Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

висок разход на гориво

ParadoxEx снимка ParadoxEx 11 декември 2006 - 19:00

Значи имам следния проблем,колата започна да пали трудно когато е студен мотора и разхода на горивото се вдигна с около 1-2 когато се подаде пална газ.Иначе на изван градско си е добре.Сменил сам ламбдата-чисто нова Бош,почистих дюзите,компресията на цилиндрите е еднаква-12.Токовете са наред,сменил сам и свещите,маслото,почистих и стапковия мотор и отново сащото нещо.Занесох я на един стенд и ми казаха че четварти цилиндар работи по-слабо от другите.Пропуснах и да кажа че колата работи неравномерно на начални обороти,а когато и подадеш газ се запава савзем леко.Ако някои може да ми помогне ще сам му безкраино благодарен.
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 12 декември 2006 - 00:06

:19a:

Колега , съжалявам за оффтопика , но ти колко имаш по български език? Да си чувал за буквата " Ъ" ????
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 12 декември 2006 - 07:36

Мисля , че се ПРЕКАЛЯВА с излишното заяждане в този форум. Не познавам нито един от двама Ви , нито пък искам да засегна някой от Вас( съвсем случайно отворих тази тема )

Колега сега защо издребняваш за едно Ъ ???? На човека му пуши главата и се чуди кво да прави , вижда че има отговор по темата и сигурно се надява ,че е някакъв вид съвет или помощ , а като отвори този отговор ..........намира ненужна забележка

И дали не получава някакво разочарование от форума и от всички нас ????

Моля Ви призовавам Ви за улегналост и толерантност

ПС : Не веднъж и два пъти съм ставал свидетел ( чел ) ненужна и глупава "война" с думи и заплахи в този форум
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:31
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

littlerock снимка littlerock 12 декември 2006 - 10:05

Съгласен съм с колегата s_toshkov това не е училище.И The_Hobbit ти не си човека който има право да му прави забележки относно правописа има си модератори.Затова ако нямаш какво да кажеш или как да помогнеш по дадена тема си замълчи.
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:32
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 12 декември 2006 - 12:45

ParadoxEx, на Dec 11 2006, 07:00 PM, каза:

Значи имам следния проблем,колата започна да пали трудно когато е студен мотора и разхода на горивото се вдигна с около 1-2 когато се подаде пална газ.Иначе на изван градско си е добре.Сменил сам ламбдата-чисто нова Бош,почистих дюзите,компресията на цилиндрите е еднаква-12.Токовете са наред,сменил сам и свещите,маслото,почистих и стапковия мотор и отново сащото нещо.Занесох я на един стенд и ми казаха че четварти цилиндар работи по-слабо от другите.Пропуснах и да кажа че колата работи неравномерно на начални обороти,а когато и подадеш газ се запава савзем леко.Ако някои може да ми помогне ще сам му безкраино благодарен.
 

С каква инжекция ти е количката?
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 12 декември 2006 - 14:54

ParadoxEx, на Dec 11 2006, 07:00 PM, каза:

Значи имам следния проблем,колата започна да пали трудно когато е студен мотора и разхода на горивото се вдигна с около 1-2 когато се подаде пална газ.Иначе на изван градско си е добре.Сменил сам ламбдата-чисто нова Бош,почистих дюзите,компресията на цилиндрите е еднаква-12.Токовете са наред,сменил сам и свещите,маслото,почистих и стапковия мотор и отново сащото нещо.Занесох я на един стенд и ми казаха че четварти цилиндар работи по-слабо от другите.Пропуснах и да кажа че колата работи неравномерно на начални обороти,а когато и подадеш газ се запава савзем леко.Ако някои може да ми помогне ще сам му безкраино благодарен.
 



Съжалявам за забележката за правописа :) Колкото до проблема бих дал съвет да провериш пак компресията на 4-ти цилиндър и да помислиш по въпроса с клапани , гумички на клапани и на последно място сегменти.Моята го имаше същия проблем и се оказа прегорял клапан.
Отговори

Race`` снимка Race`` 12 декември 2006 - 15:22

Пича е написал, че компресията му е 12 на всички цилиндри! Как тогава ще има прегорял клапан? Ако е така там компресията няма да е пак 12, а доста по малка :19a: Неравномерната работа отначало може да е от дебитомера, от датчика за температурата на мотора, от дюзите и други.
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:33
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 12 декември 2006 - 17:21

Колега и на мойте цилиндри показваше 12 :) ама клапана си беше факт!
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:33
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ParadoxEx снимка ParadoxEx 12 декември 2006 - 18:36

Значи парво извинявам се за буквичката "Ъ",ама мисля че на всеки му е ясно че става малко объркване с писането,понеже сам свикнал да пиша с латински букви.Пак и по български нямам много голям успех,ама това друга тема! ;)
Иначе по темата и аз това се чудя може ли да е калпан,сегментите ги изключвам като вариант понеже са на не повече от 30 000 км. Дюзите написах по-горе че сам ги изчистил,а от дебитомера ме самнява да е.И аз като се зачетох вав книгата на Опел видях че за неравномерна работа на мотора и трудно палене дават да е от температурния датчик.Някои да знае как се сменя?Инжекцията ми е Мотроник 1.5.2 мисля че.
Мерси и за отговорите! :19a:
Отговори

Race`` снимка Race`` 12 декември 2006 - 19:40

Значи, датчика трябва да е завит на главата на мотора! Погледни там където ти е капачката за маслото откъм купето трябва да е завит датчик с навряна в него букса! Ако проблема ти е от него ще си късметлия, че другите неща са бая скъпички :19a:
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:34
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 декември 2006 - 22:08

Свещите дават ли няква разлика при разхода на гориво?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 13 декември 2006 - 10:21

задължително започни от темп датчик но имяй в пред вид че те са два - единия куплунга ми е като глава на пирон и в него се вкарва кабелна обувка - той ти е само за таблото - като го изключиш стрелката няма да мръдне а ако го дадеш на маса ще се забие в червения сектор - не се занимавай с него ( може да му зачистиш малко контакта с шкурка и да му притегнеш обувката на кабела

това че на извънградско ти е добър разхода ме на вява на мисълта че наистина трябва да смениш датчика на еку-то, дори и да не ти дава грешка на диагностика може пак да е виновника защото компа го хваща че греши само при граничните му стойностти - отворена верига или много високо съпротивление - струва около 15 лева така че го сменяй смело
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:34
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

orionbg снимка orionbg 10 януари 2007 - 17:43

И какво се оказа в крайна сметка? :flag:
Отговори

excitron снимка excitron 08 декември 2007 - 13:20

колега от какво установи проблема.моята е астра г 1.8 16в.подобни проблеми,разход голям само в града, би трябвало да темп. дат4ик -понеже сега в големият студ-неможеше да загрее или пък подргряването на самата ламдбата,егр би ли влиял и замислящ момент при тръгване

интересно е 4е колата пали от раз,но има леко движение на оборотите около -50 оборота,дюзите са чистени, компресията е 12 на всички.

ако може да ми покажете къде е датчик в х18хе1 астра г ,за температурата и да го измеря с мултицета,притеснявам се да не го бъркам с този за стрелката на таблото
Отговори

ГостVVAS_* 08 декември 2007 - 14:17

За Х18XE1 Астра Г, Чичко "Тис 2000" казва, че това ти е датчика!!!
Номер 3 на снимката ти е въпросния датчик
Номер 4 е термостата!
Това е. Успех!
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 12:34
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 28 декември 2007 - 18:46

диагностика нещо ? грешки в компютъра с тва треа да започнеш .. колата има милиони датчици ,първо трябва да изключиш тех и тогава да мислиш за други проблеми .. кабелите ?! 100 % треа да ти дава неква грешка и по принцип колата ако прекъсва веднага ще ти пусне авариен режим който ще е подкрепен от ЧЕК .. надявам съ да съм помогнал ..
Отговори

fen0men снимка fen0men 04 януари 2008 - 14:58

колега това си е точно гадния датчик които ти определя количетвото бензин въздух дори и при авариен режим пак не го отчита защото зацикля на едно положение и дава сигнал на компютара че работи нормално и затова неможе да го хванеш и при мен така се получи смених датчика и висчко се оправи 99.9% сам сигурен
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg