Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Хубав ръждопреобразувател

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 март 2011 - 18:22

Намерих подходяща тема да задам въпроса си.. Та какво искам да попитам.. намислил съм тия дни да сваля джантите и да почистя в телена четка спирачните парати и частите на спирачните дискове дето не се трият от накладките. Чудех се трябва ли да мина с ръждопреубразувател първо и има ли значение какъв е ? В смисъл, ако няма кой знае каква разлика, предвид целта, за която ще го изпползвам да не взимам скъп ..?! Има ли български и на ква цена е г/д (най-малката разфасовка) ? Някакви от рода на "странични" ефекти ако има от него ? След ръждепреобразувателя мисля да мина спаратите със златист бронз, тва проблем ли е и изобщо да ползвам ли ръждепреобразувател ?
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 01 март 2011 - 18:36

 DALGONSKi, на 01 Mar 2011, 17:22, каза:

Намерих подходяща тема да задам въпроса си.. Та какво искам да попитам.. намислил съм тия дни да сваля джантите и да почистя в телена четка спирачните парати и частите на спирачните дискове дето не се трият от накладките. Чудех се трябва ли да мина с ръждопреубразувател първо и има ли значение какъв е ? В смисъл, ако няма кой знае каква разлика, предвид целта, за която ще го изпползвам да не взимам скъп ..?! Има ли български и на ква цена е г/д (най-малката разфасовка) ? Някакви от рода на "странични" ефекти ако има от него ? След ръждепреобразувателя мисля да мина спаратите със златист бронз, тва проблем ли е и изобщо да ползвам ли ръждепреобразувател ?

бъларския на леко оргахим русе заводски е наи добрия български преобразовател и не скъп читав е
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 01 март 2011 - 21:15

Преобразувателя на Вюрт... скъп е(12 лв за 100 мл), но резултатът е 6+
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 март 2011 - 21:48

 nikolai hristov, на 01 Mar 2011, 18:36, каза:

бъларския на леко оргахим русе заводски е наи добрия български преобразовател и не скъп читав е


-Благодаря за позитивния отговор! На мен точно нещо непретенциозно, дето да върши все-пак някаква работа ми трябва. А да попитам.. каква е най-малката разфасовка и приблизителна цена за нея ?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 01 март 2011 - 22:06

Най- малката разфасовка е 120 мл., а цената беше дв лева някъде или три.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 01 март 2011 - 22:44

Аз ползвам това. на NIGRIN е. Води се електрохимичен антиръждин. Бяло е като мляко. Като се намаже потъмнява и става черно. Ако се намаже върху нещо друго като изсъхне образува коричка. Може да се боядисва отгоре. Мисля, че съм доволен.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 02 март 2011 - 00:07

Ръждопреобразувателя на Вюрт се държи по същият начин.......просто Вюрт са надминали себе си с това мазило......най-ниската цена на,която съм го виждал е 70 лева за литър....продава се и наливно до колкото разбрах.Това за София в Горубляне е магазинчето за тониране на бои и там има от това мазило.В официалното представителство на Вюрт незнам дали може да се вземе по-малко от 1 литър.....

ПП:Добре,че в работата купуват от време на време за нуждите на фирмата :61:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 март 2011 - 12:12

В нашия прекрасен град намерих 2-вида, като и единия и другия бяха родно производство. И двата по 120 мл. ама на различна цена. Единия беше 1.50, а другия (от, който взех) 0.90 лв. Взех си и "Златен лак" или казано "на български" - бронз, но със златист цвят. Целта на занятието е спирачни супорти и ръждивата част от спирачните дискове. Така, решил съм да ползвам дрелка с приставка телена четка (незнам да ли така се води всъщност) и обикновена си телена четка за "ръчно" ползване.

Искам да попитам.. тоя предобразовател колко време се остава да съхне и след тва с бронза нещо "противоречия" някакви да ли ше имат ? Че гледах пише отзад: Не се допуска смесването със сребърен феролит и сребърен прах! Пък аз съм намислил да ползвам и от 2-та вида (цвята) бронз ?
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 04 април 2011 - 08:49

и в краина сметка колеги тоя вюрт като се намаже и изсъхне трябва ли да се мие с вода преди да се грундира поздрави
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 14 април 2011 - 22:29

Преобразувателя на вюрт не се мие,след нанасяне трябва да се пази от нагряване и пряка слънчева светлина 3 часа,после може да се боядисва,оставял съм го без боя отгоре и не ръждясва отново ,изглежда като оксидиран метал,има и расфасовки по 100 грама,много е добър.В Пловдив се намира за около 8 лева за 100грама.
Мнението беше редактирано от 1иван1: 14 април 2011 - 22:30
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 15 април 2011 - 14:44

 1иван1, на 14 април 2011 - 22:29, каза:

Преобразувателя на вюрт не се мие,след нанасяне трябва да се пази от нагряване и пряка слънчева светлина 3 часа,после може да се боядисва,оставял съм го без боя отгоре и не ръждясва отново ,изглежда като оксидиран метал,има и расфасовки по 100 грама,много е добър.В Пловдив се намира за около 8 лева за 100грама.


Колега къде в пловдив по точно може да се намери по 100 грама?
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 18 април 2011 - 07:22

Има го при дилърите на вюрт,продават и в един магазин близо до моста на герджика,като ти наливат колкото искаш -мога да ти дам телефон ако искаш пише, че си от стара загора там вюрт сигурно също имат представители.
Отговори

ГостGangsta_86_* 11 май 2011 - 22:48

 REDPOWER, на 17 юли 2008 - 14:36, каза:

Колеги а какво ви е мнението за този зеления български ръждопреобразовател?Върши ли някаква работа или да търся друго решение

аз го ползвам в момента но ми се струва слабичък,не е като истинската киселина,понеже съм ползвал и чиста киселина без добавки и да ви кажа,сваля ръждата за секунди само с едно намазване!
Все пак кажете си мнението за този Българския - зеления,ако някой е ползвал :25:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 май 2011 - 22:57

 Gangsta_86, на 11 май 2011 - 22:48, каза:

Все пак кажете си мнението за този Българския - зеления,ако някой е ползвал :25:


-Аз се заех да опровергавам заглавието на темата и да ти кажа.. май не е писано напразно.. От българските, дето са по лев и нещо НИЩО не става.. ама разбирай нищо, само ме забавиха (аз мазах спирачните апарати преди боядисване с ръждопреубразувател). Ако искаш ефект давай паричките за нещо наистина хубаво.
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 12 май 2011 - 08:13

ползвал съм на леко оргахим русе става но се чака и след това се мие с вода тоест неутрализира киселината подсушава добре и тогава боядисва.
Сега пробвах вюрта за първи път - друга работа е - не мирише гадно на киселина, а и колегите са доволни.
Успех
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 май 2011 - 08:37

Звънях във Вюрт в Сф.
Магазина им е в Бизнеспарка и имат и 100ml развасовки на цена около 11лв, та аз мисля да мина да си взема и да го пробвам...
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 май 2011 - 09:16

Няма да сбъркаш - и аз отначало като видях цената се шашнах, защото бях ползвал преди това български за 1.80 лв. от който нямаше никакъв ефект - резултата е мокро петно, което съхне бавно, нищо повече. Вюрт-а е като мляко, веднага почерня където имаше ръжда и остава като лакирано, като изсъхне.
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 12 май 2011 - 09:34

а след това изби ли пак ражда сле боядисване че и аз за пръв път го ползвах
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 май 2011 - 09:39

Не съм го боядисвал отгоре, тъй като ръждата беше на дъното на "легена" за резервната гума - за 2 седмици не е мръднало :icon_wink2:
Отговори

_shady снимка _shady 12 май 2011 - 12:16

 Жоро, на 12 май 2011 - 08:37, каза:

Звънях във Вюрт в Сф.
Магазина им е в Бизнеспарка и имат и 100ml развасовки на цена около 11лв, та аз мисля да мина да си взема и да го пробвам...

Жоро и аз се кандидатирам за него....в коя сграда е офиса им ,че не се сещам.Петък съм там ако наистина искаш мога да ти взема и на теб,ако случайно поръчваш или ходиш по-рано и е възможно и удобно,вземи ми пък ти на мен... :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg