Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за тапицерски въпроси

Гостivo_kadeta_* 27 януари 2005 - 00:57

Тема за тапицерски въпроси
Отговори

hitler снимка hitler 22 февруари 2005 - 13:56

Искам да претапицирам салона на колата си с кожен и търся добър тапицер ,който да работи качествено и на добри цени. :)Ако имате идеи или знаете някой познат свиркайте :thu:


Абе нещо такова ....

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  sitzv.jpg (42,21K)
    Брой изтегляния: 838
Отговори

Cesar снимка Cesar 22 февруари 2005 - 13:58

За тапицера в капитолия съм чувал хубави работи
Отговори

saso снимка saso 22 февруари 2005 - 15:29

Аз имам познат тапицер. Виждал съм негови изпълнения- работи добре. За целия интериор (седалки + кори на вратите) с изкуствена кожа и велур ми се върти нещо около 500 с негови материали.

:thu:
Вече много искам да я видя твойта кола, кога ще ми се отдаде тази възможност?
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 22 февруари 2005 - 15:43

hitler, на Feb 22 2005, 01:56 PM, каза:

Искам да претапицирам салона на колата си с кожен и търся добър тапицер ,който да работи качествено и на добри цени. :)Ако имате идеи или знаете някой познат свиркайте :thu:


Абе нещо такова ....

Виждам , че си от София. Отиди на ул. " Христо Ботев" около140-155 номер. От ЖП гарата по тази улица , се пада в дяснои е по-близо до гарата. Има магазин за изкуствена кожа. Продават и на едро. Около 12 м кожа за твоята кола. Максимум 130 лв за кожа , ще дадеш. После търи тапишер и прави пазарлък като циганка, за да ти е по-изгодно.

P.S. Тази кола на аватара, ако е твоята ...
Да знаеш , че много жестока!
Отговори

vectra снимка vectra 22 февруари 2005 - 19:59

ами това за което се сещам аз е този сайт-тапицер!цените не са ниски има някоя и друга снимка ако ти харесат можеш да отидеш!не знам на мен ми искат 450 лв за цялата тапицерия(кори и седалки)ама казаха че на място можем да се договорим и за по-малко пари!
Отговори

Aladin снимка Aladin 07 април 2005 - 13:13

Някой знае ли?
Отговори

vectra снимка vectra 07 април 2005 - 13:24

аз бях пуснал една тема...потърси из форума...иначе дай да търсиш тапициране в мобиле.бг на услуги и ще ти излезне една обява, там има и адрес!Успех!Иначе цените се въртят около 1000лв за претапициране на целия автомобил с кожа!Поздрави
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 07 април 2005 - 13:46

Колеги, не искам да ви убивам ентусиазма, но за кола без климатик кожения салон не е много подходящ. Преди 4 години, като още и на мен ми се въртеше такава идея, седнах и си направих за предните седалки кожени калъфи(т.е. не изтърбуших оригиналната тапицерия на седалката, а просто облякох седалките с кожа). Точно 2 дни изкарах с тях и след това баба ми се сдоби с два тапицирани с кожени калъфи столове :) Напечената от лятното плевенско слънце кожа така неприятно залепваше по краката и гърба, колко пък некомфортно е усещането навън да е 35 градуса, а под за*ника ти- 40 и изнемогващия вентилатор само да охлажда потта ти. Та така се отказах от кожения салон...
Отговори

saso снимка saso 07 април 2005 - 14:01

Виж от тази тема дали ще ти е полезно нещо.
http://www.opelclub-...?showtopic=1348
Но съм склонен да се съглася до някъде с Иво_Динков , не прави неговата грешка да си слагаш изкуствена кожа или поне да е с велур посредата на седалката и облегалката.
Отговори

Aladin снимка Aladin 07 април 2005 - 14:03

Благодаря!
Не е за мен,за колежката е:)Тя си взе А3,98-ми набор за 13 хилки!

Обаче нещо не намерих конкретен адрес!Само на :http://www.izkustvo.freeservers.com/,но там искаъ 1300лв!

Някой знае ли някой точен адрес да даде?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 01 юли 2005 - 11:59

Възможно ли е да се свали тапицерията на астра ф, защото искам да си взема от някоя морга плюшена за седалките и вратите, но не ми се купуват седалки само заради тапицерията...най-малко после к'во да ги правя мойте :cen: . Ако някой е правил тази операция нека сподели. Знам, че на БМВ става, защото един колега си беше взел от морга само тапицерията...но за Опел... :p
Отговори

Vassil снимка Vassil 01 юли 2005 - 13:26

Може,стига да ти дадът само тапицерията,че после пак те кжо ще правят седалките :) после отиваш при един познат и ти я сменя за нула време,той не е мой познат а на един приател де,ама тва не е проблем :cen:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 04 юли 2005 - 13:00

Познати имам, но на мен ми хрумна нещо друго, за да не унищожаваме седалките - ще пробвам да им дам мойте с доплащане, пък дано стане :)
Отговори

Georgiev снимка Georgiev 28 юли 2005 - 12:51

Много лесно се сменя тапицерията на тавана на АСТРА хеджбек.Просто ви трябва отвертка, плат и лепило, и свободно време.Махат се всички пласмасови части имащи допир ставана(сенници, Пластмасови кори плафона на лампата, дръжките, и.др) След това издърпвате цялата плоскост през вратата на багажника.Внимавайте че прилича на пресован картон, махате стария плат чистите дунапрена и си лепите избрания от вас плат. Сглабянето е по обратния ред.
Отговори

Fdex снимка Fdex 28 юли 2005 - 13:02

а дали неможеш да постнеш снимка с крайния резултат че и на мен ми предстои подобна операция :unsure:
веднъж вече е ходила на тапицер ама плата беше тънък та изби лепилото :puke:
Отговори

Georgiev снимка Georgiev 28 юли 2005 - 13:21

С удоволствие но си нямам и на идея как да я постна тази снимка.Не се хваля за тавана но стана супер(все едно е оригинален)Използвах лепило Хелмевект точно една кутия ми отиде от тези по 400 грама.Като избираш плата вземи си малко парче парво и пробвай.Дали ще избива лепилото през него.Трябва плата да е лек и дане пропуска лепило 200/150 мисля че беше размера.Пак си го измери за да си сигурен.Лепенето го почнах от предната част защото там има извивки и се налага плата да се положи плътно по извивките.Помоли някой да ти помогне за да можеш добре да го опънеш мажи лепило на части по ширината на тавана от около 20 см.Аз го правих в много топъл ден и лепилото съхне веднага.На кутията пише че се мажат и двете части.Аз мазах само плоскоста с четка и пак стана.Притесниявах се данеби ако намайа повече да избие лепило през плата но не стана.Ще снимам тавана довечера и утре ще видя дали ще мога да го постна.
Отговори

vectra снимка vectra 28 юли 2005 - 14:48

колега на мен също ми е интересно да видя крайния резултат...относно качването на снимките виж тази тема
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 юли 2005 - 14:57

Значи аз да ти понапиша малко от това дето знам! Първо трябвало е да използваш някое по-хубаво лепило има едно на хенкел, защото българското изгаря от слънцето, тавана се напича до стотина градуса! Второ хубаво е да използваш капитониран плат, това означава подплатен с дунапрен. ефекта е по добър! А ти ги пиша тези неща понеже миналата седмица правихме на една приятелка и питах много тапицери понеже работя в тази свера и това беше общото мнение... Дано не съм прав за лепилото... :unsure:
Отговори

Гостmihailenator_* 29 юли 2005 - 14:04

това за астрата хубаво , а как се прави при вектрите седан ?
в смисъл как се сваля и слага тая кора на тавана и ако е с отвор на покрива има ли някаки особености ?
:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg