Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра X17DT - перките рабитят постоянно

vhsspeed снимка vhsspeed 06 май 2020 - 14:38

Здравейте колеги,

След почистване на ЕГР клапан, след сглобяването имам проблем с двете перки, като те работят постоянно при даване на контакт, на пълни обороти. Това е съпроводено със светене на жълтата лампичка за проблем в охлаждането и check engine. При проверка на грешките със задъжане на газ и спирачка + контакт - грешките са 0115 и 0180, които са съответно за грешка в датчика за температурата и датчика за температурата н агоривото.
Процедурата с почистване на ЕГР-а съм я правил есента и не мисля, че съм сгрешил нещо. Всичко беше свалено бавно и внимателно, почистено и старателно върнато обратно на мястото. Въпреки, че го премислих 100 пъти, не мисля, че съм забравил да закача нещо или нещо съм скъсал/разкачил. Всички букси са минати с контактен спрей, но ефект нямаше.
Този проблем с перките ми го е правила и преди, случва се особено след сваляне и закачане на акумулатора, но обикновенно след първото палене, перките спират и следователно при повторното палене проблема е отстранен. Сега обаче, 2 дни не могат да се оправят и не искат да спрат въртенето си при никакви условия. Начина да се спре е или изваждане на бушона.
Колата имаше съвсем в началото при вноса от Германия същия или подобен проблем и се отстрани със смяна на охлаждащия модул зад преднатя лява гума. Сега проверих модула, свалих двете букси на него (след като счупи половината щипки, естествено, понеже пластмасата е изпечена и с пясък и щипките остават в ръката при най-малкото напрежение) почистих ги с контактен спрей и отново ги свързах, като не забелязах нищо нередно.
Все пак, моята идея е отново да пробвам със смяна на модула, понеже нямам друи идеи. Мислите ли, че нещо друго може да причинява проблема и има ли какво да опитам, преди да поръчам модула ?
Благодаря предварително и поздрави.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 май 2020 - 14:45

Има теми, потърси и прочети!
Откачил си или скъсал кабел може би. Закачи я с Оп ком, за да се види има ли данни от датчиците.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 06 май 2020 - 14:45
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 май 2020 - 18:32

Виж таблицата https://pe-ltd.com/a...oolant_temp.pdf и му закачи на буксата съпротивление да симулираш минусова темп. ако е здрава инсталацията трябва да спре тогава датчика е за смяна.
Отговори

vhsspeed снимка vhsspeed 17 май 2020 - 11:05

Здравейте отново, малко развитие по темата.

Смених електронния блок/модул под гумата с друг втора употреба (не намерих нов да се продава никъде) и минах отново всички букси с контактен спрей. Проверих и всички бушони и релета, но проблема остана. След това забелязах, че едно от маркучлетата за налягане от ляво на контролера на егр-а е хлабаво и смених/стегнах всички (преди имах Нисан Микра, която стана само за части след като преди години проверих дали Микра-та или мантинелата е по-здрава. Та маркучлетата за вакуум, колкото и да е странно, от нея станаха перфектно и са същите като на Астра-та).
След подняната на маркучлетата, перките огаснаха и колата нямаше проблем около 20-30 километра (остана само досадната p1125 и турбото не надува до 1 бар, както отчиташе сложен манометър в автомобила, а само до 0.5).
Когато я покарах загряла, отново светна грешката за перките + лампичката в движение и перките започнаха отново да работят на пълни обороти, индикатора за температура на таблото също не работи.
Следващото нещо - смених датчика за температурата (който е от дясно на двигателя) почистих контролера на егр-а, дебитомера (със специалния спрей), открих отново прокъсано маркучле за вакуум на акутатора (мисля, че е това) на турбината и го подмених с друго, здраво. смених уплътнението на тръбата за изгорели газове от егр-а и прегледах отново всички вакуум пътища (във връзка с 1125 и липсата на бууст) и всичко около охладителната система. Сглобих висчко отново и при даването на контакт и запалване, перките не работеха, бууст отново нямаше и при навъртяни около 100 километра - отново същия проблем, пак същите грешки и пак се вкючиха.

Относно предложенията за закачване на компютър, до днес бях в малък град, където няма достатъчно компетентен човек и нямах възможност за това, но днес се прибирам в София.
И понеже моята компетенция по автомобилите се изчерпа, моля ви да ми препоръчате добър майстор в София, който разбира от Опели и турбини и ще бъде склонен да отстрани проблема с въртящите се перки и липсата на бууст на турбото. Според мен не оставят достатъчно варианти освен турбо или ЕКУ, но няма да сменям нито едно от тях без да бъде закачена на ОП-ком и да си каже мнението човек, разбиращ от тези неща.

Нещо положително, от няколко дни труд, е че предния капак беше с гадно, карбоново фолио и с малко помощ от приятел, успяхме да го боядисаме и мисля, че се получи доста добре, като за бегъл опит с бои и пистолети

http://https://prika...net/image/9a1kW

Поздрави
Мнението беше редактирано от vhsspeed: 17 май 2020 - 11:21
Отговори

vhsspeed снимка vhsspeed 17 май 2020 - 11:13

ПС: Не съм сигурен, че първия линк за снимката работи, за това ето друг:

https://ibb.co/Dz9FjRj
Мнението беше редактирано от vhsspeed: 17 май 2020 - 11:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 май 2020 - 13:43

Мога да я видя кое и как, обаче имам проблем с времето до към сряда.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg