Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

Karaibrahim снимка Karaibrahim 22 септември 2005 - 20:01

Silver, на Sep 22 2005, 03:06 AM, каза:

Още не съм изгорил един резервоар за да направя изводи,но на пръв поглед и при мен сред.скорост ми се вижда ниска-27км/ч(карам само градско-до 65км/ч)Вярно,че има задръствания и постоянно тръгвам от 0 скорост... .
Малко занижен е и средния разход-7.8 л/100км.(Нормално е
около 8.9)
Доста занижен е и пътя,който може да се измине с остатъка гориво.При пълен резервоар показва 550км.,което значи,че го  смята при разход над 10л/100,а би трябвало да показва около 7-800км... (60л в резервоара)
Разхода на пр.ход ми се струва нормален-при загрял двг е 0.8л/час(рядко скача 0.7или 0.9)
Двигателя ми е 1.6 ,а MID-а е от 1.8 или 2.0
Нека колеги с оригинални борд комп.да коментират за сравнение горните данни(да посочат двигателя си)
<{POST_SNAPBACK}>


Сигурен ли си, че всичко е в метри/километри и литри? Аз ходих да ми сменят езика на борд компа тука в София Ауто и ми бяха сложили програма, която изчисляваше в галони и мили... :angry:
Отговори

Silver снимка Silver 24 септември 2005 - 02:13

Извод 25 по схемата наистина е чер/кафяв и отива към ECU и още няколко места(вероятно е сигнала за време на отваряне на дюзата).Книгата на "Хайнес" със схемите не е при мен и като я взема ще видя къде другаде отива тоя проводник и ще пиша.При мен всички пров. на жълтия куплунг ги има.
Мнението беше редактирано от VectraB: 28 септември 2005 - 09:27
Отговори

Silver снимка Silver 24 септември 2005 - 02:25

Karaibrahim, на Sep 22 2005, 08:01 PM, каза:

Silver, на Sep 22 2005, 03:06 AM, каза:

Още не съм изгорил един резервоар за да направя изводи...... <{POST_SNAPBACK}>

Сигурен ли си, че всичко е в метри/километри и литри? Аз ходих да ми сменят езика на борд компа тука в София Ауто и ми бяха сложили програма, която изчисляваше в галони и мили... :angry: <{POST_SNAPBACK}>

Живея в Англия и затова MID-а отначало беше в мили/галони...Като си идвах в БГ го носих в Бояна Ауто,където го препрограмираха за км/литри.
P.S. Смяната на езика през диагностичния куплунг na колата ли го правиха,или сваляха MID-a?
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 25 септември 2005 - 22:04

Silver, виж ако има писано каде отива тоя кабел пиши да видим ще го намеря ли.
айде поздрави
Отговори

Silver снимка Silver 26 септември 2005 - 00:02

_-^Pampi^-_, на Sep 25 2005, 10:04 PM, каза:

Silver, виж ако има писано каде отива тоя кабел пиши да видим ще го намеря ли.
айде поздрави
<{POST_SNAPBACK}>

Разгледах схемата в книгата.Проводника отива само на едно място-в ECU-то.Дадени са много връзки,защото на различните модели ECU отива на различен извод.
Сега обърнах внимание,че колата ти е дизел.Утре ще видя къде отива за дизела и ще пиша.
Отговори

VectraB снимка VectraB 26 септември 2005 - 09:43

Може малко да е извън темата, но имам следното наблюдение. Моята е стандартно с MID и куплунга е съвсем различен, не е 26pin, а 32 или 36pin , не си спомням точно.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 26 септември 2005 - 11:44

Silver, на Sep 24 2005, 03:25 AM, каза:

P.S. Смяната на езика през диагностичния куплунг na колата ли го правиха,или сваляха MID-a?
<{POST_SNAPBACK}>


Ми да ти кажа честно, чаках в кафето на София Ауто и не знам как са го направили точно...
ПП: Карам Астра Ф, ако е от значение.
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 26 септември 2005 - 15:18

Karaibrahim, на Sep 26 2005, 11:44 AM, каза:

Silver, на Sep 24 2005, 03:25 AM, каза:

P.S. Смяната на езика през диагностичния куплунг na колата ли го правиха,или сваляха MID-a?
<{POST_SNAPBACK}>


Ми да ти кажа честно, чаках в кафето на София Ауто и не знам как са го направили точно...
ПП: Карам Астра Ф, ако е от значение.
<{POST_SNAPBACK}>


MID-a не се сваля при смяна на езика. Колата се закача на TECH 2 и от там се програмира на какъв език да изписва борд компютъра. В TIS2000 ги има кодовете с които се програмира на какъв език да е и дали колата е с автоматична или ръчна ск. кутия.

Пък за колегата VectraB има и такива MID-ове с 32 пин-а бяха май. Много рядко се срещат. 32 пиновите букси на дисплеите май са бели?!? Или задния капак на мид-а е бял, не знам как беше точно.
Отговори

VectraB снимка VectraB 26 септември 2005 - 16:12

Не знам дали са рядко или просто са по-нови. Моята е от август 98г, с буква на 99г. И вярно задния капак е бял, а куплунга е кафяв на AMP. Има особено закачане с едно лостче като ZIF(Zero Input Force).
Отговори

Silver снимка Silver 27 септември 2005 - 01:08

VectraB, на Sep 26 2005, 04:12 PM, каза:

Не знам дали са рядко или просто са по-нови. Моята е от август 98г, с буква на 99г. И вярно задния капак е бял, а куплунга е кафяв на AMP. Има особено закачане с едно лостче като ZIF(Zero Input Force).
<{POST_SNAPBACK}>

Вероятно са по-нови.В книгата,която имам,номерацията на някои от изводите на дисплея е различна от моята и сигурно е като за твоята.Например извод 25 за който говорим по-горе, там е 27.
Би ли казал нещо по въпросите ми по-горе от Sept.22?

За Pаmpi: Извод 25 на MID отива в някакъв междинен куплунг Х7 на краче 12.
От там със същия цвят проводник(чер/каф)отива в Дизел Контрол Юнит на извод 20.
Отговори

VectraB снимка VectraB 28 септември 2005 - 10:04

Silver, на Sep 27 2005, 02:08 AM, каза:

Би ли казал нещо по въпросите ми по-горе от Sept.22?

Браво пичове ! ( _-^Pampi^-_ и Silver ) :D
Silver, според мен всичко ти показва абсолютно правилно. Моя двигател е X20XEV. Средната скорост в София е 21-28км, в зависимост от задръстванията и маршрута по който минавам.
При пълен резервоар и градско показва оставащи километри като при теб.
Мога само да ти завиждам за 0,8 l/h на празен ход, при мен при загрял двигател е 1.0l/h.
Мисля че тази част от упражнението при теб е завършена успешно. :angry: Сега остава да сложиш и някои датчици.
И още нещо. Колата я има от 1 година и редовно засичам Борд Компа. Установил съм че показва доста точно, но винаги по-малко от бензиноколонката. Разликата е около 2,5% в полза на бензиностанцията, т.е. той показва 50л, а аз зареждам 51,25л. Зареждам само на OMV и ЕКО ELDA. От втората напоследък съм по-доволен.
Лесно ли се намират в англия Вектри Б по моргите. Колко ти излезе MID-a.
:kuku:
Отговори

Silver снимка Silver 02 октомври 2005 - 00:14

VectraB, на Sep 28 2005, 10:04 AM, каза:

Браво пичове ! ( _-^Pampi^-_ и Silver ) :D
Silver, според мен всичко ти показва абсолютно правилно. ...<{POST_SNAPBACK}>

За 0.8л/ч-твоя двигател е по-голям,затова имаш 1.0(Моя еX16XEL)Е,аз пък доливам постоянно масло...
Датчици мисля да не слагам за сега-няма инсталация,трябва да прекарвам проводници...Дал съм на маса изводите на куплунга и не показва грешки.
1.За ср.скорост допускам,че може да е вярно,няма как да се провери.
2.Но при пълен резервоар(60л.)и ср.разход около 9л/100(реален)би трябвало оставащите километри да са над 660,а при мен показва около560...?Да не е направено да показва оставащите километри до светване на лампата за бензина(има около 10 л)
3.Ср.разход ми го показва 7.9,а той е 8.9(сметнат)?
Горните неща ме навеждат на мисълта,че или информацията(или обработката и)за пътя не е мн.вярна и от там и разликите...(показанието на изминати километри от бордкомп.и километража е еднакво,но не значи,че е вярно)или инф.за горивото в резервоара не е вярна(но пък стрелката за бенз.показва вярно).Сетих се,че когато го програмираха казах,че гумите са 175/70R14,а те са 185/70R14...(разлика в диаметъра-от там и в пътя...)
4.Кое ти показва 50,а зареждаш 51.25?Борд комп.взима информация от датчика в резервоара за да прави другите сметки,но не показва литри?
По моргите има Вектра Б,но не всички са с MID.Купих го за £25+£5 за лостчето с бутоните.Преди да си идвам лятото в БГ имаше желаещи да донеса,но нямах време да отида до моргата(много накрая стана въпрос за това).Февруари ще си идвам пак...
Мнението беше редактирано от VectraB: 03 октомври 2005 - 13:36
Отговори

VectraB снимка VectraB 03 октомври 2005 - 13:29

Silver, на Oct 2 2005, 01:14 AM, каза:

4.Кое ти показва 50,а зареждаш 51.25?Борд комп.взима информация от датчика в резервоара за да прави другите сметки,но не показва литри ?

1. За размера на гумите може би си прав. Пресметни в % разликата в обиколките и сравни дали с тази корекция ще се получи по-точно.
2. Според мен оставащите километри се пресмятат до достигане на резервата.
3. Какво имаш предвид с това че не показва литри. Моят показва колко литра са изхарчени от нулирането му. Затова казвам че като заредя догоре го нулирам и след това сравнявам разликата м/у показанията на Борд Компа и следващото зареждане догоре.
:angry: И имам една молба към теб (Silver) . Не цитирай целите постове, много място се губи и става непригледно!
Отговори

Silver снимка Silver 04 октомври 2005 - 00:49

VectraB, на Oct 3 2005, 01:29 PM, каза:

1. За размера на гумите може би си прав. Пресметни в % разликата в обиколките и сравни дали с тази корекция ще се получи по-точно.
<{POST_SNAPBACK}>

1.Разликата в обиколките на двата размера гуми е 2.3%.Програмиран е за по-малки гуми,реално са по-големи.Не знам защо ми се струва,че това би довело до грешка в обратна посока (на ср.разход),или греша?
2.Така излиза по показанията,но ми се струва нелогично да не се броят още около 10л.
3.Така е и при мене.Разбрал съм погрешно,че ти показва литри в резервоара...
Sorry за цитатите.Имаш право.
Отговори

VectraB снимка VectraB 04 октомври 2005 - 11:33

Да-а. Прав си, сега и аз се замислих. Наистина с по-големи гуми изминаваш повече растояние отколкото компютъра изчислява. Следователно той би тябвало да изчислява по висок среден разход, а не обратното. Не знам защо се получава така. Ако се сетя или прочета нещо ще ти пиша.
Отговори

Silver снимка Silver 05 октомври 2005 - 01:45

VectraB, на Oct 4 2005, 11:33 AM, каза:

Да-а. Прав си, сега и аз се замислих.

Всъщност,знаеш ли кои параметри подлежат на програмиране,освен размера на гумите?Имам предвид,че моя MID не е от двиг. 1.6 и може някоя друга настройка да е останала за предишния двг.Например сигнала за разход всъщност е времето за отваряне на дюзите при постоянно налягане пред тях.Ако това налягане е различно(и сигурно е) за разл.двигатели...нататък е ясно.
При теб показанието (преди да заредиш) за ср. разход с колко се отличава от изчисления по класическия метод?(ако се различава)
Отговори

Silver снимка Silver 04 ноември 2005 - 01:31

За Pаmpi: Извод 25 на MID отива в някакъв междинен куплунг Х7 на краче 12.
От там със същия цвят проводник(чер/каф)отива в Дизел Контрол Юнит на извод 20.
<{POST_SNAPBACK}>
[/quote]

Пампи,до къде стигна с извод 25...и въобще?
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 04 ноември 2005 - 02:20

да ти кажа, оставих го без тоя кабел и почти нищо не показва. Показва ми средна скорост, външна температура, и имам хронометър. Тоя кабел чер/каф си нямам на представа къде да го търся, и ако го свържа не се знае дали ще показва.
Отговори

boychev снимка boychev 25 декември 2005 - 16:05

kolegi az sam nov ama ako nekoi moje da kaje kvo stana s mid-a stava ili ne i az mislia da sloja na moita edin takav ako nekoi e slojil i e ok vsi4ko neka kaje

Пиши на кирилица!
Мнението беше редактирано от challenger: 29 декември 2005 - 19:32
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 25 декември 2005 - 16:26

boychev, на Dec 25 2005, 04:05 PM, каза:

kolegi az sam nov ama ako nekoi moje da kaje kvo stana s mid-a stava ili ne i az mislia da sloja na moita edin takav ako nekoi e slojil i e ok vsi4ko neka kaje
<{POST_SNAPBACK}>


Има много писано по темата. Ползвайте търсачката на форума, тя не е за красота.
Пиши на кирилица, такива са правилата на форума.
Виж ТАЗИ тема е по твоя въпрос.
Успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg