Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Новата Астра J GTC

Марто снимка Марто 08 септември 2010 - 12:22

От Рюселсхайм разпространиха първите официални снимки на новата Astra с три врати. Версията GTC ще дебютира в Париж, макар че там ще бъде показан само прототип. Серийната версия се очаква чак догодина.

GTC се отличава от стандартния хечбек с пет врати по по-атлетичното оформление на задницата с масивни калници и силно полегатата линия на покрива. Предницата също е оформена различно с по-агресивна броня. Тривратата Astra е дълга 4 460 мм или с 41 мм повече от модификацията с пет врати.

Засега липсват технически подробности за автомобила. Знае се, че GTC ще получи шаси FlexRide с адаптиври амортисьори, 21-цолови джанти и електронна имитация на самоблокираща предна ос. Концептът ще бъде оборудван с двулитров двигател с директно впръскване, шестстепенна механична скоростна кутия и система за гасене и стартиране на двигателя в задръствания.

От Opel потвърдиха информацията, че следващото поколение на Astra OPC ще бъде базирано именно на версията GTC. Очаква се наточеният хечбек да разполага с турбомотор с мощност около 280 к.с. Той обаче едва ли ще бъде представен преди есента на 2011 г.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение


Източник : тук
Отговори

mantzel снимка mantzel 08 септември 2010 - 13:28

Защо ли като я гледам,не и се кефя както на Омега ЕВО 500,Лотус-а,Сенатор 40SE или Омега Б Y57XE :mhihi: :drinkin2: :p -много ми малее задницата,чак ми е грозна.
Отговори

VanVan снимка VanVan 08 септември 2010 - 13:38

Кефи ме на макс!
Отговори

Shades снимка Shades 08 септември 2010 - 13:50

Ако си бях купил 5-врата, щях да си направя харакири върху капака след тези снимки. Вече имам нова цел в живота :mhihi:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 08 септември 2010 - 13:58

Защо тези Асстри не могат да ме грабнат. Личното ми мнение е, че Н-ката е по-арна. Тази е по-дълга, но с по-малко разтояние за пътниците от зад и с по-малък багажник :drinkin2:

EDIT: Това много ме радва.

 Shades, на 08 Sep 2010, 14:50, каза:

...Вече имам нова цел в живота...

Сега след като зарежеш сенчестата идвам да и открадна жантетата :mhihi:
Отговори

Добрин снимка Добрин 08 септември 2010 - 14:45

Цитат

Дължината на автомобила е 4460 mm, ходовата част е изградена върху шаси FlexRide и допълнена с преден диференциал с ограничено приплъзване. Под капака Opel GTC Париж е 2-литров 4-цилиндров двигател с директно впръскване и шест-степенна ръчна скоростна кутия.


Източник:
http://autoutro.ru/n...08/215994.shtml
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 08 септември 2010 - 15:27

Убава е, убава е...
Ако оставят и тези джанти да ги има като опция няма да сбъркат.
Отговори

kirenski снимка kirenski 08 септември 2010 - 15:34

Колко ли ще различава ,като я пуснат в производство
само те си знаят
а иначе готини рисунки или снимки :mhihi:
Отговори

fanatic снимка fanatic 08 септември 2010 - 15:44

Махаш му емблемите и не се знае форд ли е, мазда ли е, хюндай ли е.... а това flexride е......до 80% по- малко пърхут....
Отговори

Elo снимка Elo 09 септември 2010 - 10:33

Много е красива. :mhihi:
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 10 септември 2010 - 14:31

 Зенит-е, на 08 Sep 2010, 14:58, каза:

...., но с по-малко разтояние за пътниците от зад и с по-малък багажник :mhihi:



абе OPC не предполага много пътници на задната седалка, за багаж да не говорим... за това си има други класове автомобили.
Отговори

Shades снимка Shades 10 септември 2010 - 14:38

Това не е ОРС, него не искам и да си мисля, как ще го озъбят :mhihi: Иначе горното е абсолютно вярно, както съм казвал доста пъти - не съм си взел 2-вратка да извършвам автобусни превози :mhihi: Искам на мен да ми е широко и да не си виждам средните колонки ...
Отговори

FRYER снимка FRYER 10 септември 2010 - 14:49

Агресия,стил и спортив линия..Определено ми допада!
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 15 септември 2010 - 22:39

няма нищо общо с ръмбавата Н особено отвътре :newsm05_41: :clapping: <_<
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 16 септември 2010 - 10:21

Страшна е :newsm05_41:
Отговори

Sparx снимка Sparx 16 септември 2010 - 12:27

 fanatic, на 08 Sep 2010, 16:44, каза:

Махаш му емблемите и не се знае форд ли е, мазда ли е, хюндай ли е.... а това flexride е......до 80% по- малко пърхут....

За флексрайд-а изобщо не съм съгласен ... возил съм се на Icemann в инсигнията и си играх със спорт и туър бутоните (по павета) и съм направо очарован от разликата. В спорт моуд вози като моята, даже по твърдо ... в туър режим паветата почти не се усещат във возията ... разликата е феноменална.
Отговори

Добрин снимка Добрин 27 септември 2010 - 08:28

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 27 септември 2010 - 09:29

:icon_razz2: :smile3560: :mhihi: :mhihi: :loser: :mhihi:

ужас ! уникална! :dummy:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 27 септември 2010 - 10:00

Мнооооо яка...
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 05 октомври 2010 - 20:00

Цитат

Прототипът е с близък до дизайна на Astra OPC, но по капака му турбо двигателят развива 290 к.с.

Opel разкри сполучливата си концепция GTC Paris. Близък до формите на Astra OPC, GTC се отличава с агресивна предна броня, дневни LED светлини и 21-цолови джанти. Интериорът е оборудван със спортни седалки, метални уреди и волан с плоска конзола, характерна за новата гама на Opel.
Мощността от 290 к.с. се осигурява от 2,0-литров турбо двигател, който задвижва предните колела чрез 6-степенна механична трансмисия и диференциал с ограничено приплъзване. Окачването FlexRide е адаптивно, като с него колата е динамична и гъвкава, без компромис по отношение на стабилността и комфорта.

Източник Агенция Speed-Press

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg