Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за тапицерски въпроси

ГостAlpine_* 29 юли 2005 - 14:29

аз и за вектрите хечбек искам да знам щот голямата градушка дето беше във Варна ми разеба заварка на тавана и сега някоя греда дрънчи... бах му мамата единствентата дупка, която направи градучката и точно там да се падне :(
така де, искам да махна тапицерията и да я залепя със силикон или нещо от сорта че мн досадно взе да дрънчи, особено като се пусне вентилатора :(
А ако някой има въпроси относно свалянето на панелите на таблото може да пита, наскоро си правих осветлението из колата и горе-долу ги понаучих.
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 юли 2005 - 15:02

mihailenator, на Jul 29 2005, 12:04 PM, каза:

това за астрата хубаво , а как се прави при вектрите седан ? в смисъл как се сваля и слага тая кора на тавана и ако е с отвор на покрива има ли някаки особености ?

Еми значи тавана на колата на приятелката ми, за който писах в предишния си пост го тапицираха на място в колата, понеже тя е Астра, но седан! А що се отнася до шибидаха има тънкост трябва да се подпъхне и когато отрежеш дупката за шибидаха платЪ започва да се суче повече! Когато е с шибидах цената е по-висока та значи е по-трудно! А самото тапициране се прави с една специална четка с която се изтегля плата внимателно, горе долу като при фолиране на стъкла. :unsure:
Отговори

Гостmihailenator_* 01 август 2005 - 00:00

тъй , значи кората на вектрата се сваля по същия начин , както колегата го е описал за Астрите , само че кората като падне си я изкарвате през вратата :) иначе моята нова тапицериика вече на дупки, от Жигуле :) залепена е с Ц-200 и още се държи (вече трети ден) . Та свалянето е лесно обаче слагането на кората ми разказа играта . Не е работа за сам човек ...
иначе горе-долу ми хареса как стана , тая дупчестата тапицерия , като е залепена а не е опъната на закачалки , както си е оргинално в Ладюхите , създава усещане за уют !
А шибидаха стана лесно , от всички страни си оставих по 6-7см , които си ги защипах със кората под тавана
Отговори

Dexter снимка Dexter 03 август 2005 - 10:13

моля някой ако си е сменял тапицерията да сложи наистина малко снимчици че да придобием представа как е станало
щот моя плат почернял на едни ивици .... и вместо да го пера да взема да си го сменя :beer:
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 03 август 2005 - 11:04

Dexter, на Aug 3 2005, 11:13 AM, каза:

моля някой ако си е сменял тапицерията да сложи наистина малко снимчици че да придобием представа как е станало
щот моя плат почернял на едни ивици .... и вместо да го пера да взема да си го сменя :beer:

Мойта сам съм си я сменял и стана много добре. Снимки най-рано другата седмица мога да дам. Иначе както са описали колегите е свалянето. След това е въпрос на време и мерак, че е малко изнервящо. Аз си направих от същата кожа като тавана и страничните колонки и гредата пластмасовата отпред на таблото. Стана много сполучливо. Ще се разровя за фотоси, но се съмнявам да намеря сега.

Ето една снимка на колонките. Само тази ми е тука. Другата седмица ще направя на тавана и гредата.
Публикувано изображение
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 август 2005 - 15:30

Doitcho, на Aug 3 2005, 12:01 PM, каза:

Ето една снимка на колонките. Само тази ми е тука. Другата седмица ще направя на тавана и гредата.

Ама и те ли са тапицарани?
Това какъв материал е?
Отговори

Dexter снимка Dexter 03 август 2005 - 17:53

Doitcho, на Aug 3 2005, 02:01 PM, каза:

Ето една снимка на колонките. Само тази ми е тука. Другата седмица ще направя на тавана и гредата.

да и на мен ми стана интересно това
той за цвета говореше и сигурно показа колонката само за цвета :dance:
но не съм вийдал такъв цвят интериор .... сигурно сам си го е правел
поясни моле те колега :beer:
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 03 август 2005 - 18:56

Това е изкуствена кожа. Много добре стои и е устой4ива на замърсяване, откъдето се 4исти и много лесно. Когато претапицирах тавана ми хареса тоя цвят и за да се връзва и да не е само той такъв цвят направих колонките и пластмасовата греда.
Отговори

Dexter снимка Dexter 03 август 2005 - 19:05

сигурно е станало много добре
мен също много ми харесва този цвят
аууу зарибих се и аз да се пробвам :dance:
ае моля те сложи повече снимки когато имаш възможност :beer:
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 03 август 2005 - 19:15

Dexter, на Aug 3 2005, 08:05 PM, каза:

сигурно е станало много добре
мен също много ми харесва този цвят
аууу зарибих се и аз да се пробвам :dance:
ае моля те сложи повече снимки когато имаш възможност :beer:

Ще сложа снимки най-скоро. Между другото има голяма вероятност след 15 да съм във Варна и ако ми се наредят нещата може на живо да ти покажа и обясня как е станало, за да добиеш по цялостна представа.
Отговори

Dexter снимка Dexter 03 август 2005 - 19:32

хооооооооо
с няй голямо удоволствие :flag:
даже някоя неделя ако си тук след 15-ти ще се видим на събирането, тъкмо и другите фенове ако искат да погледат :beer:
но ако не иска никои аз с няй голямо удоволствие бих се запознал с теб
ае ще поддържаме връзка тука :dance:
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 13 август 2005 - 19:27

Ето малко снимки от интериора и как е станал тавана. Колаегата от Варна да ми пише Л.С. с мобилния си телефон и да каже как се казва, за да може като ида във Варна да се видим и да види резултата на живо. За съжаление няма да съм там на 15, но до края на седмицата обезателно.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

pagerist снимка pagerist 29 август 2005 - 16:26

Аз имам въпросче:

колко левчета ти излезе удоволствието с изкуствената кожа и с какво лепило точно го залепи към тавана?

При мен тапицерията на КАДЕТ-а тръгна малко и само за 3-4 дена се отлепи изцяло - здраво е само на плафона и сенниците, иначе навсякъде провисна....
Затова трябва спешно да извършим манипулацията, че главата ми опира в плата.
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 29 август 2005 - 20:40

Тавана е около 80 лева с лепилото, а то е от Метро. Едни големи кутии са и пише Момент на латиница с червени букви. Мисля, че е на Хенкел.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 август 2005 - 14:31

А Doitcho това на таблото около ключа за фаровете също ли си го тапицирал с кожа или е боя?
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 30 август 2005 - 22:20

Това е матов спрей за изтъркана кожа. Дават го като ти се протрие кожата или е закусана да ръсиш върху нея. Аз го използвах за таблото. Не стана много лошо, абе бива. Обмислял съм вместо него да се пробвам да го направя с кожа. Ще стане, но трябва време и нерви, а сега нямам много. Иначе с кожа ще стане много по-красиво и стилно. Живот и здраве скоро може да се осъществи.
Отговори

pagerist снимка pagerist 01 септември 2005 - 13:05

Колко кутии отидоха, и какъв размер кожа и от къде си взе?

Поздрави, и сори, че те ръчкам, ама тия дни ще трябва да го правя...
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 02 септември 2005 - 13:19

Зна4и една голяма кутия ще ти стигне. Незнам то4но грамажа, но е като тези за боя. Кожата съм я купувал от Сливен.
Отговори

pagerist снимка pagerist 07 септември 2005 - 10:50

Мисля засега да взема 1 кутия боя, и да залепя сегашната тапицерия...
Дано да стане.
Технологията същата като при лепенето на тапети ли е - мажеш 1 четка на ширина и внимателно притискаш да излезе въздуха?
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 07 септември 2005 - 12:01

pagerist, на Sep 7 2005, 11:50 AM, каза:

Мисля засега да взема 1 кутия боя, и да залепя сегашната тапицерия...
Дано да стане.
Технологията същата като при лепенето на тапети ли е - мажеш 1 четка на ширина и внимателно притискаш да излезе въздуха?

Такава е технологията, но няма да се получи със старата тапицерия. Ако се загледаш внимателно ще видиш, че тя представлява плат с много финни нишки, които са като сплетени. Като слагаш лепилото, то ще излиза през тях и ще стане много грозно и замацано. Освен това оригиналната е леко еластична и като падне един път, после не може да се върне на 100% както е била.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg