Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Почерняне на прагове

Auto снимка Auto 26 януари 2010 - 21:17

Колеги най-евтино и ефективно става с боя за обувки и кожени якета излиза между 2-3лв. труда е от вас. Измивате подсушавате добре отваряте вратите с леко тампониране и втриваве разнясяте добре боята, изсъхва и нанасяте втори по-тънък слой първия е като основа втория за дълготраен ефект и насищане на пластмасата.
Мнението беше редактирано от Auto: 26 януари 2010 - 21:19
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 януари 2010 - 21:42

Абе юнаци, тва с най-обикновенната боя за обувки сериозно ли ? :3:
..и евентуално да кажете тоя сезон да ли е подходящ за операцията, или да изчакаме да постопли малко ..?!? Не че при нас е толкова студено.. даже напротив - най-топлия район в България.. ама мисълта ми е да ли няма нещо да се олюпи някак си, или да се разтече нещо, де да знам.. :icon_lol:
Инак сега като се позамислих, колегата Shades e прав, по-добре да облепим с хартиено тиксо или нещо от сорта, да не си отворим нов проблем.. :thu:
Отговори

Gen4o снимка Gen4o 26 януари 2010 - 22:01

http://www.peugeotclub.info/forum/viewtopi...%B2%D0%BA%D0%B8

Тома/Неверни/, понякога простите неща вършат чудеса! А за хартиеното тиксо е така... :icon_lol:
Мнението беше редактирано от Gen4o: 26 януари 2010 - 22:04
Отговори

Auto снимка Auto 26 януари 2010 - 23:45

По-добре изчакайте напролет тогава аз я прилагам тази система, защото сега в студа няма да хване добре на пластмасата и няма да може да изсъхне бързо. Най добре е когата е по-топло като се измие хубаво колата и подсоши се нанася и се вижда ефекта, а сега на тая кал и прах не си заслужава.
Отговори

BECK0 снимка BECK0 04 март 2010 - 18:55

Колеги, може да ви се стори смешно, но преди време бях прочел някаде, че тази процедура става с мас (пача, свинска..) и днеска след автомивка реших да пробвах със съвсем малко на гъбичката и ето ефекта.. не знам колко дълго ще издържи, но принципно ми харесва как става ..
Публикувано изображение

Ето снимка да видите и преди процедурата.. (като не бяха кой знае колко добре изчистени пластмасите).

Публикувано изображение
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 04 март 2010 - 20:45

 BECK0, на 04 Mar 2010, 18:55, каза:

Мас (пача, свинска)...

:newsm05_41:
Безмълвен съм...
Колега предполагам не се майтапиш. Ааа... ефекта колко е траен и автомобила ти навън ли домува?
Как ще се справиш с котките и кучетата?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 март 2010 - 21:12

Тази мас предпазва от влагата по принцип. То и за тва зимата е хубаво да се мажат кожените обувки. Но не знам дали на пластмасата няма да оставя петна :hahaha:
Отговори

BECK0 снимка BECK0 04 март 2010 - 23:30

Колеги не се майтапя.. за петна не знам дали остават, но принципно ефекта след процедурата ми хареса.. всичко ми отне 5 минути, евентуално утре ще ги мина със сух парцал, за да не са мазни и да не събират прах. Според мене няма да е много траен ефекта, но като за без пари бива и хубавото е, че маста се нанася бързо и не е като ваксите да търкат по 2 минути на място.. Според снимките как ви се струва.. някой може ли да пусне снимки на ефекта с препарати..

П.С. За сега колата нощува в гараж..
Отговори

becinko снимка becinko 04 март 2010 - 23:41

Колеги,аз използвам Turtle Wax Black Chrome и съм много доволен.

Ето една размръчкана снимка да се сдобие представа как беше:
Публикувано изображение

Тук,колата е третирана с препарата преди около 2 месеца:

Публикувано изображение

Тук,е веднага след третирането с ваксата:
Публикувано изображение

Публикувано изображение


П.С.На 1-вата снимка е толкова гаден цвета ,заради телефона :hahaha:
Мнението беше редактирано от becinko: 04 март 2010 - 23:42
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 март 2010 - 21:28

Аз я минах мойта 2-пъти старателно с боя за обувки ама нещо не съм кой знае колко доволен.. Очаквах малко повечко. :newsm05_41:
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 23 март 2010 - 08:53

Препарат за автогуми "МОТОХ"Снимки
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 март 2010 - 10:20

 ulieliadi, на 23 Mar 2010, 8:53, каза:

Препарат за автогуми "МОТОХ"Снимки


-А колко време трае ефекта след нанасянето? Или всичко е относително..
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 23 март 2010 - 10:29

До първия дъжд :newsm05_41:
Нанасянето става за 5 мин с гъба за обувки , но трябва да е на сухо :beer:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 март 2010 - 10:34

Принципно.. за краткотрайния ефект си имам един спрей, някакъв силикон.. използва се съвсем за друго, но ми върши ужасно много работа именно по черните пластмаси по колата. Незнам само от къде да си намеря такъв, щото дори не съм сигурен какво е основното му предназначение, а всичко по него е на гръцки език. Държи даже и след миене, ама вече е на привършек.

Аз си мислех, че тая боя за обувки ще 'освежи' пластмасите и те ще си стоят черни.. :newsm05_41:
Отговори

genzlat1 снимка genzlat1 27 април 2010 - 21:19

Колеги, ама вие сериозно ли - вакса за обувки, свинска мас , Щъркел за Пернишка печка и тн....стар съм вече за такива

силни емоций....

Далеч съм от мисълта да засегна който и да е от Вас , уважавам и подкреям всеки който иска да направи нещо сам по колата си / затова и съм

тук, и търся информация и знания/ , но вие изглежда не обичате автомобилите си , иначе не бихте ги тормозили с вакса и свинска мас...


За тези дертове си има профи материали, да не ви казвам , че в химията има отделен раздел пласмаси , затова най общо казано и резултатите

от вашите опити са различни.....

Хайде с ъсздраве , дано не съм засегнал никого............
Мнението беше редактирано от genzlat1: 27 април 2010 - 21:22
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 07 май 2010 - 20:06

Колеги тая работа с боята не става-щото като се намаже и изсъхва а като се намокри се разтича боята!!!Не е добра идея!!!С течен парафин става ама за 10 мин .След това пак изсъхва и избелява
Отговори

becinko снимка becinko 07 май 2010 - 20:14

Turtle wax black chrom!Това е колега!Действа и трае няколко месеца.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 07 май 2010 - 22:55

Така е колега!!И аз стигнах до същия извод-всички други работи са ден до пладне!!!А някой знае ли с какво се почернят 4 те гумите .Аз пробвах с боя за обувки-не се получи зле ама малко се разтича след като се намокри
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 08 май 2010 - 09:05

 TOTTI868, на 07 May 2010, 23:55, каза:


Тема-препарати за гуми.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 юни 2010 - 20:16

Като мажа с туртъла вакс да облепям ли около лайсните и с ккакво-цапа ли това мазило
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg