Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

s1lv3r снимка s1lv3r 16 ноември 2013 - 18:47

Колеги при мен проблема е следния,при силни дъждове или автомивка ми тече от горния край предното стъкло.Карах е в кобрата да го залепят направиха го хората 1-2 месеца нямаше проблем и след една автомивка вътре 2 те предни седалки,таблото и барчето между седалките плува във вода.Викам си не са го направили как трябва пак там пак лепене и същата история 1-2 месеца и пак почва да тече.Смених майсторите ходих при някакви други пичове дето лепят стъкла и те го залепиха правиха и 1-2 месеца пак протече.Лепих го сам с много силикон и пак толкова изкара. Къде ли е проблема никой не може да каже. Надявам се някой от вас да даде съвет какво да правя. Колата е Opel Vektra B хечбек 98г.
Мнението беше редактирано от s1lv3r: 16 ноември 2013 - 18:47
Отговори

CH_M снимка CH_M 16 ноември 2013 - 19:13

Колега, хванала я е ръждата, от прословутите странични лайсни на предните колонки.Ръждата тръгва и към тавана. Мойта и на нея са и натръпнали колонките, бях с лайсни с металните скоби за закрепване и точно скобите първо ръждясват от влагата и се предаваи по колонките.При мене като я взех лайсните се бяха надигнали, свалих ги и намерих от морга с пластмасовите щипки, междувременно обработих тръгналите ръжди, монтирах новите лайсни и смятам за сега че спрях и забавих процеса.
Та ако не разбуташ и видиш какво е положението, не може да се даде кардинален съвет за решаване на теча.
Отговори

s1lv3r снимка s1lv3r 16 ноември 2013 - 19:26

Благодаря колега за бързия отговор,още утре ще я разхвърлям да видя какво е положението.:)
Отговори

Doctor_D снимка Doctor_D 27 ноември 2013 - 15:49

Колеги, тече от посоченото място при голям дъжд или сняг. Дали е от задния прозорец? Колата е Astra G хечбек.
http://prikachi.com/...24/6795024r.jpg
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 15 април 2014 - 16:51

Това ли са дренажните отвори под кората на чистачки - доста големи правоъгълни. Издирвам много сериозен теч в краката на шофьора.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от amalexiev: 21 април 2014 - 20:53
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 15 май 2014 - 15:17

Вчера след дъжда установих,че влиза вода в багажника.Тече от двете колонки - на снимката се вижда къде. Ако някой има идея откъде влиза прясната дъждовна водичка нека да каже.Става въпрос за Астра Г.
Публикувано изображение
Поздрави
Мнението беше редактирано от brizzhas: 15 май 2014 - 15:17
Отговори

filidor снимка filidor 15 май 2014 - 19:42

 brizzhas, на 15 май 2014 - 15:17, каза:

Вчера след дъжда установих,че влиза вода в багажника.Тече от двете колонки - на снимката се вижда къде. Ако някой има идея откъде влиза прясната дъждовна водичка нека да каже.Става въпрос за Астра Г.

Поздрави

И при мен протече там , само , че от другата страна. Реших , че е отвора за кабелите към задния капак или от антената на покрива.
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 19 май 2014 - 11:28

Отворите за кабелите изглеждат наред.До антената не успях да стигна,но кората на тавана беше суха т.е. не е от антената.
Претегнах страничните прозорци и болтовете на роговете отгоре и сега чакам резултат.Ще пиша като завали.
Отговори

filidor снимка filidor 19 май 2014 - 18:14

А бе там някъде е заровено кучето... :biggrin:
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 23 май 2014 - 15:54

Проблема при мен идва от уплътненията на страничните прозорци - сцепени са където се захващат болтовете към прозореца.
Сложих силикон отвън между уплатнението на прозореца и ламарината на колата и вече не тече.
Поздрави
Мнението беше редактирано от brizzhas: 28 май 2014 - 11:26
Отговори

filidor снимка filidor 31 май 2014 - 20:37

Такааа . Дойде и моя ред да изрева на умряло.
След дъжда в четвъртък вечер , вчера сутринта отварям колата да се кача и що да видя - в краката на шофьора гол , а зад шофьорската седалка - язовир. Като тръгнах по надолнището язовира преля и дойде при мен. Посинях от яд. Колкото се мъча да поддържам колата в прилично състояние , то се чуди какво да стане. :wall: Вкарах колата на сухо , на канал и избих тапите на пода да изтече водата , и я оставих там да не се пълно с още вода , че валеше.
Снощи изчетох каквото намерих из форума и днес спретнах яко разглобяване - проверих дренажните отвори под кората под чистачките ; свалих релсата на багажника от моята страна ; няколко пъти задно ляво стъкло на багажника ; свалих жабката и проверих филтъра на купето и дренажния отвор. Разклечих се.
Какво констатирах :
- под кората под чистачките дренажния отвор от към водача беше запушен и беше мокро. Ако се е пълнило там , вода в купето може да мине само през едно тампонче , което е пробито за да минат кабелите за газовата.Ама толкова много вода???
- под релсата на багажника имаше боклуци , ама малко и уплътненията на болтовете бяха добре.
- задното стъкло сълзеше , но дори и да тече водата ще напълни първо багажника , а там е сухо.
- при филтъра на купето имаше доста листа и сламки и съвсем лека влага на дъното на кутията.
Резултата е , че в крайна сметка не ми стана ясно от къде дойде толкова много вода в купето. Колата не е гаражна , вали я дъжд , сняг , чат пат я мия с маркуча - такова нещо до сега не ми се е случвало.
При бъдещи валежи ще наблюдавам , ще търся причината и ако открия нещо , ще доложа надлежно.

П.П. Ако някой има идея или знае как да подсуша мокета и изолацията по него , моля нека сподели.
Мнението беше редактирано от filidor: 31 май 2014 - 20:42
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 август 2014 - 16:20

ASTRA G, след продължително ползване на климатика - в краката на пасажера шурва вода. Въпросът ми е - от къде и защо !? :confused:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 август 2014 - 07:43

Всъщност търсачката е отдавна коментиран въпрос, който мисля да не разискваме и в тази тема.. Но дори да излезе точно посочената тема - кажи-речи, почти нищо не се разбира именно от нея.

Виж малко по-полезна би се оказала ето тази: http://www.opelclub....showtopic=89877

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

gecatax снимка gecatax 08 февруари 2017 - 18:41

Здравейте,
имам един конкретен въпрос, на Vectra A hech. предните дренажни маркучи на люка къде точно излизат, ако може и някаква снимка.Лятото сменях левия праг, и днес след един дъжд гледам всичко около ключа за фаровете в вода и цялата лява колонка мокра та се не трае(Съмнява ме при смяната да не са ги запушили).Преди да сменят прага претапецирах тавана и тогава ги продухах с компресора отгоре и така и не видях къде излиза водата.Лягах, на канал гледах и не ги намерих, а не ми се сваля тавана.
Поздрави!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 09 декември 2019 - 20:07

След дъжд, като отворя задния капак на зафирата от двата долни отвора тече вода. Някой пробвал, патил, разбрал от що е туй нещо?
Лятото ще я къпя с маркуча и ще локализирам инвазията ама все пак да питам и тъдява.
Отговори

ufer снимка ufer 10 декември 2019 - 08:37

Нямам Зафира, но мисля, че е по-добре да тече. Така няма да се задържа вода, както от дъжд, така и от конденз. Освен ако не е нещо драстично...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 декември 2019 - 11:41

То лошото е, че тече като е вдигнат /хоризонтален/ капака. Отворите са малко по-горе и при затворен /вертикален/ капак водата не изтича.
Отговори

ufer снимка ufer 11 декември 2019 - 10:09

Така беше при мен на Кадета. Ако не ти е жал, пробий няколко малки отвора в най-ниското, така поне ще изтича всичко на 100%. Едно време по соца някои умници си запушваха отворите и колите им ръждясваха много бързо... :icon_razz2:
Отговори

krasi_policaq1 снимка krasi_policaq1 26 март 2020 - 19:42

Здравейте.Тече вода в шофьорското място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg