Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за СКРЪЦ СКРЪЦ въпроси

Иво снимка Иво 31 януари 2005 - 13:42

Някой имал ли е този проблем...при отваряне и затваряне на шофьорската врата се чува много гадно скърцане...Опитах да намажа с грес триещите се повърхности, но шума остава :(

Намерих един интересен сайт за калибра и там пише, че решението е да се сменят ограничителите на вратата..http://www.clubcalibra.net/modules.php?op=...&artid=3&page=1
има ли други предложения???
Отговори

ГостAstra_maniac_* 31 януари 2005 - 14:51

Може да е от пантата на вратата, вземи си едно ВД 40 и я пръсни!
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 31 януари 2005 - 23:41

Скърцане или щракане ... щото мойта щтрака на 2 пъти при отваряне и затваряне ... от ограничителя е счупен е и да го смазваш и да не го смазваш няма ефект трябва да се смени
Отговори

Иво снимка Иво 01 февруари 2005 - 09:41

Ами при мен е скърцане. Аз знам от кое място точно се получава, но като го смажа след 1-2 отваряния пак скърца, защото има триене. Много глупаво е измислено. Нямам с какво да ги снимам,за да покажа...
Отговори

Гостopelfen_* 03 февруари 2005 - 08:01

xcalibur, на Jan 31 2005, 01:42 PM, каза:

Някой имал ли е този проблем...при отваряне и затваряне на шофьорската врата се чува много гадно скърцане...Опитах да намажа с грес триещите се повърхности, но шума остава :(

Намерих един интересен сайт за калибра и там пише, че решението е да се сменят ограничителите на вратата..http://www.clubcalibra.net/modules.php?op=...&artid=3&page=1
има ли други предложения???

И моята скърцаше, изчистих мръсотията около пантите, ама много старателно и сложих малко спирачна течност, и след като я оставих малко да се стече по самите панти, раздвижих и проблема се оправи, сега се затваря, без да разбират всички, че съм се прибрал :)
Отговори

ГостAscona_* 25 април 2005 - 15:08

WD 40 , пръскаш обилно, раздвижваш и полсе пак пръскаш. Аз съм много доволен и го ползвам като профилактика зимата против замръзване. Помагало ми е дори при пластмасови панти.
Отговори

vectra снимка vectra 25 април 2005 - 15:54

:thu: колеги айде да ви питам-колкопарички са ограничителите за вектра?Мойта като отворя вратите няма задържане като някаква люлка е :lol:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 25 април 2005 - 20:26

vectra, на Apr 25 2005, 04:54 PM, каза:

:thu: колеги айде да ви питам-колкопарички са ограничителите за вектра?

А за калибра колко вървят???
Отговори

Иво снимка Иво 26 април 2005 - 09:27

Ами аз си отстраних проблема...отстраних ограничителя на моята врата и вече не скърца :)
Отговори

MaxMan снимка MaxMan 25 май 2005 - 19:18

На мойта предишната беше така и си регулирах вратите :unsure:
Отговори

HotBlg снимка HotBlg 26 май 2005 - 08:00

Как става регулирането на вратите колега???
:unsure:
Отговори

Stefo G. снимка Stefo G. 14 юни 2005 - 18:48

И при мен го имаше тоя проблем и пробвах със запълване на кората с вата. Имаше резултат, но не знам при тебе от там ли идва проблемът.
Отговори

ГостIvelinka_* 23 юни 2005 - 09:49

Значи.. още от както я взех мойта Корса има някакъв странен шум, на нещо все едно е от качено, отпред в лявата час на колата. Чува се някъде над предна лява гума. Първо си мислихме че е от ребрата на онова на парното дето насочва струята, защото 2 от 3 липсват. Но след като таблото беше отворено стана ясно че няма не е от това. :cen: После си мислихме че алармата не е закачена и това не е. Баща ми казва че се е возил в корса на негов познат, която има точно същото дразнещо тропане, на същото място... :wall: Звука е точно на пластмаса с пластмаса (поне аз така го чувам). Аз бях почти сигурна 4е е това от парното... сега пък баща ми предлага да не е нещо което над подкалника или нещо такова... дразни ме много щото това е единствения шум в колата и направо ме побърква :p

:wall: :cen:
Отговори

vesko снимка vesko 23 юни 2005 - 14:16

и при мене го има :D
ама още не съм разбрал от какво е :(
значи аз го чувам отпред вляво като че е нещо между таблото и стъклото. ама съм си махал таблото три пъти докато го направя да свети синьо и съм изолирал и хващал какво ли не с опашки и дунапрени и пак го има. а си мисля че не е нещо отпред при чистачките
сори за :cen: но поне съм съпричастен
та при мене не е много силно - чува са предимно като карам по паваж. а на един познат същата корса, по същия начин тропа само че отдясно. като че ли е от жабката - той я е махал и пак се чува. но пак не е откъм коша на двигателя, а отвътре. неговото не се търпи и може би скоро ще разглобим неговата (щото е отдясно и е по-лесно) и ще гледаме по-сериозно от какво е

дерзай до тогава :) - имам някакви съмнения да не би въздуховода който е за предното стъкло да не се е разхлабил и той да вибрира и да тропа :p
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 23 юни 2005 - 14:31

Най-вероятно е от та. Аз отварях извода на парното (оребрената част какро се изрази Ивелинка - на неината корса става дума) но се оказа 4е не е от това. Доколкото имах видимост от там нищо не се беше откачило и затожа мислйа че ще е от някой въздуховод то4но зад курмилото. Кофтито е че незнам откаде точно минават че да провря. А пък тва да разглобявам на поразия няма как да стане защото ще отнеме много време а и няма каде :cen:
Отговори

b.a.d снимка b.a.d 23 юни 2005 - 14:38

Същото нещо го има и при мен в Кадетчето ми, но отдясно. Влудяващо е и се чува при всяко потегляне и после изведнъж изчезва. Разглобих всички пластмаси и други работи и нищо - пак го има :cen:
Отговори

ГостIvelinka_* 23 юни 2005 - 14:38

и при мен се чува на паветата главно, ама пък се чува супер силно :puke:
Отговори

Shades снимка Shades 23 юни 2005 - 16:03

Рзгледайте ги подробно въздуховодите, че имат лоши навици да скърцат, когато не трябва :cen:
Отговори

Гостkbachvarov_* 23 юни 2005 - 16:38

И при мен имаше такъв шум и се оказа, че е таблото с предпазителите (долу-отляво). Тъй като таблото се крепи с някакви щипки, прещраках ги и се оправи. Не знам на новите Корси как е, но е добре да се провери ;)
Отговори

compacta снимка compacta 23 юни 2005 - 19:56

:cen: Абе съвет към всички: сложете си музичка надупетея и няма нищо да ви дразни, че трака. Аз така правя :p щото и на мене от време на време ми затракват пластмасите където конзолата за скоростния лост се опира с таблото :lol: и само от време на време като влезна в някои зверска дупка ми опират гумите в подкапниците, но това е отделен въпрос :lol:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg