Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за осветление на табло, километражи и циферблати

embaka снимка embaka 05 март 2014 - 23:56

Хора, тая вечер реших да си счупя крушките и да ги заменя със светодиоди. Всичко ок сложих ги, слагам таблото няма светлина, не мърда обортомера не отчитат никакви уреди. Половината от светещите уреди не светят. Да не се е прецакало таблото. Ако е ако взема друго втора ръка ще ми отчита ли километрите от моето табло или ще отчита от новото табло. Това със смяната на кръшките със свтодиоди го реших след като ми изгасна кръшката, която осветява километрите на таблото. Аз съм с Astra G 1.4 X14XE. Оказа се че кръшката си свети след като я свалих. Тая вечер след като сложих диодите и не светна реших да сложа нормална крушка. Уви и тя не светна, пробвах я на различни места. Крушката е нова с фасунга, вчера я купих замервам всичко на зарядно на 9волта, всичко работи, но на таблото не работи. Има ли нещо уязвимо по това табло, като някакви писти, които се прецакват или аз не знам какво. Супер много се изнервих, сега като не работи нищо по това табло не знам какво да правя.
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 март 2014 - 00:41

Започни от предпазителите.А светодиодите имат поляритет и това трябва да се съобразява като се правят такива трнсформации.
А може и както предполагаш някоя писта да се е прекъснала..... вероятности много.
Отговори

ГостLuDDD_* 18 март 2014 - 23:01

Zdr kolegi az sam novak iii iskam malko da si tuninguvam kolata iii ikah da va popitam kak da naprawq tabloto da mi sweti zeleno ..
Iskam da popitam kollegata sa potrebitelso ime OPEL_KADETT kak eee naprawil tabloto da sveti v cerweno iii iskam da mi obqsni podrobno iii da mi izprati snimki tocno kakvo ee napravil
Отговори

ГостLuDDD_* 18 март 2014 - 23:45

 OPEL_KADETT, на 09 август 2011 - 11:58, каза:

Дойде време и аз да си направа таблото да свети като трябва.
Първо го разглобих и сложих диодни ленти:
Снимка 1
След това сложх червени диоди 3мм под стрелките,като с пиличка им направих място.
Снимка 2
Последва запояване:
Снимка 3
После зглобяване...
И ето готовия резултат:
Снимка 4

Общо взето стана много добре.Работат е доста пипкава и изисква доста нерви...Аз се занимвах вчера цял следобед и днес до обяд. :blahblah:
Сега трябва да си наглася стрелките,че не са както трябва и като слох таблото на колата отидоха под 0.
Качеството на снимките не е много добро,защото снимах с телефона.Ще направя по хубави снимки с апарата и ще ги кача. :love_opel:

Zdr kolega iskam da mi pomognes i az da si napraq tabloto taka da sveti v zeleno
Отговори

zvqra снимка zvqra 13 юли 2014 - 13:47

,
Мнението беше редактирано от zvqra: 13 юли 2014 - 19:12
Отговори

caneiv снимка caneiv 12 септември 2014 - 11:34

Здравейте колеги, някой знае ли на кои пинове се подава захранване на таблото на Астра Г?
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 17 октомври 2014 - 15:44

Колеги на Зафира А , 2001 г,1,8 -125 к.с. , колко крушки ма за подмяна на таблото (мисля да слгама бели диоди ) и какви са по мощност и вид ? Всичките ли са видими ?Трабва ли да се разглобява самото табло и да се вграждат някакви вътре ?
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 17 октомври 2014 - 20:44

Ако бяхте прочели ЦЯЛАТА тема,щеше да Ви стане ясно и нямаше да задавате подобни въпроси
Отговори

MAX9 снимка MAX9 18 октомври 2014 - 02:01

Колеги в тая тема ли имаше готови циферблати за разпечатване, че нещо не мога да ги намеря. Знам че ги гледах някъде, но просто не мога да се сетя.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 01 ноември 2014 - 20:43

Колеги, влизам, за да се похваля с най-новата промяна.
Още откакто съм си сменил осветлението, все ми се върти в главата, че не може да свети климатроника в червено и за топло и за студено,но все не ми се занимава.. Днес намерих време и като на шега реализирах идеята.Много съм доволен от резултата. Стана точно, както си го представях и както трябва да бъде а и внася разнообразие в централната конзола.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 09 ноември 2014 - 02:39
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 ноември 2014 - 20:24

[URL=http:/
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 09 ноември 2014 - 02:39
Отговори

vladata снимка vladata 03 май 2015 - 12:12

 ivan-ivanov, на 12 ноември 2013 - 22:02, каза:

колега,що не сложи лентите отстрани по периферията на часовниците Публикувано изображение


колега вътрешните/ малките/ кръгове от диодна лента какъв цвят са? същия като големите или не? Или са с цел подсветка на стрелките?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 май 2015 - 19:52

 vladata, на 03 май 2015 - 12:12, каза:

колега вътрешните/ малките/ кръгове от диодна лента какъв цвят са? същия като големите или не? Или са с цел подсветка на стрелките?


-Предполагам друг цвят са, за да се различават стрелките. Аз правих същото, само че на мястото на лентата слагах единични диоди, и правих преграда за тях. По-назад в темата мисля качвах снимка.
Отговори

Daredevil_666 снимка Daredevil_666 22 април 2016 - 12:35

Здравейте!Преди време намерих снимка тук във форума, на която се показваше на кои пинове на куплунга на таблото се подаваше захранване за да светне.Лошото е че сега не мога да е открия и имам нужда от помощ.Работата е да преправя таблото с диодно осветление преди да го инсталирам в колата.Имам адапторче 220-12 волта и ще действам с него.Благодаря предварително!
Отговори

Daredevil_666 снимка Daredevil_666 08 май 2016 - 18:03

 Daredevil_666, на 22 април 2016 - 12:35, каза:

Здравейте!Преди време намерих снимка тук във форума, на която се показваше на кои пинове на куплунга на таблото се подаваше захранване за да светне.Лошото е че сега не мога да е открия и имам нужда от помощ.Работата е да преправя таблото с диодно осветление преди да го инсталирам в колата.Имам адапторче 220-12 волта и ще действам с него.Благодаря предварително!

Здравейте отново!Аз все пак успях да си отговоря сам на въпросите и след доста четене и много нерви и време постигнах не лош резултат.За жалост толкова си може телефона и снимката не е добре.На живо е доста по хубаво.

Публикувано изображение
Отговори

ASTRA KOMBI снимка ASTRA KOMBI 30 септември 2018 - 09:54

 dancho_nakov, на 19 юни 2013 - 20:53, каза:

Само да вметна, че там където са смд диоди само разпоявате старите и запоявате новите.
Ето 1-2 снимки
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение


А ето управлението на климатроника с тези крушки, които показвахте по-горе които не са заоблени, а са с конус навътре, леко само на 1-2 места е по-тъмно от другите.
Публикувано изображение

И диодни ленти аз позлвах за ето това, като вечер свети доста силно, и понякога сенниците ги ползвам като плафони :D
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

ASTRA KOMBI снимка ASTRA KOMBI 03 октомври 2018 - 16:29

 beos, на 18 март 2008 - 23:55, каза:

Много ми хареса идеята на Жоро за отражателя на светлината!
Ето да споделя още една идея за феновете на модификациите.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 6.jpg 5.jpg

Eто го и CDR файлът с който може да направите такава бленда

Бленда

:19a:
Отговори

dica1234 снимка dica1234 03 януари 2023 - 15:56

 MфNsTeR EnErGy, на 28 септември 2011 - 09:46, каза:

Предпочитам с диоди да си го направя да си е баш като хората :) А за бордкомпютър-а какви диоди ще ми трябват и какви съпротивление??? Аз имам два диода от тези Публикувано изображение само,че светят синьо.Ще ми свършат ли работа,разбирасе след като ги извадя от цокълчетата ?????
Отговори

Krasimir Krumov снимка Krasimir Krumov 09 март 2023 - 13:07

 Didi_Grigorova, на 24 септември 2008 - 19:26, каза:

Много красиво седи :icon_wink2: !Някой да знае,къде може да ми го направят???

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg