Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на пластмасови фарове

Ник.опел снимка Ник.опел 17 септември 2011 - 23:21

Колега, ти сам си дал отговор на въпроса си. Твоите фарове са стъклени и при тях тази процедура не върви. Върни се малко назад в темата и ще намериш писано и по този въпрос, това е причината да не ти се отговаря на въпроса.
Отговори

RaGe снимка RaGe 18 септември 2011 - 13:52

Колеги неска ми доиде астрата и видях че фаровете са малко пожалтели става вапрос за астра Г с пласмасовото стакло (ангелски очи ако това има значение) тоя моя човек ми каза че това щяло да лъсне и с обикновена полир паста (безцветна) мината с машинка някои пробвал ли го е това ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 септември 2011 - 19:34

 RaGe, на 18 септември 2011 - 13:52, каза:

*..някои пробвал ли го е това ?


-Да не кажа голяма дума.. ама едно половината от форума сигурно вече са го пробвали.. :biggrin:
Отговори

RaGe снимка RaGe 18 септември 2011 - 20:54

е кат "сте го пробвали" половината кажете къв е резултата
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 18 септември 2011 - 22:07

Ами след старателно направената операция, в близките 7-8 месеца (че и година) забравяме за пожълтелите и "застарели" фарове, както и за шкурките и пастите.. :drinks:
Отговори

RaGe снимка RaGe 18 септември 2011 - 22:32

значи правилно ако разбрах има ефект но не дълготраен ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 септември 2011 - 08:34

Не мисля. Лично аз ги пастирам (без да ги шкуря) периодично щото.. веднъж вече свикнал с кристалната визия след първото шкурене и пастиране, някак си немога да ги гледам после фаровете с драскотинки. Немога да се ангажирам да кажа колко време ще карат след пастиране, щото те първо се надраскват, а не пожълтяват. Но колкото и да го мислиш, "рециклирането" (ако може така да се нарече) е една от най-разумните инвестиции, независимо да ли сам ше я правиш или някой друг. Осветеността и визията на колата се променят мигновенно! :icon_wink2:
Отговори

RaGe снимка RaGe 19 септември 2011 - 22:10

Утре ще ги полирам както и цялата кола и ще видим какво ще стане :)

Утре ще ги полирам както и цялата кола и ще видим какво ще стане :)
Отговори

exteriorcardetailing снимка exteriorcardetailing 21 септември 2011 - 16:27

Ето ти малко напътствия в това видео, успех!
Отговори

Николов81 снимка Николов81 08 декември 2011 - 01:48

 RaGe, на 18 септември 2011 - 13:52, каза:

Колеги неска ми доиде астрата и видях че фаровете са малко пожалтели става вапрос за астра Г с пласмасовото стакло (ангелски очи ако това има значение) тоя моя човек ми каза че това щяло да лъсне и с обикновена полир паста (безцветна) мината с машинка някои пробвал ли го е това ?


здравеи колега ,значи на мене фаровете ми ги оправиха за 15-20 минути двата със водна шкурка 2000 и после направо полираща паста резултата беше много добър за да се задаржи по дълго ефекта знам че ги лакират аз съшто ги лакирах с трансперантен лак на спреи за 10 лв за лака не смея да давам савети защото и аз още не съм сигурен в резултата но за полирането съм 100% на мене ми струва 15 лв за двата фара в една автомивка във варна
Мнението беше редактирано от Николов81: 08 декември 2011 - 01:53
Отговори

ГостGanjaTa_* 16 януари 2013 - 07:29

 Николов81, на 08 декември 2011 - 01:48, каза:

здравеи колега ,значи на мене фаровете ми ги оправиха за 15-20 минути двата със водна шкурка 2000 и после направо полираща паста резултата беше много добър за да се задаржи по дълго ефекта знам че ги лакират аз съшто ги лакирах с трансперантен лак на спреи за 10 лв за лака не смея да давам савети защото и аз още не съм сигурен в резултата но за полирането съм 100% на мене ми струва 15 лв за двата фара в една автомивка във варна



При мен дойде един младеж, на място, игра си около час и малко за двата фара, но резултатът е супер. Срещу скромната сума от 20 лв на фар ми ги направи като нови и ми каза, че поне година и половина няма да имам проблем с потъмнели фарове :)
Отговори

Dimas снимка Dimas 09 юли 2013 - 07:58

Колеги, малко акъл ми трябва. Снощи разглобих фар от Астра Г, като всички части са здрави и непокътнати. Проблема ми е гадното лепило, с което е залепено "стъклото" към основата и по-точно с какво да махна тая гад (бензин, разредител за боя или нещо друго) и с какво мога да залепя фара отново, като желанието ми е лепилото да стяга, колкото е възможно поскоро.


EDIT: Колеги, дайте съвет! С бензин не става.
Мнението беше редактирано от Dimas: 10 юли 2013 - 18:20
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 19 август 2013 - 19:44

Колеги, и аз имам един въпрос. Понеже се занимавам с мебели, имам ексцентих-шлайф. Ако ги подкарам фаровете с него с шкурки 320, около 600, 1000, 2000 и след това с полирпастата, ще се получи ли номера?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 август 2013 - 20:07

 Георги Йотов, на 19 август 2013 - 19:44, каза:

Колеги, и аз имам един въпрос. Понеже се занимавам с мебели, имам ексцентих-шлайф. Ако ги подкарам фаровете с него с шкурки 320, около 600, 1000, 2000 и след това с полирпастата, ще се получи ли номера?


-Ако си му свикнал доволно и не те е страх, че може да "претъркаш" - спокойно можеш да си ги направиш сам, както си наумил. Но моят съвет е (без да съм ти видял състоянието на фаровете), по-едра от Р800 да не ползваш. Даже ако искаш, след като ще ти е първи урок.. вземи ги първо с Р1000, ако останат деруги.. огава прибягвай към по-едрите номера.

А иначе.. 800, 1000, 1500, 2000.. евентуално и 2500 и стават като нови!
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 19 август 2013 - 20:32

 DALGONSKi, на 19 август 2013 - 20:07, каза:

-Ако си му свикнал доволно и не те е страх, че може да "претъркаш" - спокойно можеш да си ги направиш сам, както си наумил. Но моят съвет е (без да съм ти видял състоянието на фаровете), по-едра от Р800 да не ползваш. Даже ако искаш, след като ще ти е първи урок.. вземи ги първо с Р1000, ако останат деруги.. огава прибягвай към по-едрите номера.

А иначе.. 800, 1000, 1500, 2000.. евентуално и 2500 и стават като нови!


Благодаря! :) Смятам, че му разбирам на шлайфчето. :)
Мнението беше редактирано от Георги Йотов: 19 август 2013 - 20:32
Отговори

Nedelchev03 снимка Nedelchev03 19 декември 2013 - 16:34

Моите бяха доста нагорели и не светеха особено по магистралата е някакво чудо повече от 100км. абсурд да караш и миналата седмица се захванах да реша проблема и се получи доста добре сега светят идеално. Голямо шкурене падна обаче около 2 3 часа на фар почнах към 12 и приключих към 5:30 със полирането.Шкурки 800 1000 1200 и 2000 поради липса на 1500 пастата 3М .
Мнението беше редактирано от Nedelchev03: 19 декември 2013 - 16:48
Отговори

ceco2311 снимка ceco2311 02 януари 2014 - 08:55

колеги има по ефикасен начин
аз карам бмв е 39 и моите ги направих по следният начин
1 водна шкурка 2000 2 листа
търкате да се матират след това подсушавате и миете с кореселин
2 накрая но трябва кадърен бояджия взимате около 50-100 грама лак от този които се нанася да запечата боята с пистолет но ТРЯБВА ДА Е ГОТОВ ЗА НАНАСЯНЕ ЕТО СНИМКИ НА ТАКИВА ФАРОВЕ карам вече година и половина
http://www.snimka.bg...info;aid=361176
Отговори

nedqlko снимка nedqlko 29 април 2014 - 16:54

Моите ги полирах първо с шкурка 1500. Хубаво търкане с въртеливи движения, след това с полирпаста купена от джъмбо някаква ефтина беше- ефекта е поразителен станаха като нови.
Отговори

stu4o снимка stu4o 16 ноември 2014 - 22:02

всички 'пластмасови' фарове са от поликарбонат който има слои с UV защита но за съжаление и тя здава багажа затова нашите стари коли им пожълтяват фаровете.
шкурене и полиране за 10лв на фар помага, но за малко, защото сваляте защитния слой и фара матира не за 15години а за 6 месеца.
Най-добрия вариант е шкурка от 400 до 1000 и лак(колкото по скъп толкова по добре защото фаровете понасят всички камъчки изхвърчели от колата движеща се отпред)
и ако си намерите прозрачен праймер за пластмаса да се пръсне преди лака за да се постигне добра химическа и физическа адхезия на лака към пластмасата, за да не се обели.
моите фарове са шкурени и лакирани с лак MIPA, не е от скъпите но вече 2 година нямам проблеми.
Мнението беше редактирано от stu4o: 16 ноември 2014 - 22:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg