Пластмасата над номера - хваната е с видийки и оттам влиза вода
2. Ако има емблема или надписи - държат се на нещо като нит - може и оттам

Свали всичките щуротии от капака и оплътни със силикон при монтажа.
успех :dancin:
Отговори

baitanas снимка baitanas 27 октомври 2005 - 07:38

колега махаш вси4ко от багажника и мажеш много хубажо със силикон по вси4ки фуги и дуп4ици и трябва да е ОК.
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 18 ноември 2005 - 19:50

Аз също имах подобен проблем. Постоянна влага в багажника. Никой не е предположил това което аз открих, няма да ви казвам колко нерви ми коства. Оказа се, че на антената гуменото оплътнение на калника се беше нацепило и сълзеше от там. Пълна простотия... Та това е. Ако влиза от долу, тоест имаш изгнило някъде със сигурност ще имаш и кал в багажника. По това ще го познаеш. Иначе маже да е какво ли не. Кофти уплътнение на багажника, може да тече покрай стоповете с други думи въоръжаваш се с търпение и свободно време и започваш да изключваш всички възможни места едно по едно, докато не откриеш проблема! Успех.
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 23 ноември 2005 - 16:23

И аз имам същия проблем с моята Вектричка.С какво ли не я мазах,но резултат няма... :kinggrin:
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 24 ноември 2005 - 10:57

Има една отводнителна тапа на дъното на багажника, под резервната гума. Поне така е при Вектрата. Ако се е скапала или я няма, може и от там да влиза вода.
Отговори

slavi снимка slavi 06 януари 2006 - 10:44

Седа си и се чудя след като оправих пълненето с вода при дъжд дали е нормално да има конденз по пода от температурните разлики. Верно, че съм с гумени стелки и те доста запарват и мокета стои леко влажен, обаче като дигнах всичките дунапрени по пода (ламарината отвътре) пак си е едно такова мокро. Ако на някой му се занимава, да вдигне и да види как е при него. Струва ми се, че е от студеното/топлото като постоянно изстива и се топли колата сега в тоя сезон. Някакви впечатления?
Отговори

bugatti снимка bugatti 06 януари 2006 - 19:06

При мен няма освен в багажника ма и за там незнам липсва ми едната тапа под резервната гума може и от нея да влиза вода
Отговори

Гостastra power_* 06 януари 2006 - 19:50

това определено е много непрятен проблем :thu: най-добре провери да не би да минава вода някаде през филтъра на на въздуха за купето. др идея нямам за съжеление :beer:
Успех :thu:
Отговори

slavi снимка slavi 06 януари 2006 - 19:52

bugatti, на Jan 6 2006, 07:06 PM, каза:

При мен няма освен в багажника ма и за там незнам липсва ми едната тапа под резервната гума може и от нея да влиза вода
<{POST_SNAPBACK}>


И на мен все ми беше мокър багажника на Вектрата, незнайно откъде. Аз говоря за влага под мокета и дунапрените, не за езеро. :-) Дори в най-силния дъжд не подгизвам, ама имам чувството, че кондензира от топлото като включиш парното и после остане на студа.
Отговори

bugatti снимка bugatti 06 януари 2006 - 20:18

Съвсем между другото по едно време ми влизаше вода от ел. антената но понеже се прееба и си купих няква от крайслер ли беше абе неква сега не я помня та тази антена си има дупка за маркуч в най ниската точка и от тогава вече нема вода в лявата страна така че колегите с вектри да го имат в предвид :beer:
Отговори

yasmania снимка yasmania 06 януари 2006 - 20:39

И аз в калибричката имам влага по мокета отпред...ама май не е просто влажно, а си е бая...трябва да видя скоро що така, май е много за от конденз
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg