Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Почерняне на прагове

TOTTI868 снимка TOTTI868 18 октомври 2009 - 12:51

С какво мога да си почерня праговете и лайсните,че от тая варовикова вода побеляват на петна?
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 19 октомври 2009 - 11:26

С препарат за пластмаси - Turtle Wax - black hrome - продава се по магазините за автоаксесоари и на него пише как се ползва.....
Отговори

Оги снимка Оги 19 октомври 2009 - 11:56

 HIGHWAY, на 19 Oct 2009, 12:26, каза:

С препарат за пластмаси - Turtle Wax - black hrome - продава се по магазините за автоаксесоари и на него пише как се ползва.....


А ти работил ли си с такъв, действа ли? Ако да за колко време ?
Мнението беше редактирано от Оги: 19 октомври 2009 - 11:56
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 октомври 2009 - 12:01

 Оги, на 19 Oct 2009, 12:56, каза:

действа ли? Ако да за колко време ?

Има доста добро действие, поне 6 месеца изглежда като нова пластмасата,
ако се прави 2-3 в годината обработка, се забелязва чувствително потъмняване
и освежаване на цвета
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 октомври 2009 - 12:04

Най-добрия вариант е всичко да се свали. След това да се мине на водно и да се пръсне със структура. Вече има и структура на спрей, която дава добър резултат. Тия спрейове и пасти имат малък и нетраен ефект.....

Мързеливия вариант е да мажеш нещо по колата докато броните и лайсните са на нея, но и резултата няма да е добър...

Ако има забележки по тия детайли / винаги има/ се китва и шприцва и се минава водно отново преди структурата / тя е най-добре да се пръска с пистолет/ но компромис може да се направи и със спрей.
Отговори

Оги снимка Оги 19 октомври 2009 - 12:16

Абе питам, защото и аз така знам :clapping: Всяко нещо си иска своето, тея пръскала за мен са пълна греда.
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 октомври 2009 - 12:22

Ами зависи каква кола правиш. Ако е Астра Г би било глупаво и по скоро ще се осерат нещата. На моята кола например всички лайсни и брони ще се свалят и ще се минат водно / P400/ След това се китва там където и ако се налага. Кита съхне и се шкури леко с 180 суха или повече. След това се шприцва всеки детайл и съхне. След това се минава на водно /P800/ и се гледа гледа гледа. Ако се налага може да се прекитне или прешприцва. Доволно гърбава работа. Така или иначе ако детайла няма забележки след водното на шприца се подсушава качествено, обезмаслява се и се пръска със структура. Може да се наложи да се лепи я спукано, я някоя щипка я нещо такова......винаги има мизерия по тия детайли.
Отговори

Pinto снимка Pinto 19 октомври 2009 - 12:23

Някъде из форума беше писано, че най-добър ефект на черни пластмасови детайли се постига след обработка с горещ въздух. Трябва пистолет за горещ въздух и опитна ръка, за да не се получи обратния ефект. Потърси темата из форума.
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 октомври 2009 - 12:25

Аз опитах. Става на петна, не почернява колкото се очаква и почти сигурно се деформира детайла... времеемко е също така..
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 октомври 2009 - 13:03

Само малко пояснение - Turtle wax не е спрей, а е вакса, която попива в пластмасата
и има специални съставки /нещо като нафта/, които я поддържат свежа и запазват цвета.
Иначе само спрей не е ефективен, почва да се бели много бързо.
На Вектра А и Астра Г сме пробвали с тази вакса, ефектът е добър.
Отговори

Pinto снимка Pinto 19 октомври 2009 - 13:40

Явно с горещият въздух става трудно, макар, че някои колеги бяха писали, че са постигнали перфектни резултати. Аз ползвам два пъти в годината Turtle wax. След измиване намазвам с едно дунапренче и после излъсквам с парцал. С един флакон вече карам вече втора година.
Отговори

patz снимка patz 23 ноември 2009 - 16:46

В събота пробвах с Turtle Wax Black от Практикер - около 8лв. Стана добре, малко повече лъскане иска... Но - не знам колко ще държи... Засичайте от 21.11.2009 - по нататък ще пиша дали избледнява.
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 23 ноември 2009 - 17:42

колеги да изпозлвам и аз да попитам мога ли лайстните да си ги мина с това, те са черни но едната я ожулих няма никакви деруги или изкривявания само боята.
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 24 ноември 2009 - 10:16

Тази вакса върши работа само ако се нанася върху гола пластмаса. Ако лайсните са ти боядисвани не става - трябва да ги боядисаш отново.....
Мнението беше редактирано от HIGHWAY: 24 ноември 2009 - 10:17
Отговори

Astra F снимка Astra F 12 декември 2009 - 10:10

И аз сега ште си взема такав спрей да прасна астричата искам да има вид колата.Поради причината че искам да седи като новичка така запазена да изглежда.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 януари 2010 - 16:32

А да попитам колегите, които са правили тая интервенция на ASTRA G.. ако се прави с препоръчания Turtle Wax-паста (уточнявам - не искам да свалям лайсните и праговете) засяга ли се по някакъв начин боята около тях от самата паста, препоръчва ли се облепяне с хартиено тиксо или нещо от сорта около елементите, които ще третираме ?
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 26 януари 2010 - 17:15

За почерняване на лайсни и броня страхотна работа върши най-обикновена боя за обувки! Тя съдържа в себе си парафини и разни подхранващи пластмасата вещества. След две намазвания и полиране с вълнен парцал броните стават като нови! Водата бяга от броята.
Отговори

Shades снимка Shades 26 януари 2010 - 17:26

 DALGONSKi, на 12 Jan 2010, 16:32, каза:

А да попитам колегите, които са правили тая интервенция на ASTRA G.. ако се прави с препоръчания Turtle Wax-паста (уточнявам - не искам да свалям лайсните и праговете) засяга ли се по някакъв начин боята около тях от самата паста, препоръчва ли се облепяне с хартиено тиксо или нещо от сорта около елементите, които ще третираме ?


На боята нищо не й става, обаче няма чистене после :icon_rolleyes: Аз се прецаках веднъж така и вече си облепям ...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 януари 2010 - 17:27

 Gen4o, на 26 Jan 2010, 17:15, каза:


Колега, това веднъж го пробвах с лустро ама черно... верно изглеждаше прилично, ама след първия дъжд като се разтече тоя грим...като разревана стана.
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 26 януари 2010 - 17:35

Не знам защо се е разтекла боята. Принципно боята съдържа ПАВ/повърхностно активни вещества/, които не би трябвало да се свързват с водата. А иначе си мазах бронята с най-евтината възможна боя в кутийка с дунапренена "четчица". А може би ако не си полирал с вълнен парцал да е останала незасъхнала боя....
Мнението беше редактирано от Gen4o: 26 януари 2010 - 17:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg