Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

Maiky снимка Maiky 17 януари 2008 - 00:25

 Оги, на Jan 16 2008, 04:55 PM, каза:

Трябва да е биксенон система, която да държи и дългите под напрежение с цел като цъкнеш веднага да светва .. то иначе ко го чакаш всеки път да загрее/изгрее няа се получи


Точно така, затова се продава Ксенон, който държи крушката на дългите под напрежение, когато караш на къси. Води се система за двусекционни фарове и разликата е единствено в баластите! Така може да ползваш и светлинния клаксон! Поради причината, че все още не съм намерил такива ксенон, не съм си сложил и на дългите. Но всичко е въпрос на време.......
Отговори

Гостpeshokn_* 17 януари 2008 - 03:44

Колеги, благодаря за отговорите!

Няма ли да има огромна осезаема разлика ако късите са ми ксенон, а дългите са обикновенни? То не че карам много на дълги, но не обичам недовършени работи ... точно заради това исках би-ксенон. Няма ли да може, чрез някакъв адаптер, да се поставят H4? В същия ред на мисли - ще бъде ли по-силна светлината, ако идва от една крушка, която има къси и дълги, отколкото ако се сложат две - H7 и H1, които работят едновременно?

Купих си фарове, но няма да ги монтирам, докато не си взема и ксенона, а факта, че има КЪСИ и ДЪЛГИ е изкушаващ. Пък и друго нещо забелязах - като отворих кутията с фаровете, в самите фарове има монтирани крушки и самата смяна е трудна. А пък както знаем при Astra G закрепването е малко по-шибано и е необходимо да се добавят адаптори - според колегата HuKo - защото цокъла бил особен и обикновен ксенон кит не ставал.

Днес, през деня, ще снимам единия фар, за да видите крушките вътре, цоклите и да преценим дали са H1 и H7. Пък ако някой ми предложи монтаж на фаровете и монтаж на ксенон на едно място, направо налапвам въдицата! :sad-smiley-046:

Публикувано изображение
Отговори

Гостpeshokn_* 17 януари 2008 - 11:27

Марто е прав - на оригиналните ми фарове Hella крушките са H7 + HB3!
Отговори

Оги снимка Оги 17 януари 2008 - 11:52

 peshokn, на Jan 17 2008, 11:27 AM, каза:

Марто е прав - на оригиналните ми фарове Hella крушките са H7 + HB3!


.. т.е. ? Късите са Н7, а дългите са HB3, така ли ? Щот съм 100% убеден, че късите са Н7!

 peshokn, на Jan 17 2008, 03:44 AM, каза:

Няма ли да има огромна осезаема разлика ако късите са ми ксенон, а дългите са обикновенни?


Ще има разбира се .. светлината е коренно различна! Като ти свикне окото на ксенона и като пуснеш дългите светлината се смесва (синьо и жълто) и става :sad-smiley-046:


 peshokn, на Jan 17 2008, 03:44 AM, каза:

Няма ли да може, чрез някакъв адаптер, да се поставят H4? В същия ред на мисли - ще бъде ли по-силна светлината, ако идва от една крушка, която има къси и дълги, отколкото ако се сложат две - H7 и H1, които работят едновременно?


Кефи ме к'ви странни идеи имаш пич :beer:

Ся незнам ти какво прочете от написаното по-горе ама ако си чел значи нищо не си схванал!
Крушката, която има къси и дълги е обикновена ксенонова крушка сложена на механизъм (електромагнитен плъзгач) и като цъкнеш дълги плъзгача мърда и вдига светлинния сноп по-нагоре => свети по-надалеч т.е. имитира дълги! Не светва повече!!!
Естествено, че ако имаш две крушки ще свети повече от колкото ако имаш една :o


 peshokn, на Jan 17 2008, 03:44 AM, каза:

Пък и друго нещо забелязах - като отворих кутията с фаровете, в самите фарове има монтирани крушки и самата смяна е трудна.


:clap: :16V:


 peshokn, на Jan 17 2008, 03:44 AM, каза:

А пък както знаем при Astra G закрепването е малко по-шибано и е необходимо да се добавят адаптори - според колегата HuKo - защото цокъла бил особен и обикновен ксенон кит не ставал.


Да, така е .. ама си има начин да сложиш крушката :beer: просто трябва да жертваш оригиналната крушка или по-точно цокъла и. Малко кофти става (в смисъл не е plug&play) ама се получава и става здраво. На свален фар ще ти е мноооооо по-лесно да го направиш.

Успех

 Racer_, на Jan 17 2008, 12:09 AM, каза:

Оги, аз нахаках и на дълги ксенон и наистина ако не съм ги пускал скоро е зле работата, но ако са работили скоро като ги цъкна и им трябва около секунда за да достигнат максималното си действие.(какво ли ти обяснявам, като го знаеш ама лаф да става)Като цяло не е много добро решение, но пък става ден, кат' светне.


Аха .. нормално. Двамата с Иво казахме какво е решението
Отговори

Гостpeshokn_* 17 януари 2008 - 15:29

Оги, да ти се оправдая - в 5 часа сутринта мислиш ли, че много осъзнавам? :) Ето, ти ми го обясни на разбираем език и те разбрах. Колкото до това - H7 са къси, HB3 са дълги. Относно идеята за H4 - ами българи сме, ще го измислим! :sad-smiley-046:

Значи ще са ми необходими два комплекта - един H7 и един H1 ...
Отговори

Оги снимка Оги 17 януари 2008 - 17:05

 peshokn, на Jan 17 2008, 03:29 PM, каза:

Значи ще са ми необходими два комплекта - един H7 и един H1 ...


Ае фен си ама нарочно ли така прайш или ...

Та ксеноновата крушка не светва моментално! Трябва и време да загрее! Ако е студена това време е около 4-5 сек! Ако сложиш втори комплект за дългите няма да имаш светкавица! Отделно в ситуация, в която ти се наложи да си светнеш по-надалеч ще е доста непроятно, имайки се предвид, че реално няма да светне веднага!
Друго .. за ксенона (баласта) въпще не е оферта да го включваш и изключваш постоянно. Ше изгори бързо! Трябва ти комплект, който е СПЕЦИАЛНО за дълги, който да държи напрежерние на баласта ПОСТОЯННО с цел 1. да светва веднага 2. да не се натоварва баласта.

Дано сега вече разбереш :sad-smiley-046:

Няма лоши чувства, опитваме се да помогнем

П.С. Идеята за Н4-ката си я избий от главата :o
Отговори

Гостpeshokn_* 17 януари 2008 - 22:09

Добрееее де, слагам само на късите H7, за дългите купувам една обикновенна филипс или осрам крушка, която да свети бяло, за да не се различава с ксенона и това е! :) Знаеш как да разубедиш един човек, Огиии Огиии! Разбирам те правилно, но имам една скрита умисъл. Нека взема ксенона и ще покажа!
Отговори

hudson снимка hudson 17 януари 2008 - 22:48

 peshokn, на Jan 17 2008, 11:09 PM, каза:

Добрееее де, слагам само на късите H7, за дългите купувам една обикновенна филипс или осрам крушка, която да свети бяло, за да не се различава с ксенона и това е! :)

Ти това наистина ли го мислиш? За да не различиш ксенон от халогенна крушка, трябва да си далтонист :sad-smiley-046:
Отговори

Оги снимка Оги 18 януари 2008 - 11:49

 peshokn, на Jan 17 2008, 10:09 PM, каза:

Знаеш как да разубедиш един човек


Не искам да те разубеждавам, целта ми е да те подготвя да знаеш какво да очакваш.

Ше чакам да видя каква ти е скритата умисъл :sad-smiley-046:


 hudson, на Jan 17 2008, 10:48 PM, каза:

 peshokn, на Jan 17 2008, 11:09 PM, каза:

Добрееее де, слагам само на късите H7, за дългите купувам една обикновенна филипс или осрам крушка, която да свети бяло, за да не се различава с ксенона и това е! :)

Ти това наистина ли го мислиш? За да не различиш ксенон от халогенна крушка, трябва да си далтонист :o


Ае и ти си прав ама има логика да ги смени .. че няа стане същото е ясно, но все пак ще се доближи цвета. По-скоро да смени на габарита крушката, че тя повече се набива .. все пак е включена постоянно.
Отговори

Гостpeshokn_* 18 януари 2008 - 21:04

 hudson, на Jan 17 2008, 10:48 PM, каза:

 peshokn, на Jan 17 2008, 11:09 PM, каза:

Добрееее де, слагам само на късите H7, за дългите купувам една обикновенна филипс или осрам крушка, която да свети бяло, за да не се различава с ксенона и това е! :)

Ти това наистина ли го мислиш? За да не различиш ксенон от халогенна крушка, трябва да си далтонист :unsure:



Оги, ами и аз това искам да му обясня - че ще има разлика, ще има, но поне да не се различават ФРАПИРАЩО двата цвята. Не искам късите да са ми 6000 перфектно бяло, че чак синее, а дългите да са ми жълти!
Отговори

Гостpeshokn_* 18 януари 2008 - 22:56

Добре, за дългите H1 какво ще ми препоръчате да купя от следните варианти - Philips Blue Vision или Osram Cool Blue?
Отговори

Гостpeshokn_* 20 януари 2008 - 13:46

Така, както обещах, сега ще покажа снимки на новите ми джапанки Sonar. Захващането на крушките е възможно най-идиотското, което може да бъде направено. И знаете ли какво се оказа - че и късите и дългите са ми H1! Но има и един неграмотен надпис, който ме притеснява, относно ксенона - HID BALB NOT ALLOWED!
Надявам се все пак българите да можем да разрешим HID BALB-а :)

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 20 януари 2008 - 14:08

Да беше уточнил, че ще го слагаш на Сонар.Нормално е да са H1 и двете за китайците.Минаха ми два Сонара през ръцете и също бяха с H1.Надписа не го четеш и боцваш спокойно ксенона.По-добре е да ръгнеш крушките докато ти е свален фара, че инъче е голяма схема.От опит знам.
Отговори

Гостpeshokn_* 20 януари 2008 - 14:13

Е то си личи батко! На практика е невъзможно докато са сложени фаровете да смениш крушка. Е, невъзможно, докато не се направи, ама трябва да си някакъв пластичен за да го направиш ... май ще си купувам нови фарчета, след време, така усещам!
Отговори

stolu снимка stolu 20 януари 2008 - 14:37

Колеги, ползвам темата на колегата да попитам един въпрос. При Н4 биксенон възможно ли е примигването с дългите т.е дългите мога ли моментално да ги включа, че нещо не го разбирам този плъзгач.
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 20 януари 2008 - 16:08

 peshokn, на Jan 20 2008, 02:13 PM, каза:

Е то си личи батко! На практика е невъзможно докато са сложени фаровете да смениш крушка. Е, невъзможно, докато не се направи, ама трябва да си някакъв пластичен за да го направиш ...


Възможно е... Или с много нерви или с огледалце в ръка и ставаш като зъботехник, но дано не ти се налага.Аз като си слагах ксенона извадих чак акомулатора.Относно Сонара те съветвам да го минеш хубаво със силикон по уплътненията за да не ти прави после конденз.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 януари 2008 - 16:19

 stolu, на Jan 20 2008, 02:37 PM, каза:

Колеги, ползвам темата на колегата да попитам един въпрос. При Н4 биксенон възможно ли е примигването с дългите т.е дългите мога ли моментално да ги включа, че нещо не го разбирам този плъзгач.

Тоя плъзгач само ти мърда ксенона напред назад, за да се променя ъгъла на светене...

Публикувано изображение
Отговори

Гостpeshokn_* 20 януари 2008 - 16:26

Racer_ едно приятелче от София взе за калибрата си сонарки. Единствения минус му е, че му прави конденз и именно заради това смятам, че си прав и ще хвана да повторя тези зони с силикон. Според теб, като цяло, Сонар добра марка ли са, защото днес тръгнах да проучвам и открих, че правят фарове и за японски автомобили и масово хамериканците ги ползват!

Колкото до моя случай - друго нещо ме притеснява. Както виждаш и както знаеш самото закрепване на крушките е доста хуевата история с тия телчета. Пък като гледам каква яма има за късите светлини и като виждам телчето хич не ми се пипа, защото после незнам как ще го поставя. Изглежда трудоемко! То тая яма е 3 - 4 см ...

Публикувано изображение
Отговори

Yav снимка Yav 24 януари 2008 - 11:53

 IGNEV, на Jan 20 2008, 04:19 PM, каза:

 stolu, на Jan 20 2008, 02:37 PM, каза:

Колеги, ползвам темата на колегата да попитам един въпрос. При Н4 биксенон възможно ли е примигването с дългите т.е дългите мога ли моментално да ги включа, че нещо не го разбирам този плъзгач.

Тоя плъзгач само ти мърда ксенона напред назад, за да се променя ъгъла на светене...

Публикувано изображение


тоест не може да се ползва в този случай светлинния клаксон(премигването с дългите),правилно ли рабирам :sup:
Ти колега си с ксенон,я сподели с няколко думи впечатленията ти-къси дълги
Отговори

Оги снимка Оги 24 януари 2008 - 12:01

Колеги .. нещо .. ко става

Аз лично за 3-ти път ще го напиша, колегата Игнев даже снимка е дал :sup:

НА БИ-КСЕБНОН НА Н4 КРУШКАТА СВЕТИ ПОСТОЯННО.
ПЛЪЗГАЧА САМО Я МЪРДА, С ЦЕЛ ДА ВДИГНЕ СВЕТЛИНАТА ПО-НАГОРЕ КАКТО ПРИ ДЪЛГИТЕ.

ДАНО СЕГА ВЕЧЕ ГО РАЗБЕРЕТЕ

 Yav, на Jan 24 2008, 11:53 AM, каза:

тоест не може да се ползва в този случай светлинния клаксон(премигването с дългите)


Може :sup: защото крушката не изгасва
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg