Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Изкарване на втори ключ Astra H, Zafira B, Vectra C/ Signum

sofokkal снимка sofokkal 12 февруари 2014 - 18:20

Здравейте колеги,

преди 2 дни си купих Opel Astra H 1.7 CDTI, 2008
но е само с 1 ключ (в не добро състояние)

бих желал да си изкарам нов ключ и евентуално да сменя пластмасата на този който имам.

Бихте ли ми дали съвет, как ще стане най-евтино, защото от представителството на Опел ми казаха около 300лв за нов ключ.

Благодаря искрено!

поздрави - Филип
Отговори

qwer6 снимка qwer6 12 февруари 2014 - 23:08

Аз си загубих резервния ключ на H-ката и си изкарах дубликат от дилъра за 180лева. Ти нямаш ли кар паса?
Отговори

sofokkal снимка sofokkal 13 февруари 2014 - 14:52

Какво е кар пас, май нямам такова... от Италия е внос и имам само сервизна книжка и там книжките за колата...
Отговори

reload снимка reload 13 февруари 2014 - 16:44

Имам такъв ключ вече ползван и това , което разбрах е , че не става за друга кола. Чипът е. запоен за платката на дистанционото( ASTRA2004-2009 Transponder PHILIPS Crypto2 ID46 ● PCF7941AT ● PCF7936) Има вариант за смяна на чипа с нов необучен и вписване в имобилаизера, но трябва да имаш и дистанционно. Съмнявам се вариант под 180 лв !
p.s ако някой има интерес към старя работещ - ЛС
Отговори

stei снимка stei 13 февруари 2014 - 17:31

 sofokkal, на 13 февруари 2014 - 14:52, каза:

Какво е кар пас, май нямам такова... от Италия е внос и имам само сервизна книжка и там книжките за колата...

Кар пас е секюрити кода на автомобила без който не можеш да променяш или правиш каквото и да било. Той е от 4 цифри и ако го нямаш си приготви около 50 лева за да ти го изкарат.
Отговори

sofokkal снимка sofokkal 13 февруари 2014 - 17:37

да, аз звънях в София Ауто и ми казаха че 55лв за проучване и още 212лв за ключ.

много много скъпо.

варианта за 180 лв как може да стане? Няма ли специализирани ключари които се занимават с това?

благодаря ви колеги!
Отговори

qwer6 снимка qwer6 13 февруари 2014 - 20:10

Да, по принцип е над 200 лева, но аз ползвам отстъпка за части към ГА. Ако нямаш car pass-a ще има и допълнителното оскъпяване. То е направено, за да се избегнат произволни заявки от злонамерени лица с достъп до системата на Опел.

Изобщо не бих препоръчал вариант с разни 'хакери' и ключари. Първо, вероятно няма да излезе по-евтино. Второ, така предоставяш на случайни лица достъп до критична информация за твоя автомобил.
Отговори

stei снимка stei 13 февруари 2014 - 21:33

Ако решиш за GA и аз мога да ти помогна с отстъпка, незнам колегата от горния пост какъв процент ползва но моя е доста добър. И както ти е написал той недей да се доверяваш на първия срешнат да ти вади кода. Не съм сигурен но мисля че освен с TECH2 може и с OPCOM да се изкара а във форума има доста колеги които са в час и имат OPCOM и предполагам че ще ти помогнат.
Отговори

sofokkal снимка sofokkal 13 февруари 2014 - 21:46

Здравей stei,

пробвах се да ти пиша лично съобщение, но не мога..

би ли ми пратил твой контакт за връзка ;)

благодаря!
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 14 февруари 2014 - 12:13

 sofokkal, на 13 февруари 2014 - 14:52, каза:

Какво е кар пас, май нямам такова... от Италия е внос и имам само сервизна книжка и там книжките за колата...

Здравей колега,щом имаш сервизна книжка и книжките за колата то ги прегледай хубаво за едно картонче приличащо на дебитна карта-там са ти записани кодовете,или пък огледай по жабките и сенниците,почти сам сигурен че ще го намериш и ще спестиш 50 лв!!!!
Отговори

obic снимка obic 14 февруари 2014 - 15:00

 sofokkal, на 12 февруари 2014 - 18:20, каза:

Здравейте колеги,

преди 2 дни си купих Opel Astra H 1.7 CDTI, 2008
но е само с 1 ключ (в не добро състояние)

бих желал да си изкарам нов ключ и евентуално да сменя пластмасата на този който имам.

Бихте ли ми дали съвет, как ще стане най-евтино, защото от представителството на Опел ми казаха около 300лв за нов ключ.

Благодаря искрено!

поздрави - Филип


Здр.Колега
Аз за моята кола си купих нов ключ с дистанционно и необучен транспондер от ebay за около 25 паунда, имах си кода за програмиране.
Към 20 лв платих на ключар само да ми нарежи ключа, изтрих всичките данни запаметени от старите ключове после обучих новия ключ и запаметих на ново стария ключ с оп-кома.Така си реших проблема.
Имаше ключар който за 90лв щеше да ми направи дубликат но без дистанционно но аз не се съгласих.
Защото първо е без дистанционно а второ ако изгубя или откраднат единия ключ няма как да изтрия данните му, защото няма да мога да ползвам другия.
Отговори

reload снимка reload 14 февруари 2014 - 15:27

 sofokkal, на 12 февруари 2014 - 18:20, каза:

преди 2 дни си купих Opel Astra H 1.7 CDTI, 2008
но е само с 1 ключ


Ако не говориш за тази кола, разликата е голяма.

 obic, на 14 февруари 2014 - 15:00, каза:

Аз за моята кола си купих нов ключ с дистанционно и необучен транспондер
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 февруари 2014 - 16:09

Ето тук има нови необучени:

Моята връзка

CAR PASS-a изглежда тека:

Прикачен файл  01.jpg (60,5K)
Брой изтегляния: 87
Отговори

ГостKolio198_* 13 април 2014 - 13:24

Здравейте,

Тъй като си купих колата само с един ключ, разумът ми подсказва, че би било добре да си направя резервен. В тази връзка бих искал да попитам какво ми е нужно за осигуряване на такъв - transponder, ключар, който да направи нарезката?
Имам Опком, знам кода на колата, т.е бих могъл да направя опит за обучение на новия ключ. Бих искал да помоля за информация относно стъпките при работа с Опком. Ако е възможно на целия процес.

Разбира се, при успех, ще се радвам да почерпя с биричка :)

Благодаря предварително.

Поздрави
Отговори

reload снимка reload 13 април 2014 - 18:19

Прочети ТУК + още около 200 лв и си готов!
Отговори

hudson снимка hudson 13 април 2014 - 19:57

200лв - само ако иска нов оригинален ключ с дистанционно.
Иначе 20-30 лв за заготовка и нарязване на обикновен ключ, 10-20 лв за чипче, 5 минути с оп-кома и е готов. Ако си ги взима от ибей, цените са наполовина.

Програмирането е лесно - влизаш в менюто и програмата ще те води стъпка по стъпка - "сложи новия ключ... изключи контакта, дай пак на контакт" и т.н.
Отговори

stei снимка stei 13 април 2014 - 20:16

Що си мисля, че не е точно така.
Отговори

ГостKolio198_* 13 април 2014 - 20:55

Благодаря за отговорите.Stei, как е според теб?
Не искам оригинален ключ, трябва ми такъв, който да ми върши работа :) Ако може някой да опише стъпките с опком. Не трябва ли да се изтрие страия transponder и след това да се обучат новия и съответно стария ключ?

Поздрави
Отговори

reload снимка reload 14 април 2014 - 01:01

 Kolio198, на 13 април 2014 - 20:55, каза:

Не искам оригинален ключ, трябва ми такъв, който да ми върши работа :) Ако може някой да опише стъпките с опком.

Ако разбираш английски ето ти ЛИНК за опкома - стъпка по стъпка вкарване на нов ключ. Теб или те мързи да прочетеш стари теми или искаш за 10-15 лв да си решиш проблема! Няма как да стане за твоята кола, защото транспондерът, който ще обучаваш е запоен на платката с дистанционото (20 крачета, големия чип на снимката)
От 150 лв тръгват заготовките и ако си знаеш карпаса давай - проба, грешка докато стане! Успех!

Прикачен файл  01.jpg (48,33K)
Брой изтегляния: 21
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 април 2014 - 08:30

А ако не е нахално, някой по-разбиращ може ли да ми каже, какво може да ми пие батерията, описал съм проблем в тази тема: Моята връзка

P.S. Слях темата на колегата Kolio198 със съществуващата такава, за да може инфото да е на едно място...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg