Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Идеи за тунинг?

WaffenSS снимка WaffenSS 22 март 2005 - 12:16

Здравейте колеги!!

Дайте някакви идей за тунинг по мотора на астра x16sz. Досега съм направил няколко неща - махнат катализатор и спортно гърне, пилната с 0,5 мм глава, "излъган" ЕГР клапан, чип от колегата Летс Флай...

Чудя се нещо с колекторите има ли смисъл да правя примерно изпускателен 4-2-1 обаче на оргиналния къде ще се бодне ламбдата щото и е късо кабелчето...

Друго - седла смукателни клапани с 3ъгълна геометрия - заслужава ли си труда??

Айде дайте предложения и мнения!!

Поздрави!!
Отговори

sheko снимка sheko 22 март 2005 - 13:11

Sorry za <_< но ми е интеерсно как точно си изолирал ЕГР-а?
Отговори

Владо снимка Владо 22 март 2005 - 17:14

sheko, на Mar 22 2005, 02:11 PM, каза:

Sorry za <_< но ми е интеерсно как точно си изолирал ЕГР-а?



при нас е лесно ;) не е като при тебе :thu:


Според изпускателя е по-важната част, за сондата не се притеснявай - където и да я боднеш - става (стига да минават газове де ;) )
Отговори

manta снимка manta 22 март 2005 - 17:23

;) колко коня горе долу е сега астрата ти??? :D :ph34r: :D :D :D
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 22 март 2005 - 21:27

А пък аз, колега, си мислех за ей тва, ама колегата Лет'с Флай ме разубеждава активно... <_<
А тук е по-подробно за това кой какво правел...
Какво да правим и ние с нашите скромни кубици...
Пусни едно лично как е колата след шлайфа, а и ще ми е интересно какво точно си направил с ЕГРа... :thu:
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 22 март 2005 - 21:32

А за ей тез нещица какво смятате?
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 22 март 2005 - 22:05

WaffenSS, на Mar 22 2005, 12:16 PM, каза:

Здравейте колеги!!

Дайте някакви идей за тунинг по мотора на астра x16sz. Досега съм направил няколко неща - махнат катализатор и спортно гърне, пилната с 0,5 мм глава, "излъган" ЕГР клапан, чип от колегата Летс Флай...

Чудя се нещо с колекторите има ли смисъл да правя примерно изпускателен 4-2-1 обаче на оргиналния къде ще се бодне ламбдата щото и е късо кабелчето...

Друго - седла смукателни клапани с 3ъгълна геометрия - заслужава ли си труда??

Айде дайте предложения и мнения!!

Поздрави!!

Наистина си станал тунинг маниак. <_<
Аз съм с глава на Рейсър 1.5, с по-малки горивни камери. Усеща се разлика.
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 23 март 2005 - 10:02

Здравейте!!

Значи има смисъл да се заиграя с изпускателя малко...
Добре ама какъв да бъде 4-2-1 или 4-1 за моя мотор какво ще е по-удачно?

Ламбдата не трябва ли да е бодната чак след като се съединяват тръбите за да отчита правилно - тоест да обхваща целия поток от газове??

И кои цилиндри работят в такт - 1-4 и 2-3 ли - нали тябва да са сдвоени цилиндрите по двойки?

Летс флай защо не препоръчваш вал да се сменя? Ако става от някой друг опелски мотор мога да направя проба.. Някой ако знае от друг мотор да става с повече градуси да свирка!!

Предполагам че е към 80 коня колицата в момента - 7-10 коня да съм дигнал най-много...

За главата и седлата какво ще кажете? Преди да я отворя мислех по-големи смукателни клапани да сложа ама като я отворих се оказа че оргиналните са максимално големи.

Поздрави!!
Мнението беше редактирано от WaffenSS: 23 март 2005 - 12:20
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 23 март 2005 - 13:50

Абе от тези испускатели явно има голям ефект, според мен класиката за ОПЕЛ моторите ще си остане в Lexmaul щом онези дето се занимават основно с тунинг на ОПЕЛ правят 4-2-1 значи такъв трябва да е а ламбда-та естествено е да се сложи там кадето се саединят, но те при всички колектори там имат дупка. А за вала виж и аз се чудя дали има ефект ама след някой друг месец един приятел от Германия може да ми донесе вал комплект с пружини и притискатели и като го сложа ще ти кажа аджеба дали има ефект, но при тея валове лошото е че трябва да имат и подходящ чип който да ги управлява иначе май ефекта е мин. Гледам доста фирми правят и уш спортни дебитомери, макар, че не виждам как може да се изкарат както пишат по сайтовете 10тина кончета от това.!!!
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 23 март 2005 - 14:46

Спортния дебитомер е само за де не ти дава грешка ЕКУ-то и да гасне. Това става като мине повече въздух отколкото може да отчете. Просто взимаш един по-голям и всичко е наред. Но коне от него не се качват. ;)
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 23 март 2005 - 15:12

Е значи като вземе да гасни тогава ще му мисля :lol:
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 26 май 2005 - 07:59

Последния ми тунинг е олекотен маховик с полвин кило - има тема по въпроса...
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 29 май 2005 - 20:49

WaffenSS, на May 26 2005, 07:59 AM, каза:

Последния ми тунинг е олекотен маховик с полвин кило - има тема по въпроса...

Mitak, i az veche sam s chip.
+26 N/m i 11 k.s. Chipa mi e ot Japan.
Dobre raboti. Darpa s nervno.Triabva pak da napravim po edna otsechka za proba.

Tuk niama BG shrift!
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 29 май 2005 - 21:30

Какъв шрифт да има бе колега горе в дясно има едно квадратче дето пише EN и BG до него пише KREDOR натискаш там и почваш да пишеш на кирилица това сигурно за 1000 пат някой го обяснява !!!
Отговори

peponio снимка peponio 31 май 2005 - 00:49

street_vagabont, на May 29 2005, 09:49 PM, каза:

WaffenSS, на May 26 2005, 07:59 AM, каза:

Последния ми тунинг е олекотен маховик с полвин кило - има тема по въпроса...

Mitak, i az veche sam s chip.
+26 N/m i 11 k.s. Chipa mi e ot Japan.
Dobre raboti. Darpa s nervno.Triabva pak da napravim po edna otsechka za proba.

Tuk niama BG shrift!

от къде пък го намери този японски чип :unsure:
Отговори

Postman снимка Postman 31 май 2005 - 07:01

LET's fly, на Mar 22 2005, 05:14 PM, каза:

...а сондата не се притеснявай - където и да я боднеш - става (стига да минават газове де  ;) )

:unsure: - малко да бутна и аз един коментар като в небрано лозе :D ...

Ако минават газовете само от един цилиндър, чувствителността на сондата към качеството на газовете намалява 4 пъти, което при газ до ламарината може и да няма значение, но в closed loop режимите с trim корекция в реално време има, все пак сигнала от добрите (с малко пробег) сонди би могъл да има честота до 10 Hz, а понякога - дори над 20 Hz. При поддържане на ниска скорост на движение на 5-та предавка примерно, честотата с която идват отделните порции газ не е много голяма и може да се окаже, че регулирането в closed loop режима ще скача постоянно от едната крайна стойност на trim-a в другата и обратно, особено ако има да кажем съвсем малък проблем с нехерматичност на всмукателния колектор.
Затова си мисля, че е добре сондата да се поставя на място, през което минават газовете от всички цилиндри.

Естествено може и да бъркам де :D ...., не съм мерил - само си мисля...
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 31 май 2005 - 09:21

Мерси Постман за коментара!! То и на мен ми се струва логично щом е бодната на място което да хваща газовете от 4 те цилиндъра пак на такова да се постави!

Радо ако идваш тая седмица може пак да ги пробваме колите! Ти от къде го избара тоя чип наистина - доста нютони и коне качва малко пресилено ми звучи... ай като се видим ще разправяш и аз да разкажа какви перипетии имах с маховика хехее...
Отговори

Владо снимка Владо 31 май 2005 - 09:57

Естествено и аз не бих я сложил на 1 цилиндър , но пък съм виждал 4-2-1 колектор за НЕто и беше сложена на една от 2ките... беше на няква немска фирма колектора и малко ме учудиха ама явно са го преценили така...

проблема идва от фабрично късото кабелче при моноинжекционите (ако може да се нарече проблем де :D )
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 31 май 2005 - 13:44

Да добавя и аз нещо ...
До колкото знам на ламбда сондата и трябва височка температура за да почне да отчита както трябва. Тъй, че не трябва пък и да е прекалено далече, където газовете са съществено по студени.
Отговори

Гостkbachvarov_* 01 юни 2005 - 09:19

Колеги, става въпрос за Ц12НЗ. Нали има една тръба (колектор) за входящия въздух,която влиза в кутията на възд.филтър и има в тази тръба един вакуум-клапан,който се управлява от подналягането като регулира топъл/студен въздух. Еми аз я махнах цялата тази ламарина като оставих големия отвор на кутията свободен и запуших маркуча за клапана.Резултата е малко по-пъргав мотор и доста як звук - почти като от спортен филтър. Дали това ще повлияе на сместа и на разхода по някъкъв начин? Лошото в случая е,че дърпа и топъл въздух от мотора :(
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg