Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на пластмасови фарове

Kupe снимка Kupe 01 октомври 2006 - 19:53

Колеги, да попитам - има ли начин да се подобри прозрачността на пластмасови фарове които вече са се изтъркали.. Или трябва нови да се взимат или незнам.. дайте идея :devil-smiley-019:
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 01 октомври 2006 - 22:28

пробвай да ги полираш с шлайф паста и машина, но не трябва да за държаш много на едно място, че зпочва да се топи пластмасата иначе става добре виждал съм го на стопове на citroen xsara
Отговори

Kupe снимка Kupe 03 октомври 2006 - 14:01

Ама няма вариант да се избистрят... примерно като на новите астри.... Понеже мисля да слагам Angel Eyes :devil-smiley-019:
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 октомври 2006 - 14:27

И смяташ че ще се матират ли? Аз не мисля че ще е бърз този процес.
За полиране се съмнявам че ще успееш ако найстина се скапят
Отговори

cvetan83 снимка cvetan83 04 октомври 2006 - 00:07

0887762125 това е тел на един който се занимава със стъкла за фарове мисля, че там можеш да си намериш такива стъкла, но със сигурност няма да светят добре ако нее със разсеиващо стъкло
Отговори

Гостtony.kirov_* 03 ноември 2006 - 16:11

Kupe, на Oct 1 2006, 07:53 PM, каза:

Колеги, да попитам - има ли начин да се подобри прозрачността на пластмасови фарове които вече са се изтъркали.. Или трябва нови да се взимат или незнам.. дайте идея  :love_opel:
 

Колега аз имам същия проблем и мисля да сложа фарове от Омега 97-99г. Лошото е, че не съмубеден ще паснат ли точно и какво точно трчбва да преправям/ капак, лаисни, броня........../
Отговори

Гостtony.kirov_* 03 ноември 2006 - 16:23

Kupe, на Oct 1 2006, 07:53 PM, каза:

Колеги, да попитам - има ли начин да се подобри прозрачността на пластмасови фарове които вече са се изтъркали.. Или трябва нови да се взимат или незнам.. дайте идея  :kinggrin:
 

Колега пуснах отделна тема за замяната на фаровете ни с по-новите, ако те интересува хвърляй по едно око :love_opel:
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 09 ноември 2006 - 08:48

Ако са помътняли отвън се полират-не е проблем. Стават като нови. Ако вътре са се наблъскали с прахоляк се мият отвътре и също се решава проблема. За Ангелските очи обаче ще видиш зор, понеже пластмасовите стъкла са стабилно залепени за кутията, и много трудно ще се отворят.
Отговори

stokovic снимка stokovic 11 ноември 2006 - 18:21

Днес бях на гости на БУХАЛА в Пловдив и направихме процедурата с полирането на фаровете и мога да кажа, че положението се подобри значително и станаха като нови :) Благодаря първо на него за помощта и мога да ви гарантирам, че има резултат за прозрачността на издрасканите фарове на нашите омеги!
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 11 ноември 2006 - 23:14

Ето го резултата от работата по фаровете на колегата stokovic


Публикувано изображение



Публикувано изображение



Публикувано изображение



Публикувано изображение
Отговори

nikolai_neon снимка nikolai_neon 18 ноември 2006 - 14:54

колега stokovic и на мойта омега са така фаровете,кажи ми с каква паста ги полирахте има ли значение каква трябва да е.мерси предварително
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 18 ноември 2006 - 20:26

nikolai_neon, на Nov 18 2006, 02:54 PM, каза:

колега stokovic и на мойта омега са така фаровете,кажи ми с каква паста ги полирахте има ли значение каква трябва да е.мерси предварително
 





Три пасти се ползват......... и много шкурки
:beer: 0884 02 22 23
Мнението беше редактирано от BUHALA: 15 януари 2012 - 01:33
Отговори

stokovic снимка stokovic 19 ноември 2006 - 11:39

nikolai_neon, на Nov 18 2006, 02:54 PM, каза:

колега stokovic и на мойта омега са така фаровете,кажи ми с каква паста ги полирахте има ли значение каква трябва да е.мерси предварително
 


При мен проблема беше че имах и лак върху фаровете, подарък от предишния собственик. Отне на БУХАЛА 4 часа някъде за двата и доста различни материали използва. Аз лично не бих се захванал сам защото проверих и един нов фар обикновен на Хела е 160 лв.
Повчера пътувах за Варна изцяло почти на тъмно и доста голяма разкила имаше и най-накрая пътувах спокойно и без напрежение!
Отговори

Kupe снимка Kupe 19 ноември 2006 - 11:48

А стига бе :beer: Невероятно сте се справили :a049: Евалата! Значи с полиране ставало далаверата.. :) Е вчера бях в Пловдив.. :beer:
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 19 ноември 2006 - 13:05

Kupe, на Nov 19 2006, 11:48 AM, каза:

А стига бе  :beer:  Невероятно сте се справили  :a049:  Евалата! Значи с полиране ставало далаверата.. :) Е вчера бях в Пловдив..  :beer:
 



Е като не четеш редовно форума - така става :dancin:
Отговори

Kupe снимка Kupe 18 декември 2006 - 21:02

Eeeeeeeeeee.. батенце.. ако беше от София.. Направо идвам да почваме тунинга ... ама не си.. А търся вежди, ангелски очи, спойле тип каскет за отзад и какво ли още не :20ashley_results:

Разгледах сайта ти и видях точно каквито неща искам.. тамън и фаровете щяхме да оправим.. Ще видя ако не намеря тук в София, ще ви дойда нагости за няколко дена.. :25:
Отговори

TPOXATA снимка TPOXATA 18 декември 2006 - 22:11

Някой може ли да каже какви точно пасти и шкурки се ползват, тъй като в Шумен не знам някой да се занимава с това нещо. Може да се пробвам в домашни условия.
Отговори

Павката снимка Павката 25 декември 2006 - 10:28

Тоя проблем е мн гаден и аз търся някво решение...
Kupe ако измислиш нещо за Сф споделяй... ако не... на пролет ... е го къде е пловдив :beer:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 31 декември 2006 - 19:57

в София съм чувал че правят на една автомивка на околовръстното ето тук .

но не съм виждал 'резултата' :beer:
Отговори

Maiky снимка Maiky 31 декември 2006 - 23:33

tarambuka3500, на Dec 31 2006, 07:57 PM, каза:

в София съм чувал че правят на една автомивка на околовръстното ето тук .

но не съм виждал 'резултата'  :beer:
 


Много е добра автомивката. Имат и пакетни услуги и наистина са добри. Много отзиви има от тях и все положителни. Ама каk да дадеш 100лв на куп за пране на салон и миене....иначе потвърждавам, че е на ниво.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg