Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централно с Инфраред

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 23 септември 2010 - 20:22

Някои да е имал такьв проблем?Предполагам които има или е имал Омега Б ,знае за Центр.заключване с Дистанционно от ключа или извьн него ,монтиран в малко модулче.Там дето ключи дига стьклата и т.н.
Та проблема е че батерииките падат за 3-4 дни.Какво може да черпи толкова че постоянно да падат.Купувах какви ли не и все падат.
Някькви насоки.

П.П. иначе си работи коректно
Мнението беше редактирано от преско: 23 септември 2010 - 20:31
Отговори

titan22 снимка titan22 23 септември 2010 - 20:47

Колега,насочи дистанционното без да натискаш копчетата и виж дали ще се задейства,ако се задейства значи имаш блокирал бутон,или разглоби дистанционното и почисти цялата платка.Може и да имаш дефектирал елемент който да съсипва батерията.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 23 септември 2010 - 20:52

Другия начин за проверка като си пуснеш камерата на телефона и насочиш дистанционото към нея,на дисплея трябва да видиш примигвания ако ти е блокирал бутон!
Отговори

titan22 снимка titan22 23 септември 2010 - 20:57

Да,това бях забравил да спомена,което е още по-лесен начин за проверка.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 септември 2010 - 08:07

и ако пак продължава да ти пада батерията виж дали няма окиси по платката, ако е така можеш спокойно да я измиеш с тест или нещо от сорта и една четка за зъби, после да я изсушиш със сешоара на жена ти и да пробваш как ще се държи, не се притеснявай нищо няма да й стане от едно миене, само че трябва хубаво да я измиеш като внимаваш да не изкъртиш някой елемент от платката което е малко но все пак вероятно, изсушаваш я хубаво, може да я оставиш и час-два да си сигурен че е изсъхнала хубаво и да видиш кво става с нея, ако пак черпи батерията смени кондензаторите които са паралелно на нея, може някой да прави утечка
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 24 септември 2010 - 19:42

Днес ми остана малко време.Сложих нови батерии ,но преди да затворя премерих с ампермер,но не показа каква то и да била консумация.При натискане на някои от 2-та бутона товара е 0,015 ампера.
Така че не мисля да има утечка .Дано да сьм купувал смотани батериики,пьк и колата е на колегата и все мьрмори че електриките му се сбьгясват.А и цялата тая инсталация с модула му ги наслагах от друга Омега,не ми се вярва да сьм сбьркал нещо ,пьк какво ли общо да има самото дистанционно
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 04 октомври 2010 - 17:20

Проблема е решен наи накрая.Занасехо дистанционното на техник по ГСМ-ми.Човека проверил и се оказало че има някькьв проблем в платката и срещу 5 лв,батерииките не падат вече.
поздрави
Отговори

titan22 снимка titan22 04 октомври 2010 - 20:04

Е,още един решен проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg