Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Зафира - перките на охлаждането се вкл. на макс и климатика спира.

madmak снимка madmak 07 август 2012 - 10:30

Привет колеги!

Карам Зафира Y20DTH 2000 кубика.
Мъчи ме следния проблем: преди 2 седмици ремонтирах климатик и се наложи смяна на радиатора на климатика, т.к. беше прогнил. След тия манипулации започна да ми светва чек лампата свързана с охлаждането на двигателя, като перките в двигателния отсек (малката пред радиатора на климатика и голямата зад радиатора на водното охлаждане) се включват и не спират да фучат, докато не изгася мотора на колата. В началото, това се случваше след около 100-тина километра пробег в големите жеги. Но отскоро започна да го прави, като измина има няма 5 км. Предположих, че може компресора на климатика да изкл. заради високо налягане и реших да спра да го включвам. Вчера, като си тръгвах от работа, след като стартирах мотора има няма 1 минута и въпреки, че климатика беше изключен, лампата за проблеми с охлаждането светна и перките пак се включиха. Днес не включвах климатика и си отидох до службата без проблеми. Датчика за температурата на охлаждащата течност си отчита нормално. Мисля, че термостата си бачка нормално.
Някой може ли да ме посъветва на примависта, къде да търся проблема. Искам, като я карам на майстор да съм малко по подготвен, а може и проблема да е елементарен...

Поздрави.
Мнението беше редактирано от madmak: 07 август 2012 - 11:05
Отговори

hudson снимка hudson 07 август 2012 - 16:19

Направи диагностика на кулинг модула, но непрекъснато въртящите перки са признак на проблем с температурния датчик.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 август 2012 - 17:25

По принцип темп. датчик. Ама щом казваш, че ти отчита температурата. Освен нещо да не прави контакт и при дупка или неравност да се поизмъква. Наблюдавай, когато ти светне лампата за охлаждането дали температурата ще падне на минимум. Виж го добре и го натисни буксата.
Отговори

madmak снимка madmak 07 август 2012 - 21:11

 IvailoM, на 07 август 2012 - 17:25, каза:

По принцип темп. датчик. Ама щом казваш, че ти отчита температурата. Освен нещо да не прави контакт и при дупка или неравност да се поизмъква. Наблюдавай, когато ти светне лампата за охлаждането дали температурата ще падне на минимум. Виж го добре и го натисни буксата.


Няма логика нали?
Температурата на таблото ми се показва абсолютно нормално и при светната чек лампа за проблем с охлаждането.

Иначе, днес преди да си тръгна от работа, извадих буксата на температурния датчик, който е завинтен за корпуса, където е и термостата и огледах кабелите, като се надявах да открия някаква влага или окисление по жиците, но си изглеждаха перфектно. Прибрах се с вкл. климатик после се размотавах в града и нямах вкл. на чек лампата нито перките се включваха.

Все пак искам да попитам още нещо:
Кое се счита за нормално при включен климатик?
- перката за климатика да се вкл. заедно с компресора и да остава вкл. до изключването на климатика или
- да се включва само, когато се достигне някаква критична температура в системта?

Прочетох някъде различни мнения и се чудя как трябва да е?
На Зафирата в момента, когато включа климатика и перката на климатика се вкл. и остава включена, докато не спра климатика.

Поздрави
Отговори

tisho7 снимка tisho7 07 август 2012 - 21:21

По това,което описваш много вероятно е да е ,одула за охлаждането.И аз имах съшия проблем.Отиди да ти го погледнат.Ако можеш вземи от някой за проба само за 20 мин да погледнеш дали ще изчезне.Предполагам,че е от това.Той регулира цялата охладителна система.
Поздрави!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 07 август 2012 - 21:22

Провери модула за управление на перките, намира се зад бронята от дясно. 90% от случаите проблема е в него.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 07 август 2012 - 22:25

Когато пуснеш климата се пускат и перките спреш ли го спират и те.Да не би като си размърдал тая букса на термостата и да се е оправило контактуването в смисъл да е било хлабаво нещо.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 07 август 2012 - 22:49

99% проблем в модула, аз това лято вече ремонтирах или смених на няколко зафири и астри такива модули...
Отговори

madmak снимка madmak 08 август 2012 - 12:55

 vladkin1980, на 07 август 2012 - 22:25, каза:

Когато пуснеш климата се пускат и перките спреш ли го спират и те.Да не би като си размърдал тая букса на термостата и да се е оправило контактуването в смисъл да е било хлабаво нещо.


Нямам никаква представа дали проблема може да е бил породен от това. Факт е, че след като пипах буксата на термодатчика подобен проблем с вкл. на перките все още не съм имал. Няма да се учудя ако пак се появи и тогава си мисля да погледна cooling модула. Чудя се, дали е възможно да е прегрял и от там да се е породил тоя проблем. Като се замисля всичко това се случи в големите жеги тия дни, когато колата беше на слънце по цял ден.

Поздрави
Отговори

Жорко снимка Жорко 08 август 2012 - 15:46

Когато се пусне климатика, работи перката за охлаждане на климатичния радиатор. ПЕрката за охлаждане на водния радиатор ще ти се вклщчи, когато температурата достигне 100 градуса и ще изключи на 95. На моята кола е поне така.
Отговори

madmak снимка madmak 16 август 2012 - 11:10

Онзи ден реших да прочета какви грешки е запомнил компютъра на колата и ето резултата:

Публикувано изображение Публикувано изображение

Та ... cooling модул ли ще сменям или термодатчик?

Поздрави
Отговори

hudson снимка hudson 16 август 2012 - 21:07

За мен е температурния датчик.
То си го пише.
Отговори

madmak снимка madmak 17 август 2012 - 09:30

 hudson, на 16 август 2012 - 21:07, каза:

За мен е температурния датчик.
То си го пише.


Коя грешка визираш? 163 ли?
Питам, понеже са няколко и не мога да се ориентирам коя е с по-голям приоритет.

Поздрави
Отговори

hudson снимка hudson 17 август 2012 - 16:59

Визирам първите две - за едно и също нещо са.
Третата и четвъртата са защото не ти работи двигателя.
Отговори

madmak снимка madmak 18 август 2012 - 08:38

Благодаря на всички за отговорите.
Мисля първо да подменя температурния датчик до термостата. Решил съм да погледна и връзките на Cooling модула, т.к. не изключвам да има окисление там или влага. Търсих го, но само с гледане не успях да го фиксирам. Явно ще трябва да се сваля бронята на колата или да се вдигне на стенд. Когато приключа с тоя проблем ще драсна някой ред отново.
Поздрави.
Отговори

hudson снимка hudson 18 август 2012 - 08:44

Вдигаш предна лява гума на крик, сваляш я, разкачаш подкалника от към бронята (не е нужно да го сваляш целия) и ще видиш кулинг модула.
Отговори

stefanvarna снимка stefanvarna 19 август 2012 - 20:53

Така прави и когато няма сигнал от датчика за налягане на фреона,който се намира под десния фар.
Отговори

hudson снимка hudson 20 август 2012 - 16:39

За грешка 39 ли имаш предвид?
Защото на мен редовно ми е записва зимата, когато климатика не работи.
Отговори

madmak снимка madmak 30 август 2012 - 14:39

Колеги, имам сериозни опасения, че причината за проблема с грешките и включването на вентилаторите на охладителната система се крие в "прекъсвача на налягане" на климатичния радиатор. Преди няколко дена, когато пак беше жега отново се вкл. перките. Палих и гасих двигателя няколко пъти, но няма оправия. Накрая реших да извадя буксата от въпросния прекъсвач и когато го направих, долових шум от прещракване, както и шум все едно вадя коркова тапа от бутилка :-). Запалих и повече не светна аварийната лампичка за проблем с охладителната система. Прекъсвача, според мен си е оригиналния, т.е. на доста километри. Проблемите, които описвам пасват ли на проблем с прекъсвача?
Отговори

иван тодоров иванов снимка иван тодоров иванов 02 септември 2012 - 09:58

Здравей колега,аз имам същият проблем,но при мен се включват двете перки само сутрин при студен
автомобил,след което през целият ден не се появява.пиши да ли си оправи проблема със смяна на датчик или модула на охлаждането.При мен проблема се появи след свалянето на куплунга на датчика до термостата защото сменях гарнитура на капака.Да питам и къде се намира този датчик на радиатора на климатика на който си вадил буксата.Ще съм ти много благодарен,ако ме насочиш къде да търся проблема!
Мнението беше редактирано от иван тодоров иванов: 02 септември 2012 - 09:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg