Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на пластмасови фарове

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 02 януари 2007 - 18:47

моите фарове са си зле - не толкова помътняли, колкото начукани от стотици дребни камъчета.
някой от предните собственици според мен е карал само зад камиони по черен път :)
та мисля да видя и аз дали може нещо да се направи...
междувременно пък онзи ден някъкъв идиот ме е натресъл и ми е счупил единия фар. Там ще има нов явно, ама ако другия го лъсна ще стане супер.
Отговори

Kupe снимка Kupe 04 януари 2007 - 23:29

Цена на услугата „Пастиране на фарове” – 19.99 лв. за бр. :knee:

Тия нормални ли са? Колеги други ден отивам купувам паста, имам шлайф машина и почвам.. не стане ли направо отивам и купувам лупи..
На едно място ми ги предложиха за 400 лв. 2та.. тия 40лв само да ми пилнат отгоре с малко паста.. :knee:
А ако стане... ще ви кажа всичко стъпка по стъпка и .. да се оправяме :knee:
Отговори

asenh снимка asenh 09 януари 2007 - 15:11

Цена на услугата „Пастиране на фарове” – 19.99 лв. за бр. :flag: нов фар за astra G е 85лв. в една голяма фирма, с магазини в софия на ботев и симеон, например.
Отговори

BUHALA снимка BUHALA 03 февруари 2007 - 09:06

Kupe, на Jan 4 2007, 11:29 PM, каза:

Цена на услугата „Пастиране на фарове” – 19.99 лв. за бр.  :thu:

Тия нормални ли са? Колеги други ден отивам купувам паста, имам шлайф машина и почвам.. не стане ли направо отивам и купувам лупи..
На едно място ми ги предложиха за 400 лв. 2та.. тия 40лв само да ми пилнат отгоре с малко паста..  :thu:
А ако стане... ще ви кажа всичко стъпка по стъпка и .. да се оправяме  :19a:
 




Ееееее....... Ама защо роптаеш така...... никъде няма да намериш някой да работи без пари. Ся..... ако само "лъзват" една паста верно не си струва, но ако се почне със шкурки 300, 500, 600, 800, 1000, Паста 20 000, паста 40 000..... и т.н. тва отнема поне по 2-3 часа на фар яко търкане - първо на ръка със шкурката и после с пастите с машина. Ако ги правят както трябва цената е реална за толкова труд + консумативи. И при мен излиза някъде там - хем се бия в гърдите че не бачкам скъпо.......
Отговори

Kupe снимка Kupe 19 февруари 2007 - 22:11

Защото имам сервиз и знам как стоят нещата :) Все не ми остава време да ги почна фаровете... Сменях окачвания, глупости, гуми, ......
А пък и ангелски очи си приготвих :)
Публикувано изображение


Само трябва да намеря 2 дена свободни когато колата не е в движение нон стоп.. ама няма го тва време :(
Отговори

peca снимка peca 20 февруари 2007 - 09:08

благодаря на всички за сьветите....... но явно бухала ше свьрши работата най-добре :unsure: :unsure: :unsure:
Отговори

Kupe снимка Kupe 20 февруари 2007 - 11:46

Естествено, че бухала ще ти свърши най-добре работата, защото не го прави с цел да си прави гуш. И ще ти вземе възможно най-точно и ще го изпипа. А тия автомивки... не ми ги хвалете.. :unsure:
Отговори

Kupe снимка Kupe 22 юли 2007 - 13:07

Ето казах ви, че винаги има начин ;))) Намерих време.. и се почна.. сега се правят фаровете ( пластмасите и ксеноните )

Сами вижте разликата след полирането ;)

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Публикувано изображение
Отговори

saso снимка saso 21 август 2007 - 09:35

И аз си оправих фаровете и съм много доволен - пак не светят ама поне изглеждат много по-добре.
Процедурата е проста три шкурки и полир паста резултата е перфектен.
Отговори

geniy снимка geniy 21 август 2007 - 15:00

 saso, на Aug 21 2007, 09:35 AM, каза:

И аз си оправих фаровете и съм много доволен - пак не светят ама поне изглеждат много по-добре.
Процедурата е проста три шкурки и полир паста резултата е перфектен.

Колега,ще споделиш ли с какви шкурки и каква паста си ги минал фаровете и дали са ти пластмасови?
Отговори

saso снимка saso 21 август 2007 - 18:57

Почнах ги с шкурка 600 ама по-добре с по-груба отначало за да не шкуриш като идиот.
После 1000, после 2000.
Пастата която използвах не мога да ти кажа каква е тъй като беше в бяло шишенце и пишеше "паста за ръчно полиране".
Фаровете са ми пластмасови и сега изглеждат екстра.
Отговори

geniy снимка geniy 22 август 2007 - 20:02

 saso, на Aug 21 2007, 06:57 PM, каза:

Почнах ги с шкурка 600 ама по-добре с по-груба отначало за да не шкуриш като идиот.
После 1000, после 2000.
Пастата която използвах не мога да ти кажа каква е тъй като беше в бяло шишенце и пишеше "паста за ръчно полиране".
Фаровете са ми пластмасови и сега изглеждат екстра.

Благодаря!Ще ги мъча и аз че са ми много зле.
Отговори

white car снимка white car 23 август 2007 - 07:03

http://www.nseconsul...com/bmw/hpt.pdf По-подробно описание не открих, дано е от полза :opel_forever:
Отговори

Apolo снимка Apolo 22 май 2008 - 21:08

Фаровете на моята Астра Г бяха доста мръсни от вътре и се заех да ги почистя. Не станаха като нови ама пак е по-добре. Ето и малко снимки.

За да излезе фара трябва първо да се свали бронията, тя се държи на 6 места, на снимката съм ги отбелязъл. 2 и 5 се намират под номера.
Публикувано изображение

Тук фара вече е свален, той се държи на два болта отгоре (поне при мен беше така, на накои маи има има и един отдоло).
Публикувано изображение

Със сешоар нагрявах, докато разлепя фара.
Публикувано изображение

Единият беше доста прашен :whistle:
Публикувано изображение

Измих, почистих и после със силикон отново ги залепих.
Публикувано изображение

Ето и крайния резултат
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Дано бъда полезен на някого! :biggrin:
Отговори

Minkov снимка Minkov 22 май 2008 - 22:53

Аз от доста време забелязвам, че като съм спрял на светофар, виждам сянката си в предната кола, когато има зад мен някой с добри фарове. Но никога не съм си помислял, че мога да сваля стъклото на фара и да почистя всичко отвътре!!!
Поздравявам те за находчивостта!
Сега, след като събуди любопитството ми, имам и три въпросчета:
- Как разбираш, дали стъклото може да се свали с топъл въздух?
- Как пазиш пластмасата на рефлектора (фара) от разтичане (деформиране) при работа с топъл въздух?
- С какво лепиш стъклото обратно?
Отговори

stan4o снимка stan4o 23 май 2008 - 07:20

аз мога да ти отговоря значи почти всички за залепени с нещо като булкит като се нагрее става като маджун нагрява се леко и не само на едно място фара се вьрти постоянно и стьклото се сваля без проблем ако не го нагрееш не знам как ще го свалиш 100% си го счупил после чистиш там вьтре квото правиш и процедурата е сьщата пак нагряваш равномерно и стьклото си влиза обратно не се маже с силикон а от каде да разбереш дали се маха с топьл вьздух ми махаш щипките и ако на падне джама значи е лепено .
пс ако не си работил някога с пистолет за горещ вьздух внимаваи и по от далече сьщо не задьржаи на едно място това е успех
Отговори

gogich снимка gogich 23 май 2008 - 07:46

"Дано бъда полезен на някого!"

Браво колега,
Поздравления за нагледния пример! Как да не си полезен!?
Преди 2 седмици опитах да залепя скупена пластмаса на фар (друга марка автомобил) и зациклих при опита да махна стъклото на фара. Сега знам как става.
Благодарско! :whistle:
Отговори

LOTUS-OMEGA снимка LOTUS-OMEGA 23 май 2008 - 08:15

ами не съм много съгласен с нагряването,аз моите фарове ги правих черни без нагряване,просто щипките си имат чалъм на сваляне
след това направихме с един приятел на неговата вектра фаровете черни и пак някахме проблеми и не сме нагрявали
ето как изглеждат при мене Публикувано изображение
Отговори

presledvach снимка presledvach 23 май 2008 - 08:18

Браво колега полезно е и аз мислех да си свалям единия фар да го чистя но се чудел дали така ще стане, но сега вече знам :whistle:
Отговори

stan4o снимка stan4o 23 май 2008 - 08:19

kолега при теб са само на щипки има доста които са с жлеп и тои е пьлен с лепило демек са лепени вектрата и тя е само с щипки и какьв е тоя пиниз дето викаш за техното сваляне нещо по различно от отверка или хихи
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg