Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране на пластмасови фарове

Apolo снимка Apolo 23 май 2008 - 08:56

 stan4o, на May 23 2008, 08:20 AM, каза:

аз мога да ти отговоря значи почти всички за залепени с нещо като булкит като се нагрее става като маджун нагрява се леко и не само на едно място фара се вьрти постоянно и стьклото се сваля без проблем ако не го нагрееш не знам как ще го свалиш 100% си го счупил после чистиш там вьтре квото правиш и процедурата е сьщата пак нагряваш равномерно и стьклото си влиза обратно не се маже с силикон а от каде да разбереш дали се маха с топьл вьздух ми махаш щипките и ако на падне джама значи е лепено .
пс ако не си работил някога с пистолет за горещ вьздух внимаваи и по от далече сьщо не задьржаи на едно място това е успех


Досега не бях правил нещо подобно ама стана добре. И определено втория фар го направих много по-бързо и лесно. Колегата може да е прав че няма нужда от силикон защото тоя булкит доста залепва, ама аз за по сигурно си сложих и силикон. :whistle:
Отговори

presledvach снимка presledvach 23 май 2008 - 09:09

 Apolo, на May 23 2008, 09:56 AM, каза:

 stan4o, на May 23 2008, 08:20 AM, каза:

аз мога да ти отговоря значи почти всички за залепени с нещо като булкит като се нагрее става като маджун нагрява се леко и не само на едно място фара се вьрти постоянно и стьклото се сваля без проблем ако не го нагрееш не знам как ще го свалиш 100% си го счупил после чистиш там вьтре квото правиш и процедурата е сьщата пак нагряваш равномерно и стьклото си влиза обратно не се маже с силикон а от каде да разбереш дали се маха с топьл вьздух ми махаш щипките и ако на падне джама значи е лепено .
пс ако не си работил някога с пистолет за горещ вьздух внимаваи и по от далече сьщо не задьржаи на едно място това е успех


Досега не бях правил нещо подобно ама стана добре. И определено втория фар го направих много по-бързо и лесно. Колегата може да е прав че няма нужда от силикон защото тоя булкит доста залепва, ама аз за по сигурно си сложих и силикон. :whistle:


Аз лично ще го пробвам тези дни и ще кажа какъв е бил резултата, моите фарове са също лепени. Но аз ще пробвам със сешоар, мисля че пак би трябвало да стане. :biggrin:
Отговори

Koraliev снимка Koraliev 23 май 2008 - 12:22

Добре, това е рашението на проблема. Но въпросът ми е от къде идва самият проблем? От пред стъклото е залепено за фара, от зад крушките си имат гумички, уплътнения, въобще всичко е плътно. Как тогава 'аджеба' този прах влиза вътре? :biggrin: Може ли да се направи нещо за да се предотвратят такива интервенции за в бъдеще. Иначе браво на колегата добре се е сетил да пусне такава тема със снимчици. :whistle:
Отговори

presledvach снимка presledvach 24 май 2008 - 11:10

 Koraliev, на May 23 2008, 01:22 PM, каза:

Добре, това е рашението на проблема. Но въпросът ми е от къде идва самият проблем? От пред стъклото е залепено за фара, от зад крушките си имат гумички, уплътнения, въобще всичко е плътно. Как тогава 'аджеба' този прах влиза вътре? :whistle: Може ли да се направи нещо за да се предотвратят такива интервенции за в бъдеще. Иначе браво на колегата добре се е сетил да пусне такава тема със снимчици. :thu:


Ами колега с времето си влиза по малко, при всички коли се получава тока, а и ако си обърнал внимание има един съвсем малък отвор-дупчица на всеки фар които служи за предотвратяване на образуването на влага и мисля че от там прониква по малко.
Обаче добре колегата го е написал за фаровете но аз се сетих че това става ако ти е със стъкло фара, а дали ще стане тази процедура със отлепянето ако ти е със пластмаса отпред фара а не стъкло, че на моита е така и се чудя да не стане беля? :beer: :biggrin: :cen:
Отговори

Apolo снимка Apolo 24 май 2008 - 14:41

 presledvach, на May 24 2008, 12:10 PM, каза:

Ами колега с времето си влиза по малко, при всички коли се получава тока, а и ако си обърнал внимание има един съвсем малък отвор-дупчица на всеки фар които служи за предотвратяване на образуването на влага и мисля че от там прониква по малко.
Обаче добре колегата го е написал за фаровете но аз се сетих че това става ако ти е със стъкло фара, а дали ще стане тази процедура със отлепянето ако ти е със пластмаса отпред фара а не стъкло, че на моита е така и се чудя да не стане беля? :unsure: :unsure: :unsure:

Колега не се притеснявай става номера и на мен са пластмасови а не стъклени. Давай смело аз сега като я измих колата и са направо като нови. :a049:
Ето открийте разликите :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

presledvach снимка presledvach 24 май 2008 - 16:16

 Apolo, на May 24 2008, 03:41 PM, каза:

Колега не се притеснявай става номера и на мен са пластмасови а не стъклени. Давай смело аз сега като я измих колата и са направо като нови. :unsure:
Ето открийте разликите :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение


Мерси колега, тези дни ще го пробвам и ще кажа какъв е резултата, но мисля първо да пробвам на един тестови фар-имам счупен такъв, за да съм сигурен че ще мине всичко добре. :unsure:
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 24 май 2008 - 20:07

Браво колега.Станало е супер.Защо ли и при мен не стана така.Почти ми испада рефлекторният слой.Говоря за Омега А
Отговори

Apolo снимка Apolo 24 май 2008 - 21:52

 Bad Racer, на May 24 2008, 09:07 PM, каза:

Браво колега.Станало е супер.Защо ли и при мен не стана така.Почти ми испада рефлекторният слой.Говоря за Омега А

Ами аз да ти кажа рефлектора доста внимателно го почистих с памук за да не стане беля.
Отговори

presledvach снимка presledvach 30 май 2008 - 19:27

 Bad Racer, на May 24 2008, 09:07 PM, каза:

Браво колега.Станало е супер.Защо ли и при мен не стана така.Почти ми испада рефлекторният слой.Говоря за Омега А


Ами колега има го и момента че твоят рефлектор е на бая повечко време и всяко едно невнимателно действие се отразява както си видял много негативно.
Отговори

gradev снимка gradev 02 юни 2008 - 21:11

Аз лично имам доста по елементарен метод за чистене на фарове с почти същия резултат. Сваляш фара ЦЯЛ, махаш крушките, късаш вестник на дребни парчета, пълниш фара с разтвор на веро и амоняк или последния път използвах препарата на жена ми за миялната мнашина :) вода и плакнене. Резултата е уникален
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 08 юни 2008 - 12:13

 gradev, на Jun 2 2008, 10:11 PM, каза:

Аз лично имам доста по елементарен метод за чистене на фарове с почти същия резултат. Сваляш фара ЦЯЛ, махаш крушките, късаш вестник на дребни парчета, пълниш фара с разтвор на веро и амоняк или последния път използвах препарата на жена ми за миялната мнашина :) вода и плакнене. Резултата е уникален


Браво братле аз правя нещо подобно но с прах за пране и хладка вора но не само с фаровете а и със стоповетв и станаха супер.
Отговори

FRYER снимка FRYER 16 юни 2008 - 09:30

Да не поразявам темата на колегата,но към последните двама: не остват ли петна по стъклата и рефлекторите след измиване с вода и препарат?
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 19 юни 2008 - 23:16

Зависи как ще пипаш рефлекторите.Ако е поизпечен рефлекторния слой,трябва да си много внимателен,а също така трябва да използваш много мека кърпа,защото се матира много лесно.А и аз да попитам-мога ли да си почистя и аз фаровете,понеже тези за късите са с лупи?
Отговори

FRYER снимка FRYER 20 юни 2008 - 08:47

Колега,за какво пипане на рефлектори говориш??????Задал съм съвсем друг въпрос....
Мнението беше редактирано от siegfrid: 30 юли 2009 - 11:38
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

presledvach снимка presledvach 20 юни 2008 - 09:18

Колега относно петната, бях чел в една подобна тема че последните няколко пъти плакненията трябвало да бъдат с дестилирана вода за да не остават петна.
Отговори

FRYER снимка FRYER 20 юни 2008 - 12:57

<_< Благодаря за отговора колега!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 30 юли 2009 - 11:37
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

presledvach снимка presledvach 20 юни 2008 - 14:05

Моля <_<
Но лично моето мнение е че при плакненето с препарати може да останат някъде остатъци и да направи окис и съответно големи главоболия после <_<
Мнението беше редактирано от siegfrid: 30 юли 2009 - 11:37
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 20 юни 2008 - 15:22

извинявам се предварително , но малко <_<
позагоряли са ми от слънцето мако фаровете и само с измиване мисля 4е няма да мога да постигна ефект, има ли някакво друго решение на такав проблем?

приятел ми каза 4е има маистори които ги минават с някаква финна шкурка и ставали като нови? или няма такова нещо или само с измиване мога да процедирам?

Поздрави...
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 25 юни 2008 - 12:08

Колега ако имаш предвид да се минават рефлекторите с шкурка жал ми е за тях пък и колкото да е ситна.Ако са много дърти не си прави труда че ще ти изпада рефлекторният слой.Пробвай с дестилирана вода и веро.
Отговори

Лудия Макс снимка Лудия Макс 17 август 2008 - 12:33

ето и решението на проблена с пожълтелите от слънцето фарове
нужни са шкурки 1000,1500 и 2000 и паста N1
това е фара в началото
Публикувано изображение
тук фара е матирал след шкурките
Публикувано изображение
и крайният резултат след пастирането им (пастирани са на ръка с машина трябва да стане още малко по добре)
Публикувано изображение
:dance:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg