Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за СКРЪЦ СКРЪЦ въпроси

Zlaten снимка Zlaten 24 юни 2005 - 08:22

Ммм даа. Явно ще да е от въпросните въздуховоди... Няма спасение ще трябва да махам цялото табло :cen:
Поне после ще го уплатня хубаво със силикон и пове4е няма да да скръцне ... :tongue:
Отговори

Stefo G. снимка Stefo G. 24 юни 2005 - 12:57

Да, кората на вратата. Разглобяваш я и слагаш вата вътре хем ще получиш по добър звук на говорителите. Ако проблемът ти е както беше при мен значи това ще ти помогне.
Отговори

ГостIvelinka_* 24 юни 2005 - 15:49

Zlaten ще трябва така е най-добре и без това да се осигури, както трябва! :)
Отговори

Shades снимка Shades 24 юни 2005 - 20:34

Zlaten, на Jun 24 2005, 08:22 AM, каза:

Ммм даа. Явно ще да е от въпросните въздуховоди... Няма спасение ще трябва да махам цялото табло :cen:
Поне после ще го уплатня хубаво със силикон и пове4е няма да да скръцне ... :tongue:

Zlaten, Усещам кой ще е отговорник по кола тази неделя. ;) Ако имате нужда от хелп, викайте. Този уикенд съм автомонтьор по график :p
Отговори

Zlaten снимка Zlaten 27 юни 2005 - 09:25

Shades, на Jun 24 2005, 08:34 PM, каза:

Zlaten, на Jun 24 2005, 08:22 AM, каза:

Ммм даа. Явно ще да е от въпросните въздуховоди... Няма спасение ще трябва да махам цялото табло  :wall:
Поне после ще го уплатня хубаво със силикон и пове4е няма да да скръцне ...  :tongue:

Zlaten, Усещам кой ще е отговорник по кола тази неделя. ;) Ако имате нужда от хелп, викайте. Този уикенд съм автомонтьор по график :cen:

Благодаря за предлжението ама ще поотложа малко че сега и апартамент стягам и ... Ще се обадя като ще я разглобявам :p
Отговори

Pushe снимка Pushe 28 юни 2005 - 09:59

Аз карам вктричка Б комби. При мен имя накакво потропване отзад. Никаква идея нямам какво е. Разкостих цялата задна част на купето, нищо не намертих. По окачването - тампоните са наред амотресьори - нови. Гърнетата никъде не опират, ламарината над последното гърне и тя не опира никъде. Направо нямам идея?!?

Предположения? От какво може да тропа отзад, като минавам през неравности по пътя? :cen:
Отговори

redfox снимка redfox 11 юли 2005 - 20:06

aз ще ви кажа една малка случка с моята астра. Когато я купих при неравности се 4ува адски странен звук на удар метал в метал след като проверихме цялата предница(звука идваше от там)сее оказа 4е единия тампон на двигателя е скапан и тъй като помпата на хидравликата е най-долу тя удря в една от гредите на които се слага двигателя(при дизела те са големи и стигат до радиатора). останахме доста учудени всички но все пак изчезна срещу 59лв. за нов тампон на двигателя.
ще ви кажа че поовечето щумове заблуждават от каде точно идват(това май го знаят всички но все пак....)
Отговори

vesko снимка vesko 18 юли 2005 - 11:04

Ivelinka, на Jun 23 2005, 09:49 AM, каза:

Значи.. още от както я взех мойта Корса има някакъв странен шум, на нещо все едно е от качено, отпред в лявата час на колата. Чува се някъде над предна лява гума. Първо си мислихме че е от ребрата на онова на парното дето насочва струята, защото 2 от 3 липсват. Но след като таблото беше отворено стана ясно че няма не е от това.  :thu: После си мислихме че алармата не е закачена и това не е. Баща ми казва че се е возил в корса на негов познат, която има точно същото дразнещо тропане, на същото място...  :thu:  Звука е точно на пластмаса с пластмаса (поне аз така го чувам). Аз бях почти сигурна 4е е това от парното... сега пък баща ми предлага да не е нещо което над подкалника или нещо такова... дразни ме много щото това е единствения шум в колата и направо ме побърква  :thu:

:thu:  :thu:

Имам малко развитие по въпроса :D
На приятела корсата я раглобихме пак и откъм купето покрай жабката няма как нищо да тропа така - напипва се дори въздуховода за предното стъкло и не е той.
Та отпред към капака се насочихме. Когато му е отворен капака и ако го държа наполовина отворен, а не на стойката, и като го клатя наляво надясно (не знам дали става ясно :rf: ) се чува почти същото прискърцване. Значи махнахме пластмасата, която покрива акумулатора и там се вижда че самата панта на капака скърца и трака - явно е разбита от многото години експлоатация :).
Смазахме малко тази панта и му натегнахме гумичките отпред на капака при фаровете, като го затвориш да е по прибран.
И поне от вчерашните тестове звука си мислим че е изчезнал. То ще се разбере като покара малко повече, но 99% е това.
Следващата стъпка е опит да си смажа моята панта която се пада от шофьорската страна, която е доста по забутана.
Така че Ivelinka предлагам да се пробваш да смажеш твоята ;) и пиши какво е станало.
Отговори

ГостIvelinka_* 18 юли 2005 - 11:34

да, звучи логично, ще ги видим :) мерси :thu:
Отговори

Гостjoro_vr_* 18 юли 2005 - 22:54

Аз имам същия проблем като колегатаPushe с потропване от към багажника и не знам от какво е????
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 19 юли 2005 - 02:07

На мен нещо също ми тропа на Астрата от ляво отпред - и аз от много време мисля че е казанчето за охладителната течност - то се пада горе долу там!
Реших че е то - защото няма една гайка и реално се мести доста свободно! Вчера свалих едната останала гайка (те са 2) - за мостра - и видях че и тя е разхлабена! - Тая гайка е платмасова с по-голяма резба и не намерих аналог - поръчах си в София Ауто - за другия понеделник ще имат! - та сега я завих гайката на другия болт който държи казанчето и не е тропало днес! Като я оправя колата ще видя дали тропа още и ще пиша!
Отговори

Pichaga снимка Pichaga 19 юли 2005 - 13:59

същата корса, същия гаден потропващ звук отпред в ляво....
махах капака, чистачки, табла въздуховоди просто не е истина какво разглабяне стана, оказаха се:
1. тропащо казанче на водата на чистачките
2. тропащ маркуч на пръскалките
3. тропаща пръчка на капака на двигателя
под казанчето дунапрен 3 мм
маркуча и пръчката ги увих с изолирбанд на тесла да не се кламбичкат
не съм чел мнениета по-горе, но виж и бушонното табло-капачето, доста е дървено хванато
Отговори

bugatti снимка bugatti 14 октомври 2005 - 23:41

за скърцането аз бих предложих грес на спрей която оба4е да е анти полепваща само да смазва за да не се събират песъчинки и прах и да прецакат ограничителя
Тази грес е в синия опаковка от тези тенекиените нали се сещате
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 24 октомври 2005 - 18:33

На една морга ми взеха 10лв за този ограни4ител,
но като го сложих на всяко едно положение, а те са три при Калибрата ми щрака много неприятно, незнам тва кво озна4ава, според мен не е с4упен щот си държи вратата отворена на тези положения, сигурно ще трябва да гресирам!!!??? :rolleyes:
Отговори

Dexter снимка Dexter 24 октомври 2005 - 22:43

ЕмбаТа, на Oct 24 2005, 06:33 PM, каза:

На една морга ми взеха 10лв за този ограни4ител,
но като го сложих на всяко едно положение, а те са три при Калибрата ми щрака много неприятно, незнам тва кво озна4ава, според мен не е с4упен щот си държи вратата отворена на тези положения, сигурно ще трябва да гресирам!!!??? :rolleyes:
<{POST_SNAPBACK}>

колеги всички огртаничители щтракат .... все пак са на минимум 10 години, предсватете си само колко пъти са използвани ..... всичко си има живот
важното е да държат !!!

колкото до скърцането ..... от пантите е, и аз бях така .... почистих ги, смазах ги .... до ден днешен нямам проблеми

успех :thu:
Отговори

orci снимка orci 04 януари 2006 - 23:37

:beer: Имам голям проблем с гумените уплътнения на вратите. Когато са сухи се получава едно СКЪРЦАНЕ от четирите врати, което е почти на нивото на ушит и е страшен АД :2angry1: .
Консултирах се с майстори и получих няколко отговора:
1. Пантите на вратите са ми били разбити.
- Проверих ги не са???
2. Имало някакви силиконови ленти от вътрешния ръб на вратата, които не позволяват на метала да се търка в гумата и да СКЪРЦА.
- Неможах да ги видя тия ленти. И други Вектри гледах- няма???
3. Самите гумени уплътнения имат едно мъхче което се е изтъркало и за това СКЪРЦА.
- Е не е като ново, изтъркано е на места, но не е да го няма???

М/у другото като са мокри не СКЪРЦАТ, значи проблема е някъде в тях.

Моля, ви ако някой знае причината да пише. :thu: :thu: :thu:
Сега горе доло се издържа с тия дъждове и снегове, но лятото...... :crazy:
Отговори

bugatti снимка bugatti 05 януари 2006 - 00:07

Пробвай да ги намажеш с вазелин незнам доколко ще помогне....в някой случай вазелина е много полезен :beer:
Отговори

orci снимка orci 05 януари 2006 - 00:14

Пробвах и с вазелин и с течен парафин- държи два дена или до първото миене и пак... СКРЪЪЪЪЪЦ ....:beer:
Отговори

bugatti снимка bugatti 05 януари 2006 - 00:17

Как са ти задните вежди при мен когато се бяха попробили малко скърцаха задните врати но след смяната се оправиха при теб незнам
Отговори

joe007 снимка joe007 05 януари 2006 - 00:27

Може да звучи малко смахнато ама си смажи пантите.Аз имах същия проблем и като ги смазах изчезна скърцането.
П.С. Пък от това лошо няма :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg