Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за затъмняване на стъкла, фарове и стопове

izzzo снимка izzzo 01 януари 2005 - 14:55

Пичове, наскоро купих една Астра и имам няколко въпроса. Първият е за стъклата: някакви съвети относно тяхното потъмняване- фолио, тониране или нещо друго? Какво да бъде?
Другият въпрос е за нагревателя на задното стъкло- ОТКЪДЕ ПОДЯВОЛИТЕ СЕ ВКЛЮЧВА? Никъде няма бутон! Или се управлява от бордкомп.?!? (колата е 96г.)
Тhanks
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 02 януари 2005 - 11:18

izzzo, на Jan 1 2005, 03:55 PM, каза:

Пичове, наскоро купих една Астра и имам няколко въпроса. Първият е за стъклата: някакви съвети относно тяхното потъмняване- фолио, тониране или нещо друго? Какво да бъде?
Другият въпрос е за нагревателя на задното стъкло- ОТКЪДЕ ПОДЯВОЛИТЕ СЕ ВКЛЮЧВА? Никъде няма бутон! Или се управлява от бордкомп.?!? (колата е 96г.)
Тhanks

Нагревателя за задното стъкло се пуска от копчете за парното, като го дръпнеш. А затъмняването на стъклата не е много удачно време според мен трябва да поизчкаш пролетта да се затопли малко.
Отговори

PB7077XM снимка PB7077XM 02 януари 2005 - 11:46

КОЛЕГА АЗ ПОСТАВЯМ ФОЛИО НА СТЬКЛАТА.ПРОЦЕДУРАТА Е ЕЛЕМЕНТАРНА С ВИСОКО КА4ЕСТВО,ДЕМЕК САМО ДА СЕ РЕ6И6 НЕ Е НИКАВ ПРОБЛЕМ
Отговори

izzzo снимка izzzo 02 януари 2005 - 12:17

Kопчето за парното? Добре, ще пробвам. Колкото до стъклата, наистина ще изчакам до пролетта.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 02 януари 2005 - 12:23

PB7077XM, на Jan 2 2005, 11:46 AM, каза:

КОЛЕГА АЗ ПОСТАВЯМ ФОЛИО НА СТЬКЛАТА.ПРОЦЕДУРАТА Е ЕЛЕМЕНТАРНА С ВИСОКО КА4ЕСТВО,ДЕМЕК САМО ДА СЕ РЕ6И6 НЕ Е НИКАВ ПРОБЛЕМ

Какви проценти е фолиото? Аз искам да си сложа, но хубаво, за да мога да си виждам като хората... имаш ли някакви предложения? Дали много ще ме цакат фурашките ако си сложа и някаф 25-30% на предните странични стъкла? За задните не е проблем нали?... абе пиши ми лично с повече инфо ако може <_<
Отговори

PB7077XM снимка PB7077XM 02 януари 2005 - 13:49

moonlord доколкото сьм запознат те нямат так.уреди но за предните врати е абсол. забранено.а фолиото струва кам 5-6 лв.ролката.вижда се супер и зависи от поставянето.имах предвид уреди за измерване на % затьмнение.
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 02 януари 2005 - 22:51

А къде продават широко фолио за задното стъкло?
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 02 януари 2005 - 23:00

мм да за нагревателя - коп4ето за парното се изтегля... А относно стъклата - астрата ми е с фабрично тонирани стъкла но те са толкова леко потъмнени че даже трудно се забелязва. Колко излиза горе долу цялата процедура - с фолиото и труда за задните странични стъкла?
Отговори

PB7077XM снимка PB7077XM 02 януари 2005 - 23:29

coolmax фолиото за задния джам го снаждам по реотана така 4е ни6то не се забелязва.поне на 10 коли сам направил задните стькла и става супер.
Отговори

ГостAstra_maniac_* 02 януари 2005 - 23:34

Преди два дни потъмнихме с един приятел задните стъкла на една Jetta, стана перфектно <_<
Фолиото струва 5лв!!!

Успех :D
Отговори

Владо снимка Владо 02 януари 2005 - 23:35

PB7077XM, на Jan 2 2005, 09:46 AM, каза:

КОЛЕГА АЗ ПОСТАВЯМ ФОЛИО НА СТЬКЛАТА.ПРОЦЕДУРАТА Е ЕЛЕМЕНТАРНА С ВИСОКО КА4ЕСТВО,ДЕМЕК САМО ДА СЕ РЕ6И6 НЕ Е НИКАВ ПРОБЛЕМ



Аз искам да си сложа синьо-огледално фолио на задните 3 джама - заден и двата странични. За Двата предни искам 15% някакво тъмно синьо.

За тези задните съм се спрял на ФОЛИА ТЕК. Остава само поставянето. Надявам се си вече Про ?
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 02 януари 2005 - 23:43

PB7077XM, на Jan 3 2005, 12:29 AM, каза:

coolmax фолиото за задния джам го снаждам по реотана така 4е ни6то не се забелязва.поне на 10 коли сам направил задните стькла и става супер.

Това е хитро хрумване на пролет ще се възползвам от идеята. :huh: <_< :huh:
Отговори

PB7077XM снимка PB7077XM 03 януари 2005 - 00:00

с удоволствие .заповядай когато ре6и6.за тебе винаги
Отговори

AstraGSi снимка AstraGSi 03 януари 2005 - 03:42

В закона пише, че затъмняването на ЗАДНИ СТРАНИЧНИ прозорци е позволено само ако И ДВЕТЕ странични огледала са изправни...

За предните странични прозорци мисля, че беше минимален процент разрешен - 5-6%

Лет'с флай... ако се не лъжа ще имаш сериозни проблеми ако затъмниш централните заден и преден джам..
Отговори

PB7077XM снимка PB7077XM 03 януари 2005 - 11:19

За предните странични прозорци мисля, че беше минимален процент разрешен - 5-6%

Лет'с флай... ако се не лъжа ще имаш сериозни проблеми ако затъмниш централните заден и преден джам..

kolega карам сьс затьмнено централно задно стькло от 1 година,куките си ме спират редовно и няма никав проблем
Отговори

Petrov снимка Petrov 03 януари 2005 - 12:20

Здравейте, колеги!

Може ли е едно допълнение. Искам да си затъмня най-отгоре хоризонтално предното стъкло. Да действа като сенник, наи-много около 10-тина сантиметра. Някой знае ли къде я
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 03 януари 2005 - 12:47

И аз много искам да си сложа фолио, което да е малък процент (10-15%) на всички джамове отстрани + това отзад, без предното. Кажете къде може да се намери такова фолио, което освен всичко друго да е и хубаво. Let's Fly някакви идеи? Някой друг?
Отговори

ASTRA GL снимка ASTRA GL 03 януари 2005 - 13:00

Петров разбирам како искаш да кажеш - на Астрата го има ама не мога да ти кажа нищо пове4е защото така я взехме и мисля че при нас не е фолио ами е фабрично и е синкаво. ако беше във Варна можеше да ти кажа каде правят такива неща ....
Отговори

Владо снимка Владо 03 януари 2005 - 13:41

Karaibrahim, на Jan 3 2005, 10:47 AM, каза:

И аз много искам да си сложа фолио, което да е малък процент (10-15%) на всички джамове отстрани + това отзад, без предното. Кажете къде може да се намери такова фолио, което освен всичко друго да е и хубаво. Let's Fly някакви идеи? Някой друг?



Абе то фолио има навсякъде. Въпроса е да е качествено. Другия тънък момент е да се сложи без да се надере.

Аз ще гледам от Германия да си взема на ФОЛИА ТЕК няколко ролки. Скъпи са, но пък си струва. Тя пъл мойта Астра се падна с съсвсем прозрачни джамове...Ако беше с фабрично зелените нямаше да я пипам въобще
Отговори

ГостAstra_maniac_* 03 януари 2005 - 13:42

Petrov, на Jan 3 2005, 10:20 AM, каза:

Здравейте, колеги!

Може ли е едно допълнение. Искам да си затъмня най-отгоре хоризонтално предното стъкло. Да действа като сенник, наи-много около 10-тина сантиметра. Някой знае ли къде я

Това срава много лесно..пак с обикновено фолио(правил съм го на 3 коли).
На мойта Астра си е затъмнено фирмено и действително е много полезно :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg