Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вдигане на ел.антена

uzo_ снимка uzo_ 05 май 2005 - 18:11

Абе малко глупав въпрос ама откаде се дига електрическата антена на радиото на Вектра А. Един приятел си зе такава и допреди малко умувахме как става, копче не намерихме. Той не е с оригиналния касетофон на Опел, сменил го с някъв друг.
Отговори

ГостAmbarev_* 05 май 2005 - 19:37

като дръпнеш ръчната с 120 км трябва да стане :)))

значи требва да си закачиш кабелчето отзаде на котийката на касетофона и като си пуснеш радио би трябвало сама да се вдига !!! проследи го тоя кабел и со сваржи !!!
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 05 май 2005 - 22:58

Няма копчета и такива глупости. Като я включиш в буксата отзад в багажника и си пуснеш касетофона-тя излиза. Но това е при оригинален такъв. Не знам дали не трябва да се пригоди нещо, ако музиката е друга. :unsure:
Отговори

vectra снимка vectra 06 май 2005 - 09:42

нищо не пригаждаш!Аз съм с отделно купувана музика от колата и е свързано без допълнителни глупости!
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 06 май 2005 - 12:23

Радиото трябва да има отделен изход за антена. Просто го намерете кой е по описанието и го свържи към кабела на антената.
А кабела на антената ще го намериш като видиш какъв цвят е отзад при антената и след това търсиш същия в буксата зад касетофона.

А ако го е монтирал някой "майстор", кабела за антената може и да е скрит и изолиран някъде навътре "да не пречи". :unsure:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 11 май 2005 - 08:01

колега виж кой е + на антената.на самия касетофон има кабел за автомати4на антена свържи ги двата и когато си пуснеш касетоф.и ще излиза антената.Ако нямаш на касетофона такъв кабел си намери някой + -осв кабел и от него, свържи с този на антената.Тя излиза когато и се подаде + и се прибира когато +-са "изчезне" но намери такъв кабел на който + да из4езва когато изключиш касетофона за да ти се прибере антената....мисля 4е май го обясних :unsure:
Отговори

STormDevil снимка STormDevil 14 юни 2008 - 15:33

За да не пускам нова тема, ще пиша тук.

Значи колата е Астра Ф, 93. Антената беше обикновена, но се счупи. Реших да сложа ел. и взех такава от един колега от форума. Гледам на касетофона отзад (не е оригинален) клемата за ел. антена е свързана, отзад в багажника имам изкарана букса с 3 извода (виж схемата). Това е готино, щото и антената има същата букса с 3 клеми. Както обаче се очаква - не проработи :mhihi:

Публикувано изображение

Та започнах да меря с мултицета.
Значи без да е закачена антената между две от клемите на буксата има постоянно 12 волта, между другата и - е 0 волта без контакт и съответно 12 волта, когато дам контакт.

При свързване на антената меря напрежението на края на буксата от страна на антената. Там където на празен ход имаше 12 волта и сега има 12 (предполагам това си е захранването). Между другата и - обаче дава 10,5 волта в изключено положение и 0,5 на контакт.

Антената не мърда, нито се чува моторчето да тръгне да бръмчи.

P.S. Буксите са начертани така, че се свързват като се завъртят една към друга, т.е. кафевият кабел влиза в черния и черният в зеления
Ако някой е връзвал такова нещо нека ми каже дали са правилни напреженията и дали и как може да се пробва самата антена дали е читава (мислех да я вържа директно към акомулатора ?)

Благодаря
Отговори

STormDevil снимка STormDevil 15 юни 2008 - 07:50

:mhihi: Идеи??? :dance:
Отговори

ivooo снимка ivooo 22 юни 2008 - 08:53

 STormDevil, на Jun 15 2008, 08:50 AM, каза:

<_< Идеи??? <_<

така :) значи червен и син са ти или с постоянно 12В или маса ама не помня(като се замисля май маса ). а др две в зависимост дали ще се прибира или изкарва.....
вътре има едно моторче и в зависимост на кое краче ще му подадеш напрежение върти в съответната посока.
пробвай само антената дали работи като си вземеш + и - и пробваш направо на нейният куплунг.
ако вичко е наред с антената мери куплунга на колата веднъж трабва да има напрежение на едното краче и веднъж на др в зависимост дали пускаш касетофона или го спираш :)
Успех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg