Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Смяна на бензинов регулатор

VectraGT снимка VectraGT 19 май 2006 - 16:24

Гледам че се почна по темата та да дам и аз един съвет ако приемате. Аз моя съм го правил горе долу като на Владо. режа отгоре стария слагам една фтулка вътре и 1 болт които да притиска пружината - навиваш пружината се свива и имаш по-голямо налягане, като развиеш става обратното... така можеш да го правиш и по-голямо и по-малко ето и снимка горната част на регулаторите на ХЕ и НЕ е еднаква. Фтулката е хваната към основната част с болтове и едина болт е щтуцер така че пак да има регулиране от вакума.

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  1_resize.jpg (69,11K)
    Брой изтегляния: 175
Отговори

masakra снимка masakra 21 май 2006 - 18:11

Здравейте!След като споделих темата с моя монтьор той ме помоли да попитам дали ако се сложи бензинов клапан/за газова уредба/на изходния маркуч на регулатора и чрез копче се спира при нужда притока на бензина ще има ли ефект?Предварително благодаря!
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 22 май 2006 - 11:11

Цитат

В същност наистина извиняваи забравих ,че ти караше астра 1.4 с чип сорка аз какво ли се мешам с бързак като тебе там заради някво регулаторче сори наистина се прекланям пред великолепните 74 конски сили твоя собственост


Ех напоследък много ме кефят пичове като тоя надъхани хехе :helpsmilie: напомня ми за добрия стар тунинг.бг...
Отговори

Cesar снимка Cesar 22 май 2006 - 11:16

WaffenSS, на May 22 2006, 09:11 AM, каза:

Цитат

В същност наистина извиняваи забравих ,че ти караше астра 1.4 с чип сорка аз какво ли се мешам с бързак като тебе там заради някво регулаторче сори наистина се прекланям пред великолепните 74 конски сили твоя собственост


Ех напоследък много ме кефят пичове като тоя надъхани хехе :helpsmilie: напомня ми за добрия стар тунинг.бг...
 


:19a: така е ;) и типично за тунинг.бг даваш много конкретен отговор относно регулатора
Отговори

bobopich снимка bobopich 22 май 2006 - 21:12

masakra, на May 21 2006, 06:11 PM, каза:

Здравейте!След като споделих темата с моя монтьор той ме помоли да попитам дали ако се сложи бензинов клапан/за газова уредба/на изходния маркуч на регулатора и чрез копче се спира при нужда притока на бензина ще има ли ефект?Предварително благодаря!
 


Със сигурност ефект ще има........ :19a: ....ама май няма да отговори на очакванията ти :helpsmilie:
Отговори

bobopich снимка bobopich 22 май 2006 - 21:15

А добре като се извади оригиналния регулатор и се затапи мястото където е бил така както го е направил Владо, после къде е по добре да се гепи новия регулатор на входящия маркуч преди релсата или на изходящия точно след нея ???
Отговори

bobopich снимка bobopich 22 май 2006 - 21:59

WaffenSS, на May 22 2006, 11:11 AM, каза:

Цитат

В същност наистина извиняваи забравих ,че ти караше астра 1.4 с чип сорка аз какво ли се мешам с бързак като тебе там заради някво регулаторче сори наистина се прекланям пред великолепните 74 конски сили твоя собственост


Ех напоследък много ме кефят пичове като тоя надъхани хехе :helpsmilie: напомня ми за добрия стар тунинг.бг...
 


Батка такива като теб ко спрат да пишат в тунинг.бг мое и да просперира форума :2angry1:
Отговори

Владо снимка Владо 22 май 2006 - 22:02

bobopich, на May 22 2006, 10:12 PM, каза:

masakra, на May 21 2006, 06:11 PM, каза:

Здравейте!След като споделих темата с моя монтьор той ме помоли да попитам дали ако се сложи бензинов клапан/за газова уредба/на изходния маркуч на регулатора и чрез копче се спира при нужда притока на бензина ще има ли ефект?Предварително благодаря!
 


Със сигурност ефект ще има........ :19a: ....ама май няма да отговори на очакванията ти :helpsmilie:
 



тоя твой монтьор е за ибанйе , да знаеш

какво газови клапани са му в главата празна, за чий му е да спира бензина ... :19a: :19a:
Отговори

Любчо снимка Любчо 23 май 2006 - 09:52

Моя е на входящия бензин , без да съм отстранил оригиналния. А пък манометъра за налягането е на връщащия маркуч да видя налягането при реиката с дюзите.

Въпрос: какви дюзи ще използваш ?
Отговори

Cesar снимка Cesar 23 май 2006 - 10:54

GSi16v, на May 23 2006, 07:52 AM, каза:

Моя е на входящия бензин , без да съм отстранил оригиналния. А пък манометъра за налягането е на връщащия маркуч да видя налягането при реиката с дюзите.

Въпрос: какви дюзи ще използваш ?
 


Но така маи не можеш да го нагласиш на по-малко от 3 бара ;)
Отговори

Любчо снимка Любчо 23 май 2006 - 11:24

Е сега на кои му трябва по малко от 3 бара хе хе

Мисля че можеше и под 3 бара да работи
Отговори

bobopich снимка bobopich 23 май 2006 - 11:28

Cesar, на May 23 2006, 10:54 AM, каза:

GSi16v, на May 23 2006, 07:52 AM, каза:

Моя е на входящия бензин , без да съм отстранил оригиналния. А пък манометъра за налягането е на връщащия маркуч да видя налягането при реиката с дюзите.

Въпрос: какви дюзи ще използваш ?
 


Но така маи не можеш да го нагласиш на по-малко от 3 бара ;)
 



Уточнявам :

1. Оригиналния регулатор ми е набит на 3.5-4.0 бара

2. Новия регулируем е с вграден манометър, така че предполагам трябва да се монтира на изходящия маркуч ???

3. За моята цел специялно ми е необходимо да регулирам налягането от 2.5 до към 3.5, т.е един вид оригиналния регултор ако си стои ще ми пречи.


Чакам още предложения и съвети :helpsmilie:
Отговори

Cesar снимка Cesar 23 май 2006 - 12:02

GSi16v, на May 23 2006, 09:24 AM, каза:

Е сега на кои му трябва по малко от 3 бара хе хе

 



На такива като Бобопич ;)

Или също така когато сложиш много големи дюзи по някога е нужно да работи на по-малко налягане ;)
Отговори

Любчо снимка Любчо 26 май 2006 - 18:49

Не четеш до край. Написах че може и под 3 да си бачка , :)
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 27 май 2006 - 11:18

bobopich, на May 23 2006, 11:28 AM, каза:

Чакам още предложения и съвети  :helpsmilie:
 


Добре де защо не си преработиш оригиналния регулатор, тогажа можеш да си го регулираш и от 0-5бар ако искаш. А за манометъра се слага или на самата магистрала или на входния маркуч от към помпата, това ти е и налягането на дюзите.
Отговори

BULIT снимка BULIT 11 юни 2006 - 11:55

bobopich, на May 22 2006, 09:15 PM, каза:

А добре като се извади оригиналния регулатор и се затапи мястото където е бил така както го е направил Владо, после къде е по добре да се гепи новия регулатор на входящия маркуч преди релсата или на изходящия точно след нея ???
 

Колега мисля че се досещам за какво го правиш това и понеже сам виждал на едно,две,три ,пет ,25 места за какво става вапрос ти предлагам като идея да си сложиш еди регулатор от Форд ескорт RS2000 или мондео ,те са до 4бара,а става и от най-новите фиести СТ150 и си решаваш проблема.Айде чао,успех,и леко на сфетофарите :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg