Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ремонт на PSG5 на ГНП Bosch VP44

dimitarmark снимка dimitarmark 03 юни 2019 - 09:11

Номера на помпата е 0470504ххх, като последните три цифри са най важни! Можеш да смениш помпата и с друг номер, но най добре да намериш същия, тогава само смяна и си работи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 юни 2019 - 09:23

Търси помпа втора ръка и намери къде да я сложат на стенд преди да я монтират. На стенда ще видят дали си прави ъглите на клапаните и как работи. След това при монтажа е хубаво да си узчистиш резервоара и цедката в него. Да смениш филтъра и капачката на тялото на филтъра. За това ако искаш Тишо ще ти помогне. После сменяте маркучите и тедките за обратна нафта с хубави. Тишо и Оги ще ти кажат какви. След това няма как да имаш проблеми. Ще сипваш по малко двутактово в нафтата и колата ще пее. За жалост тая система става капризна с времето, както и вакуум системата на тоя мотор, но с правилна поддръжка няма да имаш проблеми.

Моята помпа роди преди години зорлем от нарушена изолация на проводниците на авансовия клапан. Като ми я ремонтираха ми смениха и кабелите.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 юни 2019 - 09:24
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 юни 2019 - 09:29

Това цялото го подкрепям напълно, а и неведнъж съм го писал, както и други хора. В твойта ситуация за мен стенда е задължителен. Останалото също. Като намериш помпата и направиш това със стенда и смениш помпата, не е зле да се свържем и да ти изпратим капачка за филтъра със сменени о-пръстени и маркучетата с тетата за обратната нафта. Аз или Оги няма значение.
Отговори

pinbqno снимка pinbqno 04 юни 2019 - 14:20

Номерът ми отпред е фрезован и не се вижда нищо, как мога да установя кои номер ми е помпата. Излиза ли на компютъра на диагностика.
Отговори

steve b снимка steve b 04 юни 2019 - 15:36

Номера не излиза на диагностика . Най добре е да го прочетеш от помпата - не може нищо да не се вижда. Коя година е тази вектра ?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 05 юни 2019 - 22:02

Всички са фрезовани, зависи къде са произведени номера е хубаво или много слабо отпечатан. Освети го хубаво под ъгъл и ще видиш щампата.
Отговори

barni снимка barni 17 август 2019 - 10:04

Колеги помагайте, Астрата ми направи проблем, даде грешка 1631 но си пали и движи с изключение на липсваща мощност. Помпата обаче грешка не дава. Къде да търся проблема?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 18 август 2019 - 08:05

 barni, на 17 август 2019 - 10:04, каза:

Колеги помагайте, Астрата ми направи проблем, даде грешка 1631 но си пали и движи с изключение на липсваща мощност. Помпата обаче грешка не дава. Къде да търся проблема?
мързи ме, затова линк https://www.opelclub...howtopic=118608
Отговори

barni снимка barni 18 август 2019 - 09:23

Благодаря колега, видях темата. Според мнение на колега от един Руски форум щом помпата не дава грешка проблема може да е или най вероятно е в някакъв чип памет в електрониката който прочита или от който се чете, не разбирам точно, някаква информация, може да е лош контакт, често се срещало. Колегата казва че е някакъв EPROM.
Това оправя ли се колеги? Някой би ли ми показал на снимка кой точно е чипа?
Отговори

titan22 снимка titan22 18 август 2019 - 10:50

Да споделя и аз патилата с тази помпа-на моята кола,заводско си е 011,обаче съм минал през всички номера-от 003 до 011.Единствената ми грешка беше че не пращах помпите на стенд,но си работеха без разлика коя кой номер е.Заради грешката със стенда,а и цените тогава бяха солени,помпите изкарваха по около година,само последната е вече 2 години и засега държи.Така че който и номер да вземеш от 003 до 011,задължително стенд и ако трябва калибриране,както са те посъветвали и колегите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 януари 2020 - 19:17

Ще питам в тази тема, да не пускам нова. За смяна на помпа VP44 PSG16 от донор, трябва ли нещо да се пипа за женитба или тръгва от раз?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 януари 2020 - 21:53

Закон става дума за Вектра Ц трябва да е ресетната помпата и да се "ожени" за имобилайзера. Ако е Астра Г или Зафира А вземаш гривната около ключа и чип от ключа от колата донор и ще запали.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 януари 2020 - 21:59

Та като стана дума мога и да го направя.... Ще ми трябват малко кодове, щото няма с какво да ги извадя. Но и когато ми се стабилизира кратуната, щото още не съм в час.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 януари 2020 - 22:01
Отговори

k opel e снимка k opel e 05 януари 2020 - 20:09

Тишо, това е за Опел "СИГНУМ" дето се оказа Вектра Ц комби. Дето ни загасна зад задниците ни!
Взех помпа от старата Вектра Ц на моя приятел от Генко Колев Плевен. До последно на Генко колата работеше без грешка!
Господ ще каже дали трябва да търся Пламен или другия!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2020 - 20:36

Това е направено и имаш кодовете, нали:

 dimitarmark, на 04 януари 2020 - 21:53, каза:

... за Вектра Ц трябва да е ресетната помпата и да се "ожени" за имобилайзера.

Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 януари 2020 - 20:36
Отговори

k opel e снимка k opel e 05 януари 2020 - 21:26

Питам, защото съм тъп като гъза на три годишно слонче. Старата помпа дето я свалих от тази кола-морга е чисто нова от "Мегапартс".
Палеше бе да я еВа у болкука! Е, загасна ми зад задника ми рунтав, но палеше и изкара 3 хиляди км. А, сега тази на Генко Колев ако не запали?
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 януари 2020 - 16:32

След поставяне на новата помпа започна с мигане на чека. Не знам, защо не се появи катинара. Може би има разлика в годините на производство. Качих колата на репатрак и при Бижо Бижев. Свършил е Бижо работата и сега си пали като кола.
Отговори

ivo71 снимка ivo71 03 март 2020 - 12:48

Да не пускам нова тема.
грешки-р1631 р1651 р1650
помоЩ
2.0 ДТИ
Мнението беше редактирано от ivo71: 03 март 2020 - 12:49
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 март 2020 - 13:11

Проверка за въздух в системата. Ако има , смяна на "това-онова". Ако не е от това, значи си за "помощ".

Кажи от кой град си, за да се види дали някой може да ти помогне.
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 март 2020 - 13:27

Не е въздух Димов. Електрониката е. Колега с коя помпа си? И казвай градът.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg