Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Поленов (за купето) филтър с активен въглен

astra1 снимка astra1 12 август 2008 - 19:27

Колеги мисля че много от вас искат филтърчето за купето да спира и миризмите , след доста обстойно ровене и търсене накрая намерих и то не за по 80-100 кинта, а само за 25лв (обикновения е 15-20)
ето каква му е опаковката и за кои модели на опел става (поне така пише де , но за астра ф със сигурност)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

мисля че ще съм полезен с инфото , търсете ги в м-комплект , там го водят карбонов, съвсем случайно влезнах и се заговорихме с продавача ииии , изненада , поръча и вечерта си го взех.



Поздрави!
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 12 август 2008 - 19:30

чудесна новина! Като почна да си оправям уплътнението на джама ще взема такъв задължително!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 12 август 2008 - 20:13

На този, който си купих за Корсата ( МANN ) бяха посочени същите модели, т.ч. става за всички без преправяне :dance:
Отговори

The.Rampage.Rado снимка The.Rampage.Rado 16 септември 2008 - 21:24

По темата - а аз в моята Калибра защо нямам стойка за тоя поленов филтър. Като пусна вентилатора и вътре ми се пълнят очите с радост....
Отговори

Рошко снимка Рошко 16 септември 2008 - 21:58

А някой от колегите би ли се ангажирал да ми вземе едно такова филтърче и да ми го прати по Еконт, че като гледам, май нямат сервиз в Пловдив? :unsure:
Отговори

manolov снимка manolov 17 септември 2008 - 08:13

На КОСЕР ги има колега , че и не са скъпи, полски са.
Отговори

Yav снимка Yav 24 септември 2008 - 11:42

Днес ходих до ЕМ-КОМПЛЕКТ 33 на бул Сливница(с/у Кенар) и "вежливата" продавачка ми каза ,е нямат,а и са нямали подобни филтри на Магнет марели(като показания от колегата) и аз си взех Филтрон за 15 пари пък ще видим как ще е сега
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

underdog снимка underdog 02 октомври 2008 - 14:23

 Yav, на Sep 24 2008, 12:42 PM, каза:

Днес ходих до ЕМ-КОМПЛЕКТ 33 на бул Сливница(с/у Кенар) и "вежливата" продавачка ми каза ,е нямат,а и са нямали подобни филтри на Магнет марели(като показания от колегата) и аз си взех Филтрон за 15 пари пък ще видим как ще е сега
Поздрави :beer:


И аз пък питах ем-комплект за този филтър (из всичките магазини) и наистина нямат и нямало да имат. Предложиха ми един за 12лв (също карбонов) марка ИФА :)

Ако колегата astra1 каже от къде и кога го е купил ще ни помогне да го намерим по-лесно.
Отговори

Рошко снимка Рошко 02 октомври 2008 - 14:40

 manolov, на Sep 17 2008, 09:13 AM, каза:

На КОСЕР ги има колега , че и не са скъпи, полски са.

Koлега Манолов, търсих и в Косер тук в Пловдив, но ми казаха, че нямат и не са имали... :beer: Както виждам и колегите, опитали в ем-коплект също са "ударили на камък"... Ако имаш възможност да ми вземеш един и да ми го пратиш, ще съм много признателен! :thu:
Отговори

karamanski снимка karamanski 02 октомври 2008 - 15:04

 tigra79, на Oct 2 2008, 03:40 PM, каза:

Koлега Манолов, търсих и в Косер тук в Пловдив, но ми казаха, че нямат и не са имали... :beer: Както виждам и колегите, опитали в ем-коплект също са "ударили на камък"... Ако имаш възможност да ми вземеш един и да ми го пратиш, ще съм много признателен! :thu:

Отиди до магазините на Евро07 има 4 магазина в Пловдив и ще намериш
Отговори

underdog снимка underdog 02 октомври 2008 - 19:00

За Пловдив ясно, а тези от големото село къде могат да го намерят въпросният филтър?
На мен ми беше писнало да търся защото навсякъде ми казваха "нямаме и никога не сме имали", или "ще ти внесем по поръчка но ще ти струва 60-80 лв", но след като прочетох че колегата го е намерил лесно и на супер цена при това от небезизвестен производител, пак се зарибих.
Наистина не мога да разбера защо няма внос на такива филтри, и защо ги продават на високи цени. Струва ми се че има достатъчно търсене. На мен и 25 лв ми се струва много защото карбоновите филтри за домакинска употреба вървят по 15 лв.
Отговори

astra1 снимка astra1 02 октомври 2008 - 20:30

Здравейте , колеги въпросния филтър го купих от магазина на м-комплект в дружба2 срещу параклиса , в момента го нямаше и човека се обади пред мен и каза след 2часа да ида да си го взема , даже беше поръчал два , а ето и къде се намира магазина карта

точно на изхода на бензиностанцията .



Поздрави!!
Отговори

underdog снимка underdog 03 октомври 2008 - 09:45

 astra1, на Oct 2 2008, 09:30 PM, каза:

Здравейте , колеги въпросния филтър го купих от магазина на м-комплект в дружба2 срещу параклиса , в момента го нямаше и човека се обади пред мен и каза след 2часа да ида да си го взема , даже беше поръчал два , а ето и къде се намира магазина карта

точно на изхода на бензиностанцията .
Поздрави!!


Колега, мерси за инфото!
Явно трябва да се отиде на място защото по телефона не става. Днес след работа ще мина от там и ще пиша после какво е положението.
Отговори

karamanski снимка karamanski 03 октомври 2008 - 17:54

 underdog, на Oct 2 2008, 08:00 PM, каза:

За Пловдив ясно, а тези от големото село къде могат да го намерят въпросният филтър?
На мен ми беше писнало да търся защото навсякъде ми казваха "нямаме и никога не сме имали", или "ще ти внесем по поръчка но ще ти струва 60-80 лв", но след като прочетох че колегата го е намерил лесно и на супер цена при това от небезизвестен производител, пак се зарибих.
Наистина не мога да разбера защо няма внос на такива филтри, и защо ги продават на високи цени. Струва ми се че има достатъчно търсене. На мен и 25 лв ми се струва много защото карбоновите филтри за домакинска употреба вървят по 15 лв.

http://www.euro07.bg...es.php?city=1#1
Ето кординати и за 'големото село'
Отговори

Рошко снимка Рошко 03 октомври 2008 - 17:59

 karamanski, на Oct 3 2008, 06:54 PM, каза:

http://www.euro07.bg...es.php?city=1#1
Ето кординати и за 'големото село'

Днес минах през магазин Еуро 07, имаха такъв поленов филтър, но не беше Magneti Marelli, а някакъв измислен и цената беше 30 лв, на всичко отгоре нямаха и въздушен филтър и се отказах.
Отговори

underdog снимка underdog 03 октомври 2008 - 22:53

Най-накрая оборудвах астрата с карбонов филтър :beer:
Купих го от там където и колегата astra1 го е взел, даже взех 2-та бройка която са поръчали заедно с неговата :thu:
Казах на продавача да поръча още няколко за да има налични, така че знайте че там има със сигурност. Цената е същата 25 лв.
Само гледайте да не се излъжете да отидете в другият магазин на ем-комплект в Дружба 2, там една продавачка ми каза че нямат и никога не са имали.
Още като го сложих реших да го пробвам с цигарен дим като издишам дим директно върху филтъра и при макс. степен на турбината която вкарва въздух отвън. В колата беше човек който е изключително чувствителен към цигареният дим защото неможе да го понася. Резултата беше че все пак го лъхна на цигари, но съвсем леко. При обикновен филтър и същото упражнение колата се вмирисва на цигари доста повече.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 05 октомври 2008 - 09:40

някой занимава ли му се да праща до варна?
Отговори

Рошко снимка Рошко 05 октомври 2008 - 09:44

 simbon4o, на Oct 5 2008, 10:40 AM, каза:

някой занимава ли му се да праща до варна?

simbon4o, yasmania днес не е ли в голЕмто село? :beer:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 05 октомври 2008 - 15:33

 tigra79, на Oct 5 2008, 10:44 AM, каза:

simbon4o, yasmania днес не е ли в голЕмто село? :beer:

веднага ще :thu:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 26 октомври 2008 - 15:40

напазарих някакъв дето дойде в пликче с написан номер с черен маркер, но изглеждаше добре, бял с черно прозиращо през белите нишки. Отстрани с донапрен на пластмасовия корпус за уплътняване. Инсталирах и жената вече не ми казва "ууу на ко замириса" през 5 мин кат се возим. От Ауто Плюс-а беше 45-6лв.
Мнението беше редактирано от simbon4o: 26 октомври 2008 - 15:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg