Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

slavi снимка slavi 06 януари 2006 - 22:52

yasmania, на Jan 6 2006, 08:39 PM, каза:

И аз в калибричката имам влага по мокета отпред...ама май не е просто влажно, а си е бая...трябва да видя скоро що така, май е много за от конденз
<{POST_SNAPBACK}>


Е точно за това говоря и аз. Не мога да разбера нормално ли е?! Нека другите с Калибри да кажат как е при тях отпред сега в това време.
Отговори

kiri снимка kiri 07 януари 2006 - 07:42

Виж да не е изгнило купето ( горе ) за6тото като се въртят колелата гумите хвърлят то4но там вода и кама4ета. При мен ( Орел Манта) бе6е съ6тия проблем.
Отговори

slavi снимка slavi 07 януари 2006 - 12:43

kiri, на Jan 7 2006, 07:42 AM, каза:

Виж да не е изгнило купето ( горе ) за6тото като се въртят колелата гумите хвърлят то4но там вода и кама4ета. При  мен ( Орел Манта)  бе6е съ6тия проблем.
<{POST_SNAPBACK}>

Еми да ти кажа при мен ръжда още няма (веждите са ясни - те са сменени). Колата беше изцяло разглобена и отвътре, и няма дупки, ръжда и т.н. Пода е минат машинно с Боди, тапите на пода са изхвърлени и отворите заварени и обработени. На пароструйка не съм видял да влиза вода отникъде, дори и като беше голо купето. Така че мокрото или е някаква супер мистерия, или е конденз...
Отговори

ГостFishbed_* 07 януари 2006 - 20:27

М-да и в мойта колиба е така ама е влажно само на шофьорското място,а от другата страна-нищо :beer:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 07 януари 2006 - 23:17

И аз имам подобен проблем. Когато вали отпред дясно в краката на пътника се събира вода. Капе някъде отгоре но там са джажите на климатика и нищо не се вижда. Взел съм един силикон и съм решил да обмажа всички маркучи, които влизат в купето в тази област, дано се оправи!
Отговори

troul снимка troul 08 януари 2006 - 01:45

При мен го има същия проблем!
Колата скоро я кърпих.
С гумени стелки съм, сега съм ги вдигнал пуснал съм парното до дупка и го изсуших. Сега го наблюдавам, но мисля, че се дължи на конденз, но и от влагата която постояно внасяме със мокри крака.
Отговори

slavi снимка slavi 08 януари 2006 - 18:30

Тоя уикенд пътувах и след мокрото по пътя нямаше вода вътре, но като дигнах стелката беше мокра точно по пътя на тръбата за въздуха дето свършва под предната седалка - т.е. явно се образува конденз от топлото. Иначе наистина и при мен влагата е повече отляво - откъм шофьорското място, може би щото стъпвам там. Абе май излишно се притесняваме. :-)
И нещо за колегата с теча отдясно - при мен отвреме навреме капва по някоя капка от тръбите на климатика - има някакви гумички на тръбите, където влизат в радиатора - май оттам е.
Отговори

Гостmarmoran_* 17 януари 2006 - 16:01

И аз имах такива грижи, но се оказа нещо съвсем различно. Когато валеше проливен дъжд, мокета отгоре не беше мокър, а отдолу при натиск се чуваше джвакане и стоеше леко влажно. Като се махнат корите и се вдигне мокета - си беше бая мокро. Така и от 2-те страни отпред на колата. Отне ми 2 дни да открия откъде идва. Мислех, че от тапите на пода, конденз, и тн, но всъщност се оказа, че зад предното странично огледало, уплътнението което е по ръба на покрива е лепено с течен каучук фабрично, именно където се разширява зад огледалото. При многократно отваряне и затваряне на вратата и най-вече с времето каучука се напуква и почва да прониква вода, която се плъзга зад уплътнението на вратата при калника и прониква зад предните кори!!! Така водата влиза без да я виждаш. Отне ми, както казах 2 дни мъки с един съсед и кофи вода. Когато го лепнах с 2 компонентно лепило на БИЗОН за уплътнения /от Бриколаж/ заспа. Продължи да е леко мокро отдясно, когато открих, че една пластмасова тапа, запушваща дупка в пода и придържаща кората отляво на шофьорското място е спукана /тази кора долу, зад която са кабеляците при предния ляв калник, до педала на съединителя/. Такава тапа /продълговата/ си набавих от Олимпия, с поръчка за 2 лв, щото на склад такива просто никъде няма. Вече не тече.
Дано при теб е просто конденз - че си беше ГОЛЯМА МЪКА!

-----

Ако те интересува кое, как и къде щото не мога да го опиша съвсем точно пиши да кача 2-3 снимки.
Отговори

Гостmarmoran_* 17 януари 2006 - 16:22

И аз имах такива грижи, но се оказа нещо съвсем различно. Когато валеше проливен дъжд, мокета отгоре не беше мокър, а отдолу при натиск се чуваше джвакане и стоеше леко влажно. Като се махнат корите и се вдигне мокета - си беше бая мокро. Така и от 2-те страни отпред на колата. Отне ми 2 дни да открия откъде идва. Мислех, че от тапите на пода, конденз, и тн, но всъщност се оказа, че зад предното странично огледало, уплътнението което е по ръба на покрива е лепено с течен каучук фабрично, именно където се разширява зад огледалото. При многократно отваряне и затваряне на вратата и най-вече с времето каучука се напуква и почва да прониква вода, която се плъзга зад уплътнението на вратата при калника и прониква зад предните кори!!! Така водата влиза без да я виждаш. Отне ми, както казах 2 дни мъки с един съсед и кофи вода. Когато го лепнах с 2 компонентно лепило на БИЗОН за уплътнения /от Бриколаж/ заспа. Продължи да е леко мокро отдясно, когато открих, че една пластмасова тапа, запушваща дупка в пода и придържаща кората отляво на шофьорското място е спукана /тази кора долу, зад която са кабеляците при предния ляв калник, до педала на съединителя/. Такава тапа /продълговата/ си набавих от Олимпия, с поръчка за 2 лв, щото на склад такива просто никъде няма. Вече не тече.
Дано при теб е просто конденз - че си беше ГОЛЯМА МЪКА!

-----

Ако те интересува кое, как и къде щото не мога да го опиша съвсем точно пиши да кача 2-3 снимки.
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 17 януари 2006 - 17:36

При мен беше от запушване на дренажните отвори в калниците и едно гумено нещо над хидравличната рейка. 2 пъти ми се пълни колата докато разбера от къде влиза . 1 вия път вадих тапи силикон и пак обратно . ама не беше от там.
После разбрах ..... Гадното е ,че отдолу всичкото е като гъба и попива и няма съхнене с дни в това студено време ... махане на седалки надигане с подпорки , отворен люк, абе гадна работа .... още не мога да си го обясня немеца ка кго е измислил така тъпо дееба мама му. По техните улици няма листа и кал и боклуци ,ама по наще има . Инжинера винаги трябва да предвижда човешката глупост и че таз кола няма да се кара само в човешки страни. Успокоявам се само ,че Вектра Б има пластмасов предпазител и тям много трудно става така ..... Досега съм карал Мазда 323 1982 1,5 гт - голяма лимка беше и там такива неща не са ми се случвали ... :huhsign: иначе орела е много гут .
Отговори

Гостs100yan_* 19 юни 2006 - 16:25

:sad-smiley-050:
Здравейте колеги
При мен тече около и над парното ама точно не мога да видя.И така правим си
дъжд на автомивката и виждам че си шурти направо.Пробвах онова дето виси
под моторчето на парното да го изчистя щото имаше гадни боклуци,сетих се
да проверя и гарнитурата на моторчето и пак ...дъжд и пак тече...
Започвам да си мисля че трябва по принцип така да тече...
Отговори

vanky снимка vanky 19 юни 2006 - 17:07

имаш ли филтър на въздуха?
Отговори

Гостs100yan_* 19 юни 2006 - 19:30

vanky, на Jun 19 2006, 05:07 PM, каза:

имаш ли филтър на въздуха?
 

Ако питате за мястото под моторчето на парното като го отварях още за ремонта под него нямаше филтри никакви само жалузите се виждат ама
то е сякаш друго...
Отговори

stefanachi снимка stefanachi 20 юни 2006 - 22:26

При мен също течеше, оказа се че първо маркучето е запушено и като вали силно прелива. След като го отпуших и залепих коритото на вентилатора с мноогооо силикон сря да тече от там, но се оказа че има теч и някъде от горе в дясно зад таблото. След една кофа вода на предното стъкло видях че идва от десния долен ъгъл на стъклото, оказа се че при цялата дясна колконка и цялата долна страна на предното стъкло уплътнението не уплътнява добре и беше пълно с кал и освен това там от където влизаше водата явно силикона с който е лепенно стъклото се е разлепил или нещо такова. След половин туба силикон вече не тече :-). Виж ако можеш(аз не успях да си сваля цялото табло) дали някъде не ти се е отлепило стъклото или ако е с уплътнение дали не се е прецакало и си сложи силикон за всеки случай на уплътнението на вентилатора.

Дано да съм ти бил полезен ;-)
Отговори

Гостs100yan_* 21 юни 2006 - 13:59

:flag: Много благодаря за подробностите смятам че лично за мен
ще са много полезни и ще ги пробвам.Ако някой чете случайно нашата
раздумка искам да знам правил ли е пълно разглобяване на таблото...
(ох като го написах още и ми стана страшно),защото всекакви подобни проблеми сякаш се решават с това(вентилационни жалузи,течове,кабели
и т.н.)?
Отговори

gradev снимка gradev 22 юни 2006 - 20:37

Неприятно наистина, но ще трябва да разглабяш. Таблото освен на това дето го виждаш има гайки ли беха или болтове /преди 7-8 години го свалях/ откъм мотора... Внимателно, после като стягаш може да подложиш силикон, ал лично смених и рапидките с по-големи - доста време слад това не тракаше
Отговори

астор снимка астор 08 август 2006 - 21:28

Имам опел астра 1.6 16 v 96 г. комби.Моля,ако някой желае да ми кажи как да спра теча на вода след силен дъжд в купето и по точно на тапицерията на тавана.предполагам че водата влиза през захващането на стойките на багажника :devil-smiley-019:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 09 август 2006 - 10:05

Можеш да пробваш със силикон или някакво монтажно лепило, като добавиш и още малко гумени уплътнения - все пак да стане разглобяемо (зависи от мястото и теча естествено... :devil-smiley-019: ) ;) Успех :bishop:
Отговори

астор снимка астор 09 август 2006 - 17:30

vassil_bk, на Aug 9 2006, 10:05 AM, каза:

Можеш да пробваш със силикон или някакво монтажно лепило, като добавиш и още малко гумени уплътнения - все пак да стане разглобяемо (зависи от мястото и теча естествено... :bishop: ) ;) Успех  :first:
 


Благодаря за съвета! Интересуваме, как се свалят стойките на багажника,защтото от там тече. java script:emoticon(':devil-smiley-019:')
smilie
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 09 август 2006 - 18:18

астор, на Aug 9 2006, 05:30 PM, каза:

...Интересуваме, как се свалят стойките на багажника,защтото от там тече.

Еми на Вектрата болтовете, с които е стегнато цялото нещо, са под гумените уплътнения на вратите до тавана. Надигат се и се развива... Не знам при Астра как е, но предполагам, че е нещо от сорта... :bishop: Може евентуално да имаш някакви капачета на самия покрив, под които да са болответе... :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg