Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за осветление на табло, километражи и циферблати

Жоро снимка Жоро 29 декември 2004 - 15:03

Онази вечер на срещата видях километража на Вектрата на Зендер, светеше много гот синьо... :huh:
Мислих да си правя мойте така щото много ме кефи...
Идеята ми беше да го осветя с диоди на мястото на крушките ама ако може някой да даде идея... <_<
Отговори

ГостAstra_maniac_* 29 декември 2004 - 16:09

Диодите светят с насочена светлина и незнам дали ще ти свършат работа!

Успех :lol:
Отговори

VectraB снимка VectraB 29 декември 2004 - 16:18

<_< И аз имах идеята да поставя такава тема. Може да се направи с диоди, но трябва да се сложат подходящи резистори. Това са линкове на една немска страница(за мое съжаление на немски) където има описания и галерия със снимки.
http://www.blauertacho.de/doc/
http://www.blauetach.../gal/index.html
Отговори

VectraB снимка VectraB 29 декември 2004 - 17:08

Диодите наистина са с насочена светлина обикновено ъгъл на видимост до 32 градуса. Може би се слагат светловоди, не знам. Сега е студено, но напролет мисля да пробвам с ключа на фаровете.
<_< Ако някой го е правил,или знае как, или пък има някаква идея моля да сподели !
Отговори

Дамян снимка Дамян 29 декември 2004 - 17:14

еи боис,аз си направих с диоди,стана яко,но когато пекно пове4ко сланце не се скива нищо,през деня става дума,имам снимки но ,ари 6те ви пратя
Отговори

Zender снимка Zender 29 декември 2004 - 18:10

Историята на това табло е доста дълга - прави ми го един колега от един друг клуб. За да се постигне този ефект трябваше доста опити, нерви, диоди и още едно табло! Диодите наистина са с насочване и за това да не светят само на определени места трябваше да се поставят отзад разни неща които да отразяват светлината! В таблото са сложени доста диоди за да е по-силна светлината.......По този начин ми свети таблото и борд компютъра, не останаха сили и нерви за бутоните и другите неща <_< .Но аз въпреки всичко съм доволен как стана! :dancin:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 30 декември 2004 - 00:28

Значи при мен всички бутони светят синьо ... таблото още не съм го подхванал
но ето как изглеждат бутоните
Много е финно всичко вътре трябва стабилна ръка и много нерви и игра

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 30 декември 2004 - 00:37

Оу забравих .... Използвам 500 ома съпротивление със светодиода щото иначе на 12 волта прави много голям ток и гърми
С 500 ома светят много яко ... ако искате по леко да светят трябва повече съпротивление да има ... ама си трябва експерименти


ПП. Интересно за този сайт пишат интересни неща за осветлението на таблото ... ама нещо никва информация за съпротивленията не дават.
Отговори

ASCONA 1.6N снимка ASCONA 1.6N 30 декември 2004 - 09:07

В едно магазинче в Надежда 6 има оригиналните крушки - малкия балон и големия балон в синьо / става въпрос за крушките които се слагат във фасунгата, а не тези които се сменяват комплект с фасунгата/. Цената им е почти 3 лв за два броя.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 декември 2004 - 09:48

kok12, на Dec 29 2004, 04:13 PM, каза:


Абе АЗ не виждам снимката ама...
А на колегат TurboManiak копченцето е добро... <_<
Като се стопли в близко бъдеще :D ще го мъча...
А мен ме кефи с черно повече отколкото на бяло така с диодите...
Отговори

Гостx3mDriver_* 07 януари 2005 - 19:17

:huh: доста добри работи правих си на ладата сини на кадетт сам правил ама на вектрата ме беше страх да не изпотроша корите по таблото още пове4е кат видях къф зор е да сменя една ламБа там на лост4етата на парното ам аот утре малко по малко почвам :dancin:
Отговори

Дамян снимка Дамян 07 януари 2005 - 19:26

Този пат ка4вам

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Дамян снимка Дамян 07 януари 2005 - 19:28

Искам да си го направя така но как да стане?

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Дамян снимка Дамян 07 януари 2005 - 19:31

От каде мога да си взема такива,но да са само циферблати

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Дамян снимка Дамян 07 януари 2005 - 19:36

Скиваите само с диоди как е станало,но ако се сложат бели циферблати направо заспива,а?
Отговори

Гостx3mDriver_* 07 януари 2005 - 20:56

И така синия чесовник е вече факт само с два диода и стана :huh: си ебе мамата но нямам цифров апарат да го снимам кат завърша сичко ще го снимам и ще кача снимките :huh:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 08 януари 2005 - 19:02

Аз с много зор успях да сложа 3 сини диоди без съпротивление (с него светеше слабо) на dual info display-а и стана мн добре. Следва километража.....................
Отговори

ГостLotus_Omega_* 08 януари 2005 - 20:00

kok12, на Dec 29 2004, 05:37 PM, каза:

някои да каже дали видя снимката ми

И аз не :huh: :(
Отговори

ГостLotus_Omega_* 08 януари 2005 - 20:09

kok12, на Jan 7 2005, 07:31 PM, каза:

От каде мога да си взема такива,но да са само циферблати

Ако беше от Пловдив , можех да ти помогна.Имам приятел , чийто познат има студио и прави по поръчка такива изделия.Може да ти направи и стикери с каквото искаш на тях , стига да му ги дадеш на дискета или диск.Не съм сигурен обаче дали това би могъл да направи :huh:
Отговори

Дамян снимка Дамян 09 януари 2005 - 09:32

Е тези диоди без съпротивления ли ги слагаш,защо? На борд компютара само ги поставих ,не сьм им махал съпротивленията?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg