Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за СКРЪЦ СКРЪЦ въпроси

orci снимка orci 05 януари 2006 - 00:38

Веждите са Ок. Лошото е, че скърцат и предните.
Пантите преи месец ги ръсих с ВД- 40.
С какво по точно да ги смажа?
Отговори

joe007 снимка joe007 05 януари 2006 - 00:47

Аз моите ги смазах с моторно масло.А и виж дали можеш да начукаш малко шплента или там както се казва сцепената ос, за да отиде на друго място.
Отговори

orci снимка orci 05 януари 2006 - 00:58

Ще пробвам въпреки, че това масло ми се струва рядко за там :beer:
С графитна смазка няма ли да е по добре?
Отговори

baitanas снимка baitanas 05 януари 2006 - 07:16

колега на моята вектра на вратите има едни ленти като тиксо са,така си е оригинално,сигурно за тях са ти разправяли.опитаи да си намажеш вратите сьс тьнка ивица силикон на местата кьдето рамките на вратите се допират сьс упльтненията .може и да се получи.
Отговори

orci снимка orci 05 януари 2006 - 20:52

Това с ивицата селикон и аз го мислих, но не ми идва идея как да го нанеса тилкова на тънко и равномерно :thu:
А нали все пак сме естети :beer:
:thu: :thu: :knee:
Отговори

peponio снимка peponio 06 януари 2006 - 00:59

във метро продават силиконов спрей на MOTIP който предпазва уплътненията да не замръзват като е студено,но той попива или нещо такова в самата гума и уплътненията стоят мекички и леко мазни(без да цапат)...с него мисля че ще стане работата :beer:

Публикувано изображение
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 06 януари 2006 - 01:53

А добре - да са ти паднали вратите - щото аз си мисля, че от там идва проблема - като са паднали вратите нещо не е наред а и както вече са криви моите и скърцат от време на време отвратително!
Отговори

orci снимка orci 06 януари 2006 - 13:15

Вратите не са паднали, не е от това.
Ще пробвам спрея "MOTIP" . Дано да има ефект и той да е по различен от този на намазването с вазелин. :beer:
Отговори

Гостhristan_* 06 януари 2006 - 14:16

:knee: :thu:

orci, на Jan 4 2006, 11:37 PM, каза:

:knee:  Имам голям проблем с гумените уплътнения на вратите. Когато са сухи се получава едно СКЪРЦАНЕ от четирите врати, което е почти на нивото на ушит и е страшен АД :2angry1: .
Консултирах се с майстори и получих няколко отговора:
1. Пантите на вратите са ми били разбити.
    - Проверих ги не са???
2. Имало някакви силиконови ленти от вътрешния ръб на вратата, които не позволяват на метала да се търка в гумата и да СКЪРЦА.
    - Неможах да ги видя тия ленти. И други Вектри гледах- няма???
3. Самите гумени уплътнения имат едно мъхче което се е изтъркало и за това СКЪРЦА.
    - Е не е като ново, изтъркано е на места, но не е да го няма???

М/у другото като са мокри не СКЪРЦАТ, значи проблема е някъде в тях.

Моля, ви ако някой знае причината да пише. :beer:  :thu:  :thu: 
Сега горе доло се издържа с тия дъждове и снегове, но лятото......  :crazy:
<{POST_SNAPBACK}>



..здрасти колега, имам ама абсолютно същия дерт на астра комби...от 3 месеца я имам тея свински уплътнения фамилийката ми разгониха...с какви ли не лайна ги мазах, спрейове, глицерини, вазелини, талк, течен парафин....ефекта е от ден до пладне.....и гадовете скърцат най-осезателно когато е студено и сухо навън.....като отида на автомовка и като я окъпят яката спира за около 2 часа....и след това пак....вратите ми също като на теб се затварят като на хладилник....пантите ми са ок.....даже и смазани...не е от там проблема.....
..глей са ко стаа.....принудих се да сваля цялото уплътнение на шофьорската врата малко по малко/и накрая/цялото.... само и само да локализирам точно мястото......и какво мислиш...пак скърцат гадовете.....тва е най-много на предните врати......и най-вече от към средните колонки на нивото на ушите....няк'ъв ад е.........когато обаче колата постои повече на слънце, да я понапече де и спира...ниама скръц няма мъц......иначе е много стегната никакво тропане.....аз затва и се дразня...ако беше някой окапал мъртвец дето като види дупка и почва предварително да дрънчи, да кажеш майната му на скърцането....ама тя колицата 6...само тва......и още не съм се преборил де.....обаче ще вземам мерки...сериозни, щото тва се нетрае......ако требе ще сменя свинските уплътнениа...ама обещавам ти ако разбера от къде е причината да ти споделя.....бих помолил и теб за същото ако ме изпревариш.. :knee: ..аре със здраве..и яки нерви ти желая..
...a, и още нещо, за тези въпросните лепенки...значи колкото астри съм гледал, не съм видял такива тикса по метала......обаче имам приятел с вектра GLS 1.6 92год, тя има такова нещо, ама не е като тиксо, а по-скоро като найлонките които лепят по дисплеите на телефоните ако се сещаш какво имам в предвид.....и незнам дали си опитвал, ама при мен като отворя вратата лекичко и спира, като я хлопна и а пак.....колата не е удряна нямам никакви посуквания които може да причинят не6то такова...замислих се дали проблема не може да дойде от кората на вратата...ама не е от там....няма никакви напрежениа които да я принуждават да скърца...тя просто не се опира никъде.....с четери думи еба ли маа му......ще и разглобя целия салон ако трябва , щото тези звуци хич не ходят на спортния ми интериор :newsm65:
Отговори

orci снимка orci 10 януари 2006 - 09:24

Естествено, че ще пиша ако разбера как да го махна това скърцане.
Сещам се за тези найлонки на тел. ама незнам къде продават нещо подобно, досега където съм питал всеки ме гледа..... :mhihi: .
То и ти мже да си сложиш такива, нищо че ги няма по Астрите, к' во те бърка, нали това пилене ще спре!
Успех и на теб с общия ни проблем, ако разбера нещо :huhsign:
Отговори

ASTRED снимка ASTRED 16 юли 2006 - 21:22

Здравейте,
Отскоро имам АСТРА Г 1,6, но от време на време се получава странен шум някъде зад жабката. Имам чувство че е клапата за циркулация на въздуха. Ако е така моля да ми кажете има ли някакво решение? Също така искам да знам дали този проблем влияе на работата на двигателя, защото подочух че се задвижвала с вакум от двигателя. Предварително благодаря на всички за помоща.

P.S. Предишния ми автомобил беше Рено.Надявам се от астрата да съм доволен поне толкова.
Отговори

city stars снимка city stars 16 юли 2006 - 21:59

да беше разгледал поне форума, да не говорим да четеш правилата.има си отделен раздел за такива въпроси. :cen: да не говорим че звуци откъм жабката може да са 100000 броя, но това айде карай.
Отговори

Оги снимка Оги 17 юли 2006 - 08:39

ASTRED, на Jul 16 2006, 09:22 PM, каза:

Имам чувство че е клапата за циркулация на въздуха.


Много вероятно, мойта и тя са счупи. Самия механизъм е гаден и има предпоставка да се получи така. Звука е все едно се опитва да затвори и прескача(превърта), изтърва клапата и тя дрънка и пак и пак ... общо взето посточнно.
Решението е нова такава. За съжаление, естествено, се продава комплект с още една файдичка дет не я знам за какво е и в Каргоекспрес е към 80 лв. Та може и да се намери втора ръка обаче ... като видиш как се сваля ще разбереш защо им я оставих да я правят ... трябва да се свалят чистачките, пластмасата под тях, 100 уплътнения, жабката и т.н. и накрая виждаш една греда дето пречи да се изкара клапата ... незнам как са успели да го направят.
Успех
Отговори

Shades снимка Shades 17 юли 2006 - 08:42

Ееее, не го атакувайте толкова колегата, все пак му е първи пост :love_opel: Иначе наистина е добре да прочетеш правилата и да публикуваш в съответните раздели. Наистина звукът зад жабката може да е от много неща. Ако искаш заповядай някоя неделя на ежеседмичните ни срещи в Пловдив и ще се ослушаме за проблема и може да дадем малко акъл :love_opel: :love_opel:
Отговори

shimmy снимка shimmy 30 август 2006 - 04:08

Колеги с Астри хечбек помагайте.
Трака ми нещо отзад и вече ми бърка в ГЗ че не мога да го оправя.
Да поясня какво съм правил:
Задните колани и те тракаха, ама ги махнах (поне един шум изчезна), отворих кората на 5тата врата и сложих дебела гъба на механизма дето е от ключалката до бравата, не е от кората, вадил съм всичко от багажника + резервната гума и пак си остана най гадното тракане, маправо не знам вече от къде може да е.
Дайте още идеи какво да гледам
Отговори

yadren снимка yadren 30 август 2006 - 07:48

shimmy, на Aug 30 2006, 05:08 AM, каза:

Колеги с Астри хечбек помагайте.
Трака ми нещо отзад и вече ми бърка в ГЗ че не мога да го оправя.
Да поясня какво съм правил:
Задните колани и те тракаха, ама ги махнах (поне един шум изчезна), отворих кората на 5тата врата и сложих дебела гъба на механизма дето е от ключалката до бравата, не е от кората, вадил съм всичко от багажника + резервната гума и пак си остана най гадното тракане, маправо не знам вече от къде може да е.
Дайте още идеи какво да гледам
 


Аз съм със ц16нз двувратка и ми трака металната джаджа дето ходи колана по нея и незнам как да я застопоря,пробвах да я залепя за основата ама не става!Идеи? :flag: :c010: :thu:
Отговори

shimmy снимка shimmy 30 август 2006 - 08:07

yadren, на Aug 30 2006, 07:48 AM, каза:

shimmy, на Aug 30 2006, 05:08 AM, каза:

Колеги с Астри хечбек помагайте.
Трака ми нещо отзад и вече ми бърка в ГЗ че не мога да го оправя.
Да поясня какво съм правил:
Задните колани и те тракаха, ама ги махнах (поне един шум изчезна), отворих кората на 5тата врата и сложих дебела гъба на механизма дето е от ключалката до бравата, не е от кората, вадил съм всичко от багажника + резервната гума и пак си остана най гадното тракане, маправо не знам вече от къде може да е.
Дайте още идеи какво да гледам
 


Аз съм със ц16нз двувратка и ми трака металната джаджа дето ходи колана по нея и незнам как да я застопоря,пробвах да я залепя за основата ама не става!Идеи? :flag: :c010: :thu:
 

Трябрат ти ена еврейска звезда, един гаечен ключ и свободно време.
Първо с гаечния клщч развиваш колана, после започваш с махането на корите, и ще стигнеш до него. Не е сложно разгледай и ще разбереш как да го махнеш.
Отговори

shimmy снимка shimmy 01 септември 2006 - 01:38

та някой да има този проблем?
Отговори

Стефан снимка Стефан 01 септември 2006 - 06:17

Аз го имам колега, обаче незнам как да го реша :flag: . Трака нещо като топче. Разглобих вратата и стегнах всичко - ефект никакъв. Сигурно трябва да махна и задната кора ( 2-вратка е ) и там да видя да не се е намърдало нещо или да е паднало от някъде. Абе ужас е ... :crazy: побърквам се направо ама като няма време да се занимавам :bandito:
Отговори

shimmy снимка shimmy 01 септември 2006 - 07:26

stefanakin, на Sep 1 2006, 06:17 AM, каза:

Аз го имам колега, обаче незнам как да го реша  :flag: . Трака нещо като топче. Разглобих вратата и стегнах всичко - ефект никакъв. Сигурно трябва да махна и задната кора ( 2-вратка е ) и там да видя да не се е намърдало нещо или да е паднало от някъде. Абе ужас е ... :crazy:  побърквам се направо ама като няма време да се занимавам  :bandito:
 

A точно такова е тракането, като топче, в задната кора няма да намериш нищо, само механизма на ключалтака, аз си мислех че той трака, изолирах го с донапрен, ама се тая. Пак трака нещо :2angry1:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg