Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Хубав ръждопреобразувател

javor_bg снимка javor_bg 01 май 2008 - 10:06

Здравейте, чудех се в кой раздел да пусна тая тема и реших тук да бъде. Тъй като тези ефтините ръждопреобразуватели мен не ме кефят търся нещо по-добро. Нали сега идват празници и да поработя малко :unsure: Някакъв сив италиански бях чувал че бил много добър и е около 7 лева ама обърнах магазините и го няма и няма. Някой има ли представа?
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 01 май 2008 - 14:28

тука си имаме един светло син (флюс за запояване) и след като се нанесе няма нужда да се мие :) метала отдолу лъсва и си боядисваш отгоре без проблем :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 май 2008 - 18:13

 Коцето-Шумен, на May 1 2008, 03:28 PM, каза:

тука си имаме един светло син (флюс за запояване) и след като се нанесе няма нужда да се мие :) метала отдолу лъсва и си боядисваш отгоре без проблем :)


Я раздуй малко - това си е чист флюс за запояване, така ли? :unsure:
Отговори

borro снимка borro 01 май 2008 - 18:20

Всички преобразуватели на ръжда съдържат киселина. Най-масовата употребена е фосфорната, така че, леко с мазането.
Не съм убеден, че не се почиства след употреба на ръждопреобразувател.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 май 2008 - 20:40

 borro, на May 1 2008, 07:20 PM, каза:

Всички преобразуватели на ръжда съдържат киселина. Най-масовата употребена е фосфорната, така че, леко с мазането.
Не съм убеден, че не се почиства след употреба на ръждопреобразувател.


И аз така, обаче ми казаха че със сивия ръждопреобразувател оставял защитен слой - метала посинявал и мой познат не чистил ами боядисал преди една година директно върху защитния слой и няма проблем. Магазина бил някъде до Борово пазарчето ама го преместили.
Отговори

Stoil снимка Stoil 01 май 2008 - 21:10

ръждопреобразувател - ВЮРТ
Отговори

Piron45 снимка Piron45 02 май 2008 - 06:04

 Stoil, на May 1 2008, 10:10 PM, каза:

ръждопреобразувател - ВЮРТ



Е те това е истинското мазило. Вюрт предлагат най качествените неща за коли. Вярно че са по скъпи но ....
Само не знам магазина в Младост дали ще работи през празниците. Но за любопитните ето телефонче на един от продавачите. 0888/975854 Радко
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 май 2008 - 12:15

Благодаря ви и на двамата много!!! :unsure:
Отговори

venum619 снимка venum619 13 юни 2008 - 15:35

Ако не е късно и аз да дам едно съветче- както посочи един колега по- горе ВСИЧКИ преобразователи съдържат киселини (не знам точно какви но колегата е посочил фосфорна и аз му вярвам). Така те разтварят ръждата а с нея започва и ерозия на неокисления метал под нея. Защо не опиташ с набор от едри до дребни шкурки да изстържеш рърждата леко да полираш метала с финна шкурка и тогава да боядисваш и т.н. По- трудоемко е но е и по- неагресивно към ламарината. 15 спестени минути днес може да станат 200 лева разходи догодина
Успех!
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 13 юни 2008 - 18:42

еха тука всички са внимавали в час по химия само аз не съм и затова съм сменял задни вежди преди 5 години и още са си там без грам ръждичка ? и всяко петно по купето което съм имал сега трябваше да е дупка нали ? питам да знам :kuku: че като сляза след малко може да не я позная колата май.... май ще ви правя снимки как действа "чудото" ама след сряда че съм на държавен изпит !
Отговори

borro снимка borro 13 юни 2008 - 19:27

 Piron45, на May 2 2008, 06:04 AM, каза:

Е те това е истинското мазило. Вюрт предлагат най качествените неща за коли. Вярно че са по скъпи но ....
Само не знам магазина в Младост дали ще работи през празниците. Но за любопитните ето телефонче на един от продавачите. 0888/975854 Радко

Говориш за Бизнес парка а?

 Коцето-Шумен, на Jun 13 2008, 06:42 PM, каза:

еха тука всички са внимавали в час по химия само аз не съм и затова съм сменял задни вежди преди 5 години и още са си там без грам ръждичка ? и всяко петно по купето което съм имал сега трябваше да е дупка нали ? питам да знам :kuku: че като сляза след малко може да не я позная колата май.... май ще ви правя снимки ама след сряда че съм на държавен изпит !

Никой не ти спори твоя флюс дали е вълшебен или не!
Отговори

venum619 снимка venum619 16 юни 2008 - 01:14

коце не се пали толкова, просто споделям това което знам. много се радвам че при теб няма проблем и че колата ти е добре. ама нали за това е форума да обсъждаме и да се съветваме. поздрави!
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 16 юни 2008 - 11:11

сори за тона ама не ми харесва кой какво казал кой какво бил чул , ще си проучвате продуктите клойто ползвате и няма да нямате грижи после а само положитени емоцийй:) това е моято лекарство ама нямах време да го чакам да действа затова ефетка е такъв иначе се вижда за една минутка има разлика и после не се мие може да се боядисва отгоре а ако се остави голо му требат поне два дъжда да ръждяса пак :(

 venum619, на Jun 13 2008, 04:35 PM, каза:

ВСИЧКИ преобразователи съдържат киселини (не знам точно какви но колегата е посочил фосфорна и аз му вярвам). Така те разтварят ръждата а с нея започва и ерозия на неокисления метал под нея.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

krakacil2 снимка krakacil2 22 юни 2008 - 22:07

Здравейте искам да попитам някой ползвал ли е ръждопреобразовател на ОРГАХИМ . И дали може да се сложи след това БОЯ със цинк (студено подцинковане ). Да ли ще има по -добър ефект в тази последователност ?
Отговори

vitty снимка vitty 22 юни 2008 - 22:53

 krakacil2, на Jun 22 2008, 11:07 PM, каза:

Здравейте искам да попитам някой ползвал ли е ръждопреобразовател на ОРГАХИМ . И дали може да се сложи след това БОЯ със цинк (студено подцинковане ). Да ли ще има по -добър ефект в тази последователност ?

Значи аз сменях прагове и вежди и не съм ползвал ръждопреобразувател защото рязах до здраво, а ако се касае само за козметичната процедура по отстраняване на ръждиви петна и студено поцинковане може след почистване на ръждата да се нанася боята с цинк. Аз я нанасях направо върху новите вежди и прагове, а пода го намазах направо след почистване. 4 години никъде не е избила ръждата.
Отговори

Tramway снимка Tramway 16 юли 2008 - 17:50

Всички ръждопреобразуватели съдържат ортофосфорна киселина около 20%. Разликата между различните марки е в различните добавки, служещи да подобрят омокрянето на повърхността и по-бавното изсъхване, за да може преобразувателят да действа по-дълго. Ортофосфорната киселина преобразува двужелезния триокис (ръждата) до железен трифосфат, който е едно здраво и неподдаващо са на обратно окисление покритие. А с чистия метал образува железен фосфат, сив на цвят (затуй лъскавото желязо посивява след намазване), който също е здрава антикорозионна защита, наречена пасивиране. Дядо Адам Опел са излекува от детската си болест "ръждавица", като от 1996г насам преди боядисване си топи купетата и другите тенекии в подобни разтвори.

Преди мазане с преобразувател изшкуркайте ако има по-дебела ръжда, но не е нужно чак до блясък. Изчеткайте от праха и намажете. Оставете го да изсъхне. Ръждата става белезникава, а чистото желязо - сиво. Ако остане някъде черно-кафяво, значи там ръждата е била по-дебела. Тръкнете още малко с шкурката и пак намажете. Като изсъхне идеално може вече да грундирате. Много ръжда съм преборил тъй, включително и по парни локомотиви, стояли по 40 години на открито. Само не бива да бързате. Ако трябва някъде повторете, потретете, и няма да съжалявате.
Отговори

borro снимка borro 16 юли 2008 - 20:07

 Tramway, на Jul 16 2008, 05:50 PM, каза:


Нямам ко да кажа...освен пълно, ясно и абсолютно точно описание на казуса.
:confused:

П.П. Ортофосфорна и фосфорна е едно и също.
Отговори

imitev снимка imitev 16 юли 2008 - 21:03

Нямам ко да кажа...освен пълно, ясно и абсолютно точно описание на казуса.
:mhihi:

П.П. Ортофосфорна и фосфорна е едно и също.

Ортофосфорна киселина има в кока колата :confused:
Отговори

REDPOWER снимка REDPOWER 17 юли 2008 - 14:36

Колеги а какво ви е мнението за този зеления български ръждопреобразовател?Върши ли някаква работа или да търся друго решение
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 17 юли 2008 - 14:49

Аз съм доволен от Корострол мисля , че е на оргахим незнам. Един сив е и е гъст.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg