Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

опел виваро габарита не свети

shapkov снимка shapkov 13 май 2020 - 18:48

здравейте!
Имам проблем с габаритите на двата предни фара,отзад светят.дневните светлини и габарита са на една крушка с две светлини.дневните също светят.
замерих буксата на габарита изобщо не идва ток.проверих всички бушони са ок.не знам къде да търся вече.става въпрос за опел виваро 2017г 1,6 би турбо.моля помагайте!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 13 май 2020 - 19:57

Тока идва ако има консуматор над 2 вата/гнездо. Има ли такъв електрически а не визуално?!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 май 2020 - 05:02

Първо, така ли си я купил, с дневни? Второ кога се появи пробрема? Трето, нещо правил ли ки по каляската?
Отговори

shapkov снимка shapkov 18 май 2020 - 18:49

 JorkataG, на 14 май 2020 - 05:02, каза:

Първо, така ли си я купил, с дневни? Второ кога се появи пробрема? Трето, нещо правил ли ки по каляската?

първо колата върви заводски с дневни светлини,второ проблема го откриха когато трябваше да мине преглед,трето не съм правил нищо и не разбирам какво имаш предвид каляска?
Буса е закупен нов сега е на 30 000 км 2017г.Вчера го взех от ATU сервиз и те не могат да открият проблема.Днес запазих час в опел.Ще пиша ако някой го интересуво?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 май 2020 - 19:14

Вероятно е направено така че да светят дневни вместо габарити. На опелите има варианти при запалване на колата да светват габарити, къси, халожени и така нататък. При теб от копчето се пускат дневни вместо габарити. Да не е изключено кабелчето от копчето и затова да нема ток до буксата?
Относно каляската, аз така казвам каляска а не каруца. За мен си е каляска.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 18 май 2020 - 19:15
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 май 2020 - 20:20

При изгасен мотор, на контакт или без контакт, ако включиш габарити само, те светят ли?
И това Опел ли е или Рено?(не по емблема и надпис)

По-старото Виваро на диагностика излиза като Рено Трафик.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 май 2020 - 20:26

2017 май не е рено.
Кода на мотора какъв е?
Мнението беше редактирано от JorkataG: 18 май 2020 - 20:28
Отговори

shapkov снимка shapkov 19 май 2020 - 01:33

 JorkataG, на 18 май 2020 - 19:14, каза:

Вероятно е направено така че да светят дневни вместо габарити. На опелите има варианти при запалване на колата да светват габарити, къси, халожени и така нататък. При теб от копчето се пускат дневни вместо габарити. Да не е изключено кабелчето от копчето и затова да нема ток до буксата?
Относно каляската, аз така казвам каляска а не каруца. За мен си е каляска.

Явно не съм те разбрал.При загасен двигател е същото като при запален няма разлика,пояснявам когато дадеш на контакт светкат дневните би трябвало с габарита но той се губи в момента,когато работят дневните отзад на автомобила няма светлини те се появяват когато лоста е в позиция на габарит или фарове.когато лоста е в позиция габарит отпред няма светлини.крущката е с две светлини би трябвало и поне на друг бус съм виждал при дневни светят и габарит и дневни,демек и двете светлини на крушката а при габарит само едната и светлината намаля.И да мисля че двигателя е на рено.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 май 2020 - 04:31

Това, за което говоря е чевероятно са изключени или софтуерно, или кабела от ключа е откачен. В сервиза на опел ще го видят. Екутата на опел позволяват различни комбинации за пускане на фаровете при запалване на двг. На рено не се знае как е. За това можеш да питаш у форума на рено.
Отговори

shapkov снимка shapkov 08 юни 2020 - 17:48

ЗДРАВЕЙТЕ ОТНОВО!
УТРЕ СИ ВЗИМАМ БУСА ОТ ОПЕЛ,И ТАМ ВДИГНАХА РЪЦЕТЕ.НЕ МОГАТ ДА ОТКРИЯТ ПРОБЛЕМА,КАТО ПРИЧИНА ИЗТЪКНАХА ЧЕ МОЖЕ ДА Е ОТ АЛАРМАТА КОЯТО Е СЛАГАНА ДОПЪЛНИТЕЛНО И МЕ ПРАТИХА В СЕРВИЗА КЪДЕТО Е СЛАГАНА АЛАРМАТА.ПРИ ЗАМЕРВАНЕ ОТНОВО НА ФАСУНКАТА ПОКАЗВА ОКОЛО 1,2-1,3 В.МОМЧЕТАТА ОТ СЕРВИЗА НА АЛАРМАТА НЕ ОТРЕКОХА ПОНЕ ПО ТЕЛ.ЧЕ МОЖЕ ДА Е ОТ НЕЯ.ПРОДЪЛЖАВАМ С ПРИКЛЮЧЕНИЯТА!
Мнението беше редактирано от shapkov: 08 юни 2020 - 17:49
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 юни 2020 - 18:05

Браво на сервиза на Опел.Като не могат да се справят, започват да гадаят.А то е просто.Трябва да се намери схема на автомобила и да се тръгне по жицата.
Аз препоръчвам да намериш добър майстор но не го търси в лъскавите сервизи.Може и в на Рено форума да питаш.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юни 2020 - 20:14

И що да е от алармата?
Отговори

shapkov снимка shapkov 11 юни 2020 - 18:30

БУСА ГО ОПРАВИ ЕДНО МОМЧЕ САМОУК МАЙСТОР,ПУСНА НОВ КАБЕЛ ОТ ЗАДНИЯ ГАБАРИТ ДО ПРЕДНИЯ.ТАКА И НЕ ОТКРИХМЕ КЪДЕ Е ПРОБЛЕМА?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 юни 2020 - 18:42

Аз съм твърдо против такива намеси, но щом собственика/клиента иска така, може и да е правилно!
Такива интервенции може да затруднят или направят невъзможно намирането и отстраняването на бъдещи проблеми!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 11 юни 2020 - 20:22

 shapkov, на 11 юни 2020 - 18:30, каза:

БУСА ГО ОПРАВИ ЕДНО МОМЧЕ САМОУК МАЙСТОР,ПУСНА НОВ КАБЕЛ ОТ ЗАДНИЯ ГАБАРИТ ДО ПРЕДНИЯ.ТАКА И НЕ ОТКРИХМЕ КЪДЕ Е ПРОБЛЕМА?

Работещите решения са прости за разлика от софтуерните такива.
Отговори

shapkov снимка shapkov 13 юни 2020 - 16:03

 ivan_pop, на 11 юни 2020 - 18:42, каза:

Аз съм твърдо против такива намеси, но щом собственика/клиента иска така, може и да е правилно!
Такива интервенции може да затруднят или направят невъзможно намирането и отстраняването на бъдещи проблеми!

Аз също съм против но трябва да мина преглед иначе оставам с вързани ръце и не мога да го карам,пък и никой друг не се наема да го оправи!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg