Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

KODI80 снимка KODI80 12 март 2022 - 20:13

 tarikataaaa, на 12 март 2022 - 15:42, каза:

Кое не е така?


С клипа, който съм постнал много ясно онагледява как дори минималният пропуск на т.нар. гумички води до "влизане" на въздух в маслото /налягането е факт/ и това в реални полеви условия НЕ се хваща колкото и точен и супер манометър да сте монтирали, гледали и пр. :naughtynono:
Наличието на въздух пък води до т.нар. "маслен глад", а той до ТРЯС :bishop: :moderator: .
Тествано на личен гръб, портфейл, сили и мераци години наред вече.

Маслената помпа също е голяма шитня.......
От дълго време "спорим" с колеги и тестваме с кой технологично по-добър модел маслена помпа може да бъде заменено това ученико-инженерно лай$о.

С удоволствие ще чуя и обсъдим компетентни мнения на колегите тук във форума :drinks: .
Мнението беше редактирано от KODI80: 12 март 2022 - 20:16
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 март 2022 - 20:21

Освен с нова(няма да спра да го повтарям), с друго не можеш да я смениш и нищо по-добро не можеш да направиш. Приспособяването на "хобот" или други помпи не мисля, че ще бъде евтино и/или точно.Също силно се съмнявам, че от стария 1.9 ще пасне нещо, иначе досега да беше нашумяло като решение на проблема.

Грубо казано, не гумичката, а направо цялата помпа сменяш, особено ако вече е тръгнало с въздуха и по някаква щастлива случайност не се налага да се сменят лагери(не е стигнало до прецакването на вал и превъртане на лагери) Това ще ти спести цялото главоболие. Разбира се, хубава промивка преди смяна.Това са около 500 лева за следващите 100+ хиляди км. Грубо да ги кажем 5 години. За да няма грижи, струва си тези пари за това време.

Да, шитня е помпата, но явно затова я има много, изглежда и нея са я превърнали в консуматив на определено време.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 март 2022 - 20:37
Отговори

KODI80 снимка KODI80 12 март 2022 - 20:29

За мое /а и на други колеги/ най-голямо съжаление и нова, пък била и тя оригинална /много изписано има из мрежата/ - резултата е краткотраен, но за сметка на това отново категоричен :wall: .
Конструктивно при първата генерация нещата не са ОК - тук искам да чуя мненията Ви?

Наздраве за именниците тук!
Мнението беше редактирано от KODI80: 12 март 2022 - 20:29
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 март 2022 - 20:40

Съжалявам, изглежда , че тия двигатели са направени да си заминат със сигурност - рано или късно.
От цял свят, все някъде щеше да има решение, ако ставаше нещо или от нещо. Вече над 10 години ги има тия мотори, а се чупят от поне 4-5
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 март 2022 - 20:41
Отговори

KODI80 снимка KODI80 12 март 2022 - 20:53

Разбирам те какво колегиално казваш :good: .

Първите мотори модел А, с маслени помпи на производител "Х" изкарваха тези по скоро 3-5 години/според км-те/. От там нататък дори цвета на материала видимо не уцелват :blahblah: .
Същото дередже е и при коляновал-те.

Дълга тема - нея "предизвиквам" :beer: .

Хубава вечер!
Отговори

devailo снимка devailo 23 март 2022 - 21:02

Да ви ъпдейтна малко с какво става при мен и да задам ново въпросче (нямат край) :D .

След слагане на масло bardahl 5w40 , продължава от време на време да ми казва Low oil pressure при палене за стотна , сега като се стопли очаквам да изчезне. Но важното е че спря да се изпарява маслото както правеше GM genuine 5w30 . Гумаджията нещете ли ми каза че звучал двигателя като да няма масло и да съм слагал 10w40 :D всеки ще се изкаже неизбежно е , на мен колата ми звучи както последните 7 години е звучала.

новото питане точно при смяната на гумите забелязах следното нещо:

Публикувано изображение


от гугъл е снимката но е същото и при мен , задна дясна е пропаднал прашника . Това да гледам ли да го оправям възможно най бързо понеже съм с Flex ride или не е чак толкова фатално?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 март 2022 - 21:24

Абе май не е зле да го оправиш с този флекс райд.
Отговори

slav40 снимка slav40 22 април 2022 - 11:08

Здравейте.
Относно дизела DTH.
Тези които сте сменяли редовно (на необходимият пробег-км) уплътнението и/или маслената помпа, имали ли сте проблем със счупен мотор в последствие или проблема е само при оригиналните части от "завода" и превишаване на пробега(~100k км).
Благодаря.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 22 април 2022 - 14:16

Колега, на моята Инсигния А, отворих да сменям гумичката на 195 000 км, нищо и нямаше.
20 000 км по късно продадох колата, този който я купи - я кара още две години....
Отговори

devailo снимка devailo 07 юни 2022 - 22:42

Сега ще имам възможност малко да я постегна таз инсигния моя. Онзи проблем който реално не е проблем но е просто досадно нещо и бая астри и инсигнии го имат - water in fuel filter Service vehicle soon - ако сменя корубата където влиза филтъра трябва теоретично да оправи проблема нали? https://www.ebay.co....FwAAOSw5lJaxHWT
Отговори

slav40 снимка slav40 12 юли 2022 - 18:18

На диагностика не показва проблем/грешка при това съобщение "Service vehicle soon". След смяна на масло и филтри(нулиране живота на маслото), предупреждението изчезна за 1 ден само и пак се появи.
Къде да търся проблема?
Колата е бензин 2.0/2010г.
Мнението беше редактирано от slav40: 12 юли 2022 - 18:22
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 13 юли 2022 - 07:59

 slav40, на 12 юли 2022 - 18:18, каза:

На диагностика не показва проблем/грешка
Къде да търся проблема?

В диагностициращият.
Отговори

slav40 снимка slav40 16 юли 2022 - 14:55

Излезе грешка P2177 - System Тoo Lean Оff Idle Bank1

Вечер след работа на бързо само толкова, трябва да оставя колата за повече време, за да открият кой е точно проблема.

След изчистване на грешката, всичко изглежда наред и след около 20-30 км пробег пак да изскоча надписа "Service vehicle soon".
Мнението беше редактирано от slav40: 17 юли 2022 - 12:45
Отговори

Александър_К снимка Александър_К 21 юли 2022 - 16:52

Здравейте интересува ме някой пробвал ли е това,
https://tafmet.pl/en...2553474459.html или
https://tafmet.pl/en...2553474398.html което би следвало да замени оплатнението на маслената помпа.
Мнението беше редактирано от Александър_К: 22 юли 2022 - 11:41
Отговори

devailo снимка devailo 29 юли 2022 - 20:41

Здравейте пак от мен, месец след месец лека по лека си стягам колата, и все нещо ново и ново излиза. Fаровете ми или рязко се налющиха и напукаха(по лак или каквото покритие има) или не съм забелязал дълго време тоя процес на разваляне. Отделно не знам дали след слагането на китайската навигация или поради друга причина , са се забили надолу да светят късите и на тъмно съм почти сляп. Имам изцяол автоматични биксенони , нямам врътка за регулиране спрямо натовареност. Грешки си изкарва от време на време свързана с фаровете ама никога не ги е забивало надолу, а сега като ги забива надолу няма някакви грешки да ми изкарва. Та има ли как да се регулира или резетне това или трябва в сервиз да ходя. И дали може да има връзка с китайската навигация? Също така ако имате за препоръчване решение на проблема с пластмаста на фаровете? да се лакира, полира, да се сменят пластмасите изцяло? в кар валетинг искат 400 лв и 1 седмица за 2та фара само за почистване и полиране . В алиекспрес има пластмасите за 130 лв и за 2та фара ама с тея китайски ментета ме притеснва дали няма да се прецакат много бързо. В ebay са по 240 лв бройката.

https://www.aliexpre....25122e0evW1qWz

https://imgur.com/a/oZ5rVzx
Мнението беше редактирано от devailo: 29 юли 2022 - 20:42
Отговори

slav40 снимка slav40 18 август 2022 - 18:32

Здравейте. Някой има ли идея как е захванат спойлера на комбито, в тази част (на снимката). Взе да скърца и леко да се клати нагоре надолу(има някакви 3-4мм луфт при бутане с ръка), да не вземе да падне и да стане беля на пътя.

Публикувано изображение

От както се появи сурат тефтера, никой не посещава форумите, а тези които знаят и посещават се отегчават да пишат или ще искат "спонсориране".
Тъжна картинка.
При отворен капак на багажника се виждат гумени тапи, които закриват гайките държащи спойлера. Клатенето беше от почти развита гайка. Стегнах, намазах болта със силикон, за да "предпази" до колкото се може повторното развиване.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от slav40: 23 август 2022 - 18:46
Отговори

dzvonko снимка dzvonko 19 август 2022 - 15:05

 devailo, на 29 юли 2022 - 20:41, каза:

Здравейте пак от мен, месец след месец лека по лека си стягам колата, и все нещо ново и ново излиза. Fаровете ми или рязко се налющиха и напукаха(по лак или каквото покритие има) или не съм забелязал дълго време тоя процес на разваляне. Отделно не знам дали след слагането на китайската навигация или поради друга причина , са се забили надолу да светят късите и на тъмно съм почти сляп. Имам изцяол автоматични биксенони , нямам врътка за регулиране спрямо натовареност. Грешки си изкарва от време на време свързана с фаровете ама никога не ги е забивало надолу, а сега като ги забива надолу няма някакви грешки да ми изкарва. Та има ли как да се регулира или резетне това или трябва в сервиз да ходя. И дали може да има връзка с китайската навигация? Също така ако имате за препоръчване решение на проблема с пластмаста на фаровете? да се лакира, полира, да се сменят пластмасите изцяло? в кар валетинг искат 400 лв и 1 седмица за 2та фара само за почистване и полиране . В алиекспрес има пластмасите за 130 лв и за 2та фара ама с тея китайски ментета ме притеснва дали няма да се прецакат много бързо. В ebay са по 240 лв бройката.

https://www.aliexpre....25122e0evW1qWz

https://imgur.com/a/oZ5rVzx


За фаровете - ако се лющи само лаковото покритие върху пластмасата може да ги дадеш някъде, където полират фарове. На друга марка, преди година и малко - полиране, лакиране и 2 години гаранция ми струваха 80лв и около 2-3 часа (в София). Другото е рециклиране и полиране на фара вътре и отвън, слагане на ново хромирано покритие върху рефлекторите, почистване/рециклиране на лупите - това може да си струва 400лв.
Отговори

devailo снимка devailo 23 август 2022 - 22:08

 dzvonko, на 19 август 2022 - 15:05, каза:

За фаровете - ако се лющи само лаковото покритие върху пластмасата може да ги дадеш някъде, където полират фарове. На друга марка, преди година и малко - полиране, лакиране и 2 години гаранция ми струваха 80лв и около 2-3 часа (в София). Другото е рециклиране и полиране на фара вътре и отвън, слагане на ново хромирано покритие върху рефлекторите, почистване/рециклиране на лупите - това може да си струва 400лв.


В крайна сметка ги регулирах в опел, и полиране и фолиране и станаха като нови. Тук таме не искаха да дават гаранция че може да стане , но намерих място където гарантираха че ще стане и че ще държи заради фолиото и съм доволен. Дано и издържи.
Отговори

user001 снимка user001 05 септември 2022 - 15:26

Здравейте,
Insignia 2.0 CDTI, ръчна скоростна кутия. Появи се шум при натискане на съединителя на свободна, в средно положение на съединителя, без проблеми в работата на съединителя или нещо друго по колата. Закарах я в сервиз, казаха, че е маховикът. Смениха маховик и съединител, шумът изчезна. Никакви признаци за проблем в двигателя или скоростната кутия не са видели. Карах колата няколко дни, появиха се други шумове и колата изгасна 2 пъти в движение, след което веднага запалваше. При запалването след второто изгасване за момент се появи съобщението за ниско налягане на маслото. Закарах я в сервира, единият шум идваше от двигателя, другият от скоростната кутия. Свалиха картера имаше парчета от лагерите, налягането на маслото беше ниско, но казаха, че е по-скоро резултат от вече разбитите лагери, а не причината и че помпата качва масло. Уплътнението на маслената помпа го смених преди 20-25 хил. км и си изглеждаше добре и сега. Предположения какво точно може да се е случило, вързва ли се скоростната кутия в случая? Не е разглобявано повече и не знам все още какви точно са пораженията.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 07 септември 2022 - 06:57

Скоростите имат ли масло като за начало? И какво точно се е чувало от тях?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg