Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Хубав ръждопреобразувател

Жоро снимка Жоро 12 май 2011 - 12:48

Магазин Wuerth - София: жк.Младост 4, ул.Бизнес Парк София 1, Сгр. 11, партер
тел: 02/ 965 99 72; sofia @ wuerth . bg
Карта ТУК

Аз със сигурност няма да мога да стигна до там тея дни, ама по-добре да не те затормозявам да мислиш и за мен. Аз като имам път ще мина, че сега имам много работи на главата...

10х все пак...
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 май 2011 - 13:39

 _shady, на 12 май 2011 - 12:16, каза:

Жоро и аз се кандидатирам за него....в коя сграда е офиса им ,че не се сещам.Петък съм там ако наистина искаш мога да ти взема и на теб,ако случайно поръчваш или ходиш по-рано и е възможно и удобно,вземи ми пък ти на мен... :)

Деянски, ако ходиш и имаш финансовата възможност, вземи едно шишенце и за мен.
Отговори

ARES снимка ARES 15 май 2011 - 16:50

 AlexMav, на 12 май 2011 - 13:39, каза:

Деянски, ако ходиш и имаш финансовата възможност, вземи едно шишенце и за мен.




Колеги,такъв ръждопреобразувател на Wuеrth може да си вземете от Магазина за автобои на Черни връх точно срещу завод витоша,момчето е много точно и ще ви обясни всичко което ви интересува,за 100гр. цената беше около 11-12лв.А за продукта няма какво да коментирам наистина е наи добрия.
Мнението беше редактирано от ARES: 15 май 2011 - 16:52
Отговори

Teddy снимка Teddy 15 май 2011 - 17:10

2 рецепти за преобразувател на ръжда :
- 1,5 част : 1 част - солна и ортофосфорна киселина + уротропин 0,5 - 1 г/л.
- 3 части: 4 части: 3 части - ортофосфорна киселина,спирт/ или ацетон /,дест.вода.
И да допълня, след обработката и изчакване на съотвено време, за да подейства преобразувателя, детайлът трябва да се измие хубаво с вода, а след това да се напръска с основа - например Сода каустик за неотрализиране на киселините в разствора и спиране на процесите по разяждането на метала. След това отново миене и детайла е готов.
Мнението беше редактирано от Teddy: 15 май 2011 - 17:23
Отговори

Гостivanko_71_* 01 юни 2011 - 21:30

 Piron45, на 02 май 2008 - 06:04, каза:

Е те това е истинското мазило. Вюрт предлагат най качествените неща за коли. Вярно че са по скъпи но ....
Само не знам магазина в Младост дали ще работи през празниците. Но за любопитните ето телефонче на един от продавачите. 0888/975854 Радко

колега на вюрт само името му е голямо!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 юни 2011 - 08:45

Може да имат неуспешни продукти, но лично аз от преобразувателя съм доволен.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 12 юли 2011 - 15:22

Само за справка за търсещите:
разфасовка от 100ml на Вюрт има в Магазина за автобои на бул. Христо Ботев, между Пиротска и Цар Симеон - отдясната страна, посока Централна Гара - съжалявам, но не запомних номера, на който се води магазина.
Цената е 17лв за шишенце и на мен лично ми се видя твърде висока :newsm05_41:
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 19 юли 2011 - 21:10

Аз си купувам наливен и е около 8 лв.за 100мл.Скъп е но ефекта е поразителен,а и разхода не е много висок!
Отговори

batkowoto снимка batkowoto 19 юли 2011 - 21:23

само Вюрт, всичко останало е експеримент.
Отговори

boichev снимка boichev 22 юли 2011 - 09:21

Здравейте Колеги. Имам едно питане, май за ръжда, в краката на шофьора. :sad-smiley-046: Там ми е пробит мокета, направо си е дупка, и нещо като дунапрен има под мокета и него го няма, абе дупка. Понякога е влажно там, съмнявам се да нямам кафява гостенка избила там. Мисля да сваля мокета, да видя има ли ръжда, и ако имаме ръжда, Вие ми кажете какво да купя, и как да го нанеса, за да я разкарам от там. Прочетох темата, разбрах че българското не го бива, Вюрт ще се купува. :icon_wink2: Така и така ще разглобявам, да намажа ли коритото отвътре с нещо против ръждата занапред? Колеги, искам да си купя качествени продукти, които да ми свършат работа, и да знам че съм защититил поне дъното на Астерикса. :devil-smiley-019: Благодаря Ви предварително.
Поздрави. :3:
Мнението беше редактирано от boichev: 22 юли 2011 - 09:22
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 22 юли 2011 - 09:51

 siegfrid, на 12 юли 2011 - 15:22, каза:

Само за справка за търсещите:
разфасовка от 100ml на Вюрт има в Магазина за автобои на бул. Христо Ботев, между Пиротска и Цар Симеон - отдясната страна, посока Централна Гара - съжалявам, но не запомних номера, на който се води магазина.
Цената е 17лв за шишенце и на мен лично ми се видя твърде висока :newsm05_41:

Във фирмения магазин в Бизнес Парк-а е 14 лв. Не че е голяма разликата, де. :newsm05_41:
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 24 юли 2011 - 23:01

Да се повторя. Ползвам Rostbremse на Nigrin от Практикер. Води се електрохимичен антиръждин. 200мл. към 10 лева май беше. Много съм доволен. Бял е като мляко. Потъмнява и става черен, като изсъхне става леко лъскав. Може да се боядисва.
P.S. Може да е спрян от производство щото не го намирам на сайта. Но на негово място има това.Предполагам е същото.
Мнението беше редактирано от 4ebura6ka: 24 юли 2011 - 23:03
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 юли 2011 - 09:35

 boichev, на 22 юли 2011 - 09:21, каза:


Погледна ли под колата как е положението, фабричните тапи на място ли са?
Отговори

boichev снимка boichev 25 юли 2011 - 12:52

 Rosen Popov, на 25 юли 2011 - 09:35, каза:

Погледна ли под колата как е положението, фабричните тапи на място ли са?

Под колата положението е много добро. На задния мост има петна от ръжда, тъкмо избила. Тапите, да погледнах ги, всички искат да ги натисна отгоре, че са надигнати.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 юли 2011 - 14:30

Значи най-вероятно влиза вода от тапите. След процедурата с натискането им, може да ги подмажеш със силикон отдолу.
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Отговори

Desert_Ant снимка Desert_Ant 12 юни 2014 - 12:00

Има един ръждопреобразувател на Нигрин, в Практикер е на около 7лв. 200мл. в Баумакс е по-скъп и уцелих менте последния път. Има го и в Кауфланд. Лично го предпочитам пред Вюрта! Мажеш, ако става черно продължаваш да търкаш докато не стане сиво. После почистваш! Може да се грундира, но е малко претенциозен към покритията след него и е хубаво метала да се почисти от всякви окиси които се образуват от реакцията. Чудесно пасивира и здрав метал!

Вюрта е лошото че става черно и не можеш да видиш дали си изчистил хубаво или не, а всеки ръждопреобразувател си има макс дебелина на ръждата която спира и тя е няколко микрона (т.е. доста под милиметър) не очаквайте чудеса от химията, тя помага ама не върши цялата работа. Ако нямате възможност за пясък - флекс с телена четка (ОЧИЛА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО). Кофти кухини е добре да се отворят по точките да се почистят и да се заварят обратно ако има ръжда вътре.
После цинков грунд и епоксид, забравете за всякви шагрета и битуми, те са за накрая!


п.с. Нигрина го търсете в сиво шишенце не бяло!
Мнението беше редактирано от Desert_Ant: 12 юни 2014 - 12:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg