Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Въпроси за Корса Б автоматик

manara снимка manara 27 май 2011 - 21:13

Здравейте, днес си купих корса б 1994 1.4и 60конски сили, автомат AF13. Имам няколко въпроса:
1-колко масло събира двигателя и с какъв вискозитет трябва да е?
2-колко масло събира скоростната кутия и мога ли да си го сменя в домашни условия?
3-колко литра е антифриза и има ли пробка за източване?
до сега не съм карал автоматик и не знам нормално ли е на Д колата да тръгва много бавно дори и с педала до долу? Как се пуска зимния режим за каране - натискам копчето със снежинката и това на скоростния лост и нищо не се променя.

Този двигател и скорости имат ли някакви по слаби места на който да обърна внимание?
Благодаря за отговорите предварително.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 май 2011 - 22:04

1. 3.5л, препоръчва се 10W40, ако го "похапва"/гори - можеш да преминеш към 15W40
2. При автоматични скоростни кутии (АСК) НЕ се препоръчва смяна в домашни условия, т.к. е силно препоръчително да се отвори кутията и да се смени и филтъра й :excl:
При ослужването се сменява се и гарнитурата на картера на АСК - в доста случаи се продават комплекти филтър+гарнитура.
3. Няма пробка за източване - разкачаш откъм радиатора и надуваш с усра през казанчето, за да източиш всичко. Събира около 5.8л антифриз, ако е с климатик = 6л
Отговори

manara снимка manara 27 май 2011 - 23:03

А нормално ли е да потегля много тромаво и бавно? И ако кутията е влязла в авариен режим как да разбера.
Отговори

manara снимка manara 29 май 2011 - 13:58

Разбрах от какво колата тръгва много бавно - скоростите са в авариен режим. Лампата на таблото беше махната и след като сложих нова започна да мига. Направих самодиагностика и излезе грешка 56 - проблем със селектора. Свалих го чистих до, но няма промяна - пак излиза грешка 56. От каде мога да намеря селектор - нов или втора ръка и горе долу колко струва.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 май 2011 - 17:40

По спомени ще кажа, че възможните разрешения на проблема със селектора са два - единия е на стойност около 50лв, другия 400 - това са цени за нови части, със смяна в сервиз.
Толкова ми казаха преди време, за Корсата на мой близък в сервиз Джемини 4 в София. :icon_wink2:
Отговори

nik_kick снимка nik_kick 31 май 2011 - 09:25

Колега, "Manara", първо честито за покупката. Видях, че си откреил проблема с мудното стариране от място. За съжаление човекът, който ти е продал колата доста те е "Врътнал", но няма значение. Проблемът, който имаш е често срещан в този модел скоростна кутия и ремонта му е около 400лв (по не мен ми излезна токлова в GEMINI4). Маслото можеш да си смениш и сам, но така или иначе може би ще ти се наложи да ходиш на сервиз, така че може те да ти го сменят. По спомен, когато сменях моето масло си спомням, че имаше пробка за източване до тази за маслото на двигателя. Купих ако не се лъжа 3 литра Опелско масло (може да е било и 4 литра), не помня точно, но ми остана 1 литър. Маслото на автоматика не може да се източи цялото, така че не взимай повече от 3 литра. Налива се през щеката след като си източил старото. Не бива да се препълва, защото това може да доведе до неприятни последици. Дали има филтър или не, не мога да кажа с точност. Питал съм доста хора по този въпрос и едни, казват че има, други че няма.
Аз лично филтър не съм сменял. По-склонен съм да вярвам, че точно този модел автоматик няма филтър или поне не е лесна неговата смяна в домашни условия. До колкото знам автомата е Японски и е доста здрав. Можеш да избегнеш плавния старт, като си сменяш скоростите ръчно, но това е съвет, който ти давам за да я докараш до сервиз, не да я караш всекидневно. Проверявай маслото всеки ден, също така.
На мен ми се случи същият проблем, преди около 2 годино, когато със семейството ми бяхме в Гърция и се прибрахме по този начин, който споменат по-горе.



Съветвам те ако колата си заслужава и си решил да я караш да орстраниш проблема възможно най-скоро. Плюс това ако си купиш автомобил с обикновени скорости и счупиш съединител, ремонта няма да е по-евтин, всъщност няма какво да те навивам, ти вече си купил колата. Просто отстрани проблема в добър сервиз, в който да ти дадат и гарация все пак.


Успех, Колега!
Отговори

svetlinpl снимка svetlinpl 04 юни 2011 - 13:52

Здравей аз карам Астра Ф автоматик 96г.вече 3година.И аз имах същия проблем от Плевен съм но ходих до София в GEMINI4.Там ми направиха диагностика и ми казаха има зацапване на контактни пластинки или нещо такова не помня вече свалиха почистиха взеха 60-70 лева и ок тръгна без проблем.Но казаха че това е редовен проблем при Опела.След година започна пак понякога когато е много студено.Но му хванах цаката палиш все едно е дизел,даваш контакт да светнат всички лампи и задържаш така 2-3 секунди докато угасне S-са въртиш и пали и няма грижи поне при мен.А до маслото го смених 2 пъти като без да сменям филтърчето един път кар я взех после след 5- хиляди просто така профилактично сега живод и здраве след 30 000 ще бъде,Казха без нужда да не цепя кутията и да изчакам.
Отговори

manara снимка manara 05 юни 2011 - 17:44

При мен с чистене нищо не стана. Сега търся втора ръка да си купя, но намирам само с една букса, а моя селектор е с 2 букси. В крайна сметка ще приспособявам накак буксите.
Отговори

manara снимка manara 10 юни 2011 - 13:23

Проблема е решен - оказа се че запалката дава на късо и гори бушона на зданите светлини и запалката и кутията влиза в авариен режим.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg