Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на Corsa C

ГостPtroff_* 20 март 2013 - 11:36

Здравейте,

Както виждате това е първото ми мнение в този форум и затова се надявам да не съм объркал раздела, но да премина сега на въпроса. Както става ясно от заглавието темата е за покупка на Корсичка. Годината е 2003, вратите-5, двигателят е малък и спретнат ( точно такова ми трябва за града)- 1.0 60hp. Няма никакви косури както над, така и под капака. ДОри и гумите и са хубави, а парите идеални! За да не си мислите защо изобщо пиша ще кажа, че има само един дерт, а именно, че няма климатик. Имаме вече една вектра, която също няма, но и аз много рядко я карам.
Знам, че е хубаво да има климатик по принцип, но според толкова ли е наложително присъствието му, още повече на такова двигателче. Има и един друг вариант, но не е Peugeot 1.4 и си има всичко, но крайна сметка пак към Опела си клоня.
Дайте идеи. Искам и да попитам дали този 1.0 двигател в крайна сметка ще излезне по- икономичен от 1.2 или 1.4 пак на corsa c.
Мнението беше редактирано от Ptroff: 20 март 2013 - 11:37
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 20 март 2013 - 11:59

 Ptroff, на 20 март 2013 - 11:36, каза:

Здравейте,

Както виждате това е първото ми мнение в този форум и затова се надявам да не съм объркал раздела, но да премина сега на въпроса. Както става ясно от заглавието темата е за покупка на Корсичка. Годината е 2003, вратите-5, двигателят е малък и спретнат ( точно такова ми трябва за града)- 1.0 60hp. Няма никакви косури както над, така и под капака. ДОри и гумите и са хубави, а парите идеални! За да не си мислите защо изобщо пиша ще кажа, че има само един дерт, а именно, че няма климатик. Имаме вече една вектра, която също няма, но и аз много рядко я карам.
Знам, че е хубаво да има климатик по принцип, но според толкова ли е наложително присъствието му, още повече на такова двигателче. Има и един друг вариант, но не е Peugeot 1.4 и си има всичко, но крайна сметка пак към Опела си клоня.
Дайте идеи. Искам и да попитам дали този 1.0 двигател в крайна сметка ще излезне по- икономичен от 1.2 или 1.4 пак на corsa c.



Здрасти, Корса С за града ще ти е идеална, щом не ти трябва по-голяма кола. Този двигател 1.0 според мен го забрави, още повече пък и с климатик... Незнам знаеш ли, че е с 3 цилиндъра? Работи малко като дизел :) заради баланса и припокриването на фазите на газоразпределение. Икономичен... ми ако караш на дълго с 80км/ч ОК, ама в града при тръгване и спиране и ако искаш да върви нормално се мъчи доста. Далеч по-добрия вариант според мен е 1.2, който за Корса си е приличен. Слагат го даже и в Корса D. Друг плюс му е, че е с ангренажна верига, т.е. и като обслужване ще ти е по евтин. Като разход едва ли ще има разлика с 1.0, пък и климатика няма да му е проблем. Ами това е накратко мнението ми :) Успех с покупката!
Отговори

ГостPtroff_* 20 март 2013 - 14:06

Мерси за отговора, сега поразгледах и други теми, и наистина има резерви към 1.0 двигателя.
Отговори

sathv снимка sathv 20 март 2013 - 20:53

Само не се лъжи, че двигателя като е с верига е по-евтина поддръжката. Живот на веригата 80-120000 км. После се сменя верига , обтегачи, зъбни колела, уплътнения. Много труд а цената мамата си е ебало. Иначе 1.2 двигателя е перфектен за корсата.
Мнението беше редактирано от sathv: 20 март 2013 - 20:53
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 20 март 2013 - 21:56

 sathv, на 20 март 2013 - 20:53, каза:

Само не се лъжи, че двигателя като е с верига е по-евтина поддръжката. Живот на веригата 80-120000 км. После се сменя верига , обтегачи, зъбни колела, уплътнения. Много труд а цената мамата си е ебало. Иначе 1.2 двигателя е перфектен за корсата.



Глупости една верига изкарва поне 180 000 км и се сменя ако се разтрака , цената и е около 250 лв комплекта

П.П И според мен 1,2 е мотора за корса Ц бензин
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 20 март 2013 - 22:26

 sathv, на 20 март 2013 - 22:09, каза:





Мнението ти не е обективно това че така се е случило с вашата кола не означава че всички са такива , относно това че си платил една торба с пари за смяната , не означава че тя е скъпа , в момента комплекта е 250лв.
Мнението беше редактирано от Eltoro: 20 март 2013 - 23:17
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 21 март 2013 - 10:14

 SEKSTAZI, на 20 март 2013 - 22:26, каза:

Мнението ти не е обективно това че така се е случило с вашата кола не означава че всички са такива , относно това че си платил една торба с пари за смяната , не означава че тя е скъпа , в момента комплекта е 250лв.



Абсолютно съм съгласен! Това, което е написал колегата нагоре, че верига се сменя на 80 000 км. е смешно, няма такова нещо и далеч не е скъпо. При всички положения 1.2 е по-добрия вариант.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg