Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за бояджийски въпроси

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 10 февруари 2005 - 22:11

колеги иначе предишното ми боядисване беше в Евротандер сервиза на Булинс и я направиха така че да не си личи въобще. Боята се напасваше ч към едно а е и металик. Сега пак е в евротандер сервиза, имам и частна поръчка и частично застраховката ми покрива един детайл. Има и камера и мн. модерна техника но и взимат малко скъпо. Както и да е в понеделник ще споделя впечатлението от това какво са и сторили и ще постна няколко снимки :fire:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 10 февруари 2005 - 22:17

Akulski_Cali, на Feb 10 2005, 11:11 PM, каза:

колеги иначе предишното ми боядисване беше в Евротандер сервиза на Булинс и я направиха така че да не си личи въобще. Боята се напасваше ч към едно а е и металик. Сега пак е в евротандер сервиза, имам и частна поръчка и частично застраховката ми покрива един детайл. Има и камера и мн. модерна техника но и взимат малко скъпо. Както и да е в понеделник ще споделя впечатлението от това какво са и сторили и ще постна няколко снимки :fire:

Аааа, протестирам! :huh:
На мене като ми правиха колата там (от застраховката), така я направиха, че сега кита се е спукал и има нещо като цепка на боята. Заради това ще трябва скоро (като се допреебе) да го боядисвам пак тоя калник... :huh:
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 10 февруари 2005 - 22:52

Боядисването става много лесно. Подготовка още по-лесно.
1. Черната част на броните се минава с водна шкурка 500-800, така, че да се оберат всички неравности по броните и лайсните.
2. Измиват се и се подсушават.
3. Нанася се специално лепило, за боя върху пластмаса.
4. Пак се минава с водна шкурка 1000.
5. Боядисва се с желана боя.

Успех
Отговори

vectra снимка vectra 11 февруари 2005 - 08:38

айде айде аз с моята съм най-зле три различни детайла по боя!!!!цялата е за боядисване, боята ми е червена перла(една от най-скъпите), боядисването не е под 1300-1400лв.!!!!на кой му е най-гадно?а различните детайли са преден калник, врата(ама от другата страна)и заден калник!опаааааа забравих и едно огледало!!! :fire: :huh: :huh:
Отговори

Иво снимка Иво 11 февруари 2005 - 09:51

А дали може да си подговя колата за боя сам и някъде да ми я пръснат само. Онзи ден си направих каското и ми писаха, че няма щети :fire: , а имам по нещо дребно на доста детайли и би трябвало да ми ги платят. Идеята ми е с един приятел, който се занимава с това да я подготвим, а в сервиза само да я боядисат, че съм намислил и някои промени...Имате ли представа колко евентуално ще струва само труда по боядисването?
Отговори

Любчо снимка Любчо 11 февруари 2005 - 10:00

ко са оплаквате ве , на мене 1вата ми астра беше със сменени преден КАПАК КАЛНИК < ДЕСНИ ВРАТИ , Заваряни джанти , 10 пъти е пръскана, че накрая се ядосах и въобще не я праих перла и така си замина , беше доста нюанса на синиото, ама от онуи якото синио, вече кат вляза в магазина за авточасти ма питат само ляв или десен
(мигач) и накрая за 3000 бона си замина Опел Астра ЦД АБС , ел огледала , плюш, нови гуми ,някои друга кириика :fire:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 11 февруари 2005 - 16:04

xcalibur, на Feb 11 2005, 09:51 AM, каза:

А дали може да си подговя колата за боя сам и някъде да ми я пръснат само. Онзи ден си направих каското и ми писаха, че няма щети :fire: , а имам по нещо дребно на доста детайли и би трябвало да ми ги платят. Идеята ми е с един приятел, който се занимава с това да я подготвим, а в сервиза само да я боядисат, че съм намислил и някои промени...Имате ли представа колко евентуално ще струва само труда по боядисването?

колега, ще ти дам за пример разпечатката на цената която ще платя аз- та само бояджийски услуги- цената на час НА ДЕТАЙЛ е 7лв. като норматива е средно по 5/6 часа на детайл= около 40лв примерно за калник, отделно се плаща за монтаж и демонтаж около 40лв. Та в зависимост от броя детайли ще палтиш различно, а цените които ти давам не са тънки
Отговори

Гостdjpcmix_* 12 февруари 2005 - 22:13

и аз имам намерение да си боядисам броните в цвета на купето и говорих с един приятел дето работи мн добре в сферата на колите ... излезе 4е броните първо трябва да се минат с кит и някакво лепило за да не се рони кита и 4ак тогава се боядисва ... та цялата работа ще ми излезне около 100 лева :dancin:
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 12 февруари 2005 - 22:57

Колеги хайде някой ако може да обясни по-подробно как се обработват пластмасите за да бъдат готови за боядисване :)
Отговори

Гостmirra_* 12 февруари 2005 - 23:16

vectra, на Jan 24 2005, 08:31 PM, каза:

айде бе мира кво стана с вектрата седа си аз и чакам мира да постне някоя и друга снимчица на 2 да я видим всички как е станала а ти нищо!

Чак днес се сетих да я снимам, та - ето:

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  S3700037.JPG (312,18K)
    Брой изтегляния: 152
Отговори

Гостmirra_* 12 февруари 2005 - 23:20

2 :

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  S3700038.JPG (335,75K)
    Брой изтегляния: 97
Отговори

vectra снимка vectra 13 февруари 2005 - 09:56

нещо не е добре направена добре при задния калник и вратата!или така ми се струва заради тва че е тъмно :fire: иначе поздравления за колата!айде пак на яките дрифтове и гонки :lol: :huh:
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 13 февруари 2005 - 13:00

CooLMaX, на Feb 12 2005, 10:57 PM, каза:

Колеги хайде някой ако може да обясни по-подробно как се обработват пластмасите за да бъдат готови за боядисване :)

По-подробно , от това което съм обясние , е ...
Ела в Карнобат да ти ги боядисам.
20лв + боята ,за лайсните.
50лв + боята за броните.
ОК ? :fire:
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 13 февруари 2005 - 14:04

Цитат

street_vagabont


Мерси за предложението, ама си ми много далече. Аз тук имам един приятел който ще ми ги напръска без пари. Ако може само ми обесни как се нанася тва лепило, каква марка е и на последно ква му е цената.
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 13 февруари 2005 - 14:56

Лепилото се нанася с четка или се пръса, според марката. Цена 3-7лв /кг
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 13 февруари 2005 - 16:13

street_vagabont, на Feb 13 2005, 03:56 PM, каза:

Лепилото се нанася с четка или се пръса, според марката. Цена 3-7лв /кг

Колега мерси много. :dancin:
Отговори

Гостshopa_* 14 февруари 2005 - 11:55

street_vagabont, на Feb 13 2005, 11:00 AM, каза:

CooLMaX, на Feb 12 2005, 10:57 PM, каза:

Колеги хайде някой ако може да обясни по-подробно как се обработват пластмасите за да бъдат готови за боядисване :)

По-подробно , от това което съм обясние , е ...
Ела в Карнобат да ти ги боядисам.
20лв + боята ,за лайсните.
50лв + боята за броните.
ОК ? :fire:

Извинявай колега ! ,но ми се струва че трябва да прочетеш малко
литература
Отговори

Гостshopa_* 14 февруари 2005 - 13:10

CooLMaX, на Feb 12 2005, 08:57 PM, каза:

Колеги хайде някой ако може да обясни по-подробно как се обработват пластмасите за да бъдат готови за боядисване :)

на първата страница има 100% обяснено,както го пише по дебелите книги :thu:
Отговори

fanatic снимка fanatic 14 февруари 2005 - 13:22

Колега давам ти още една идея за колата дано ти ситгнат силите :)

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  7925_a.jpg (2,59K)
    Брой изтегляния: 9
Отговори

Гостshopa_* 14 февруари 2005 - 14:59

vectra, на Feb 10 2005, 03:29 PM, каза:

начи на мен ми трябват около 4л?тя моята сега е с 80%перла, червена!в лазурит кожи дерът бе!много е скъпа!!!!!а колата и днес й се любувах!а имаш ли снимки как е била преди ако искаш м,и ги пусни на л.с.!

ще ги пусна има и филмче :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg