Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за бояджийски въпроси

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 08 февруари 2005 - 22:52

Мира а горе долу какви пари даде, че аз мойта в момента е в сервиз Изток и за преден калник, заден панел, предна д врата и задед д панел- всичко детайли(само драскотини) ми излиза 390 лева и се почуствах обръснат мн. здраво :fire:
Отговори

mrvip снимка mrvip 08 февруари 2005 - 23:29

Пробвал ли е някой черните лайстни, дето опасват купето да ги боядиса в цвета на купето, а също и броните на който са му черни и резултата селски ли стои като колата не е измислена да изглежда така или си струва да опитам? Ако имате снимки - постнете ги да видим. Става въпрос за Омега Б, но ще ми е интересно и на други коли - примерно за Астра от старите.
Отговори

Speedball снимка Speedball 08 февруари 2005 - 23:37

НЕ съм сигурен ама трябва маи специална боя за пластмаса.
Отговори

mrvip снимка mrvip 09 февруари 2005 - 00:43

Приемател за пластмаса и отгоре боята, въпроса е дали ще изглежда добре...
Отговори

sheko снимка sheko 09 февруари 2005 - 09:01

Това си струва и аз мислех да си боядисам черни пластмасите на броните + дръжките на вратите но за зимата ме разубедиха, понеже се белели?!?! дали е така незнам но засега и аз изчаквам иначе става много красиво
С някаква фина шкурка си свалят грапавината от лайсните (ако и твойте са от този тип) и после ги боядисват... колата много й се отваря вида така мен ме кефи така че успех :fire:
Отговори

Basho снимка Basho 09 февруари 2005 - 10:29

При мен са боядисани само броните, но започнаха да се белят съвсем леко отзад - не е фатално, но отпред след 14 месеца каране започна да се пука на всяка чупка :fire: Взех една люспа за мостра(евентуално за нова боя).Струва ми се, че боята е напълно различна от тази на купето, същия тон само че без перлите, има нещо гнило в тая работа :huh: Надявам се че в магазина ще знаят повече.

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  bronya.jpg (27,18K)
    Брой изтегляния: 97
Отговори

Гостshopa_* 09 февруари 2005 - 12:01

sheko, на Feb 9 2005, 07:01 AM, каза:

Това си струва и аз мислех да си боядисам черни пластмасите на броните + дръжките на вратите но за зимата ме разубедиха, понеже се белели?!?! дали е така незнам но засега и аз изчаквам иначе става много красиво
С някаква фина шкурка си свалят грапавината от лайсните (ако и твойте са от този тип) и после ги боядисват... колата много й се отваря вида така мен ме кефи така че успех :fire:

Нали видя на корсата че съм направил всичко един цвят :huh:
Материяла които се пръска за основа е >PP-EPDM< исе продава само във
SIKKENS.

пръска се 2 ръце но тънки и не се шлайфа,и от горе шприц.
след това се шлайфа шприца за да постигнете гладка повърхност и
тогава боя. Гаранция че няма да се обели.

ЗАБЕЛЕЖКА: бояджията трябва да познава начина на работа на тези
материяли.
Отговори

sheko снимка sheko 09 февруари 2005 - 12:11

shope твойта е станала перфектна
Като събера финанси за тези последни детайли който мисля да направя ще ти пиша да кажеш къде са ти ги направили (предполагам използват и камера..?) и да действам макар че това ще е от последните неща :D
Отговори

Гостshopa_* 09 февруари 2005 - 17:05

sheko, на Feb 9 2005, 10:11 AM, каза:

shope твойта е станала перфектна
Като събера финанси за тези последни детайли който мисля да направя ще ти пиша да кажеш къде са ти ги направили (предполагам използват и камера..?) и да действам макар че това ще е от последните неща  :D

Корсата е изцяло лично мое произведение от купето до мотора :huh:
намеренията ми са ето такива за пролетта :huh:



:fire:
Редактирано от AstraGSi

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

vectra снимка vectra 09 февруари 2005 - 17:33

искаш да кажеш че сам си я боядисвал?

п.с. тая корса на снимката хич не ме радва!не ме кефят веждите,джантите... прекалено малки са!!!
Отговори

sparco снимка sparco 09 февруари 2005 - 21:47

mrvip, на Feb 8 2005, 09:29 PM, каза:

Пробвал ли е някой черните лайстни, дето опасват купето да ги боядиса в цвета на купето, а също и броните на който са му черни и резултата селски ли стои като колата не е измислена да изглежда така или си струва да опитам? Ако имате снимки - постнете ги да видим. Става въпрос за Омега Б, но ще ми е интересно и на други коли - примерно за Астра от старите.

Мойта кола е цялата бяла там кадето има пластмаса е нанесен пластификатор за пластмаса.Боядисани са дръжките на вратите ключалките , черните лайсни на броните дори и там кадето седят пикльовците за предното стъкло. А лайсните на вратите просто ги махаш и ефекта се получава. :fire:
Отговори

Гостshopa_* 10 февруари 2005 - 09:34

vectra, на Feb 9 2005, 03:33 PM, каза:

искаш да кажеш че сам си я боядисвал?

п.с. тая корса на снимката хич не ме радва!не ме кефят веждите,джантите... прекалено малки са!!!

Защо? Сложно ли ти се вижда.
Всеки си има среда във която го бива. Или го правиш качественно или не го захващай.
Така мисля че трябва да бъде.А джантите са 15ки и мисляче са достатъчно
за 1.7DTI :fire:
Отговори

vectra снимка vectra 10 февруари 2005 - 10:27

ами какво да ти кажа твоята цорса изглежда направо супер на снимките!просто е огледало и ми се вижда перфектно боядисана!а коя камера ползва?айде да боядисаш и моята колица... :lol: а джантите просто не ме радват!иначе на твоята едни хубави джанти биха й били достатъчно според мен!
Отговори

Гостshopa_* 10 февруари 2005 - 13:45

vectra, на Feb 10 2005, 08:27 AM, каза:

ами какво да ти кажа твоята цорса изглежда направо супер на снимките!просто е огледало и ми се вижда перфектно боядисана!а коя камера ползва?айде да боядисаш и моята колица... :lol: а джантите просто не ме радват!иначе на твоята едни хубави джанти биха й били достатъчно според мен!

Да аз вече ги купих,но не са като на снимката ,а са със 6 лъча с гуми185/55/15
Сега съм със железарки заради зим.гуми185/65/14 :huh:

Когато я купих от Бояна Ауто (унищожена до безобразие от някъкви сотаджии) ми казаха че от това кола нестава.След 45дни я закарах да чистат
грежки от паметта и... :p :fire: :p :huh: :p ...във
неделя със sheko ги снимахме на ОМВ. :p
Отговори

vectra снимка vectra 10 февруари 2005 - 14:38

shopa, на Feb 10 2005, 01:45 PM, каза:

vectra, на Feb 10 2005, 08:27 AM, каза:

ами какво да ти кажа твоята цорса изглежда направо супер на снимките!просто е огледало и ми се вижда перфектно боядисана!а коя камера ползва?айде да боядисаш и моята колица... :lol: а джантите просто не ме радват!иначе на твоята едни хубави джанти биха й били достатъчно според мен!

Да аз вече ги купих,но не са като на снимката ,а са със 6 лъча с гуми185/55/15
Сега съм със железарки заради зим.гуми185/65/14 :huh:

Когато я купих от Бояна Ауто (унищожена до безобразие от някъкви сотаджии) ми казаха че от това кола нестава.След 45дни я закарах да чистат
грежки от паметта и... :p :fire: :p :huh: :p ...във
неделя със sheko ги снимахме на ОМВ. :p

e казвам ти няма толкова лачена корса!признавам те човече!и айде наистина да ми пеинтнеш и моята каручка.... :lol: :p :lol: !а кви пари е тази боя?
Отговори

Гостshopa_* 10 февруари 2005 - 15:26

vectra, на Feb 10 2005, 12:38 PM, каза:

shopa, на Feb 10 2005, 01:45 PM, каза:

vectra, на Feb 10 2005, 08:27 AM, каза:

ами какво да ти кажа твоята цорса изглежда направо супер на снимките!просто е огледало и ми се вижда перфектно боядисана!а коя камера ползва?айде да боядисаш и моята колица... :lol: а джантите просто не ме радват!иначе на твоята едни хубави джанти биха й били достатъчно според мен!

Да аз вече ги купих,но не са като на снимката ,а са със 6 лъча с гуми185/55/15
Сега съм със железарки заради зим.гуми185/65/14 :huh:

Когато я купих от Бояна Ауто (унищожена до безобразие от някъкви сотаджии) ми казаха че от това кола нестава.След 45дни я закарах да чистат
грежки от паметта и... :p :fire: :p :huh: :p ...във
неделя със sheko ги снимахме на ОМВ. :p

e казвам ти няма толкова лачена корса!признавам те човече!и айде наистина да ми пеинтнеш и моята каручка.... :lol: :p :lol: !а кви пари е тази боя?

1л садържа80% перла не покрива лесно но пък ефекта е мн.добър,
за моита взех 2.5л ,от бяла стана златна. :p

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  HPIM1101.jpg (153,83K)
    Брой изтегляния: 144
Отговори

vectra снимка vectra 10 февруари 2005 - 17:29

начи на мен ми трябват около 4л?тя моята сега е с 80%перла, червена!в лазурит кожи дерът бе!много е скъпа!!!!!а колата и днес й се любувах!а имаш ли снимки как е била преди ако искаш м,и ги пусни на л.с.!
Отговори

Любчо снимка Любчо 10 февруари 2005 - 19:01

:fire: На мене предна броня, калник , капак , греда, изчукване , подготовка и боя -300 лева :huh:
Отговори

vectra снимка vectra 10 февруари 2005 - 19:08

GSi16v, на Feb 10 2005, 07:01 PM, каза:

:fire: На мене предна броня, калник , капак , греда, изчукване , подготовка и боя -300 лева :huh:

ok ама постни някоя и друга снимка да видим качеството на работа!
Отговори

Гостcossy_* 10 февруари 2005 - 20:28

A забелязваш ли, че е от Варна? В София всичко е по-скъпо :(
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg