Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Почерняне на прагове

Жорко снимка Жорко 28 юни 2010 - 16:00

Аз също използвам течна боя за обувки. Марката е Казабланка и струва лев и нещо. Ефектът е сравнително траен. Веднъж на месеца, ако се прави, е повече от достатъчно. Добавям, ако колегите вече не са се усетили, че същият фокус става и с полиране на таблото. Блести сякаш е чисто ново.
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 02 юли 2010 - 14:00

Такаааа,
четох,четох и прочетох :)))))))))
Сега по темата ;)
Реших да е с тази вакса:

Публикувано изображение


Ползвах вълнен парцал и според мен не е много добре за тази процедура.
Ето и снимките,които са от телефон, но на места си личи ефекта какъв е :)

Снимка 1 и 2 - преди - личи си колко са побелели пластмасите
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Снимка 3 - облепване с хартиено тиксо - препопъчително е :)
Публикувано изображение

Снимка 4 - тук е мината едната лайсна - мисля, че разликата се вижда
Публикувано изображение

Снимка 5
Публикувано изображение

Снимка 6 - вече в готов вид :)

Публикувано изображение



Време 1ч. и 30 мин. :)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 август 2010 - 13:55

А как се процедира с препарата -как се маже и нужно ли е минаване с парцал след това
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 август 2010 - 14:11

Аз намерих подобна вакса, некаква Полска мисля беше.. Значи, по принцип тя отгоре си има гъба и само леко се накланя и при нужда се натиска самата тубичка.. Аз обаче след няколко минавания на лайсните и дръжките (както е показал колегата), стигнах до извода, че.. по-ефикасно и далеч ПО-РВНОМЕРНО става като се нанася с някакво парцалче добре напоено от въпросното съдържание на показаната (или друга от тоя сорт) вакса.

Ефекта е задоволителен иначе, аз съм много доволен.. въпреки измамно ниската цена на препарата (при нас в едно магазинче за авто-аксесоари цената беше 4 лв.)
Отговори

becinko снимка becinko 25 август 2010 - 14:23

 TOTTI868, на 25 Aug 2010, 14:55, каза:

А как се процедира с препарата -как се маже и нужно ли е минаване с парцал след това


Аз лично използвам гъбичка ,но не тези за чиниите ,защото са много твърди и оставят следи от тях.Дунапренена гъбичка и си слагам ръкавици задължително ,защото Turtle wax-а много цапа ,дори и през ръкавицата пак имам черно незнам как.
Та аз мия си колата ,като изсъхне хубаво мажа с гъбичката ,нищо не облепям ,защото после много лесно се трие с обикновен парцал от ламарината.Мажа по-няколко ръце ,докато стане равномерно.
Мнението беше редактирано от becinko: 25 август 2010 - 14:23
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 25 август 2010 - 15:19

а трябва ли да се минава след това с вълнен парцал
Отговори

becinko снимка becinko 25 август 2010 - 15:28

На шишето пише ,че после трябва да се полира с друг парцал.Аз лично не го полирам ,просто след като нанеса няколко ръце последната мажа по леко ,за да няма деруги и това е ,след 10-15 мин изсъхва и си готов.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 септември 2010 - 10:50

А с това може ли да се почернят гумите и ако да безвредно ли е за тях
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 02 септември 2010 - 10:57

Аз лично си ги мажа и не съм забелязал да има проблем с гумата:)
Мнението беше редактирано от kBa3uMoD4o: 02 септември 2010 - 10:57
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 11 септември 2010 - 06:06

Аз онзи ден ходих до мосю бриколаж и си взех тази вакса Публикувано изображение и вчера направих процедурата и съм доста доволен от резултата.И снимки направих но не се получиха много добре и не си личи много колко избелели бяха праговете и след процедурата не си личи много как е станало.Да се надяваме да издържи поне 1-2 месеца и ще е супер.Само да не се разтече от водата като грим на плакала девойка но се надяваме да е качествена.Произведена е в Англия. Цената й е 5.99лв.
Мнението беше редактирано от Dracula1: 11 септември 2010 - 09:46
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 12 септември 2010 - 14:03

Намерих много добро мозило само за 2.50!Пише че е за автотабла но аз си намазах праговете и гумите с него!!Става перфектно!!!1Утре може да кача и снимки
Публикувано изображениеки((
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 12 септември 2010 - 20:53
Отговори

goldi83 снимка goldi83 23 септември 2010 - 16:55

Недеи да минаваш по прашни улици и ли даги мокриш защото стават на петна,това мазило го използвам от 3 години и си мажа таблото,броните(на старата кола),гумите също ласват и уплатненията на вратите зимно време няма грешка,евтино и качествено.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 септември 2010 - 07:54

да ти кайа не сам Видял да остават петна!Мокрил сам я и по пра6ни улици сам минавал !Единствено се отмива!!
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 24 септември 2010 - 07:54
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 септември 2010 - 08:26

Ми това е препарат за почистване на табло и тапицерия.. нормално да не върши работа при броните и праговете.. То тва не ги ПОЧЕРНЯВА, ами просто им придава блескав вид. Тия дето са си за почерняване те точно тва и вършат, малко или много.. А съм забелязал, че издържат на няколко миения на колата, поне ако се мия "на ръка" а не с препарати и пароструйка.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 септември 2010 - 13:49

И все пак върши прекрасна работа!А като го навали и се измие се нанася пак-става за ни повече от 5 минути!Не се търка 2 часа.Ето и снимки как става с препарата!!!
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

На снимките ясно лищи как праговете и гумите са черни!!!
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 12 декември 2010 - 21:26
Отговори

ГостOpel Kadett Gsi_* 22 юли 2011 - 17:29

ще пробвам с боя за обувки но става ли с друг вит материя
:flag: :flag: :flag: :flag: :flag: :flag: :flag:
Отговори

naso__ снимка naso__ 03 август 2011 - 21:23

 Dracula1, на 11 септември 2010 - 06:06, каза:

Аз онзи ден ходих до мосю бриколаж и си взех тази вакса Публикувано изображение и вчера направих процедурата и съм доста доволен от резултата.И снимки направих но не се получиха много добре и не си личи много колко избелели бяха праговете и след процедурата не си личи много как е станало.Да се надяваме да издържи поне 1-2 месеца и ще е супер.Само да не се разтече от водата като грим на плакала девойка но се надяваме да е качествена.Произведена е в Англия. Цената й е 5.99лв.


Аз също ги мацах пластмасите с това но нещо не съм доволен много бързо падна...Разбрах че ставало и с течен парафин някой пробвал ли е тоя номер ? :25:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 03 август 2011 - 21:47

 naso__, на 03 август 2011 - 21:23, каза:

Аз също ги мацах пластмасите с това но нещо не съм доволен много бързо падна...Разбрах че ставало и с течен парафин някой пробвал ли е тоя номер ? :25:

с течен парафин става за 10мин ддокато не изсъхне-после все едно нищо не си напраил-туртъл вакс му е маиката
Отговори

RaGe снимка RaGe 18 септември 2011 - 22:38

Аз го пробвах препарата на КарПлан на омегата и за сега не е паднал пробвах да го истъркам по старомодния начин с пюнка и пръст и не падна :pardon: но ще вида как ще е след някои друг месец :biggrin:
Отговори

Daredevil_666 снимка Daredevil_666 17 март 2012 - 18:24

Ето какво се получи и при мен след около 2 часа търкане.Просто положението бе плачевно с праговете!Препарата е на Car Plan.
Преди:

http://picbg.net/u/5...0487/628953.jpg

Преди малко:

http://picbg.net/u/5...0487/628954.jpg
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg