Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за амортисьори за предния капак

Dracula1 снимка Dracula1 25 юли 2009 - 12:07

Аха ясно благодаря ти мнооого
Мнението беше редактирано от Dracula1: 25 юли 2009 - 12:08
Отговори

ivooo снимка ivooo 25 юли 2009 - 14:01

Колега ще ползвам темата ти дано нямаш против, но и на теб ще бъде полезно
Въпроса е следния след монтирането им получава ли се някакво надигане на самия капак?
аз искам да сложа на вектра А, но от 2 места казват че им се надига леко капака ??? нека някой с вектра А каже а и за колегата за Астрата

Благодаря
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 25 юли 2009 - 14:27

Моя капак е с амортисьорчета ,но не съм забелязал някакво надигане
на капака !! Слагайте смело :icon_smile2: !!

Поздрави!!
Отговори

dionisi снимка dionisi 25 юли 2009 - 14:55

Да но на твоята са фабрично сложени а не допълнително :icon_smile2:
Също така капака на вектра Б не се затваря толко трудно както Оги обяснява за Астра Г.
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 25 юли 2009 - 15:03

 ivooo, на 25 Jul 2009, 03:01 PM, каза:

Колега ще ползвам темата ти дано нямаш против, но и на теб ще бъде полезно
Въпроса е следния след монтирането им получава ли се някакво надигане на самия капак?
аз искам да сложа на вектра А, но от 2 места казват че им се надига леко капака ??? нека някой с вектра А каже а и за колегата за Астрата

Благодаря


Не колега няма никакъв проблем за питането ти и аз сега даже от тебе разбирам и ще ми е интересно получава ли се такова надигане че да не ги зема и да го надигнат нещо и след време да мина пак на щека и само дето съм дал парите
Отговори

Оги снимка Оги 25 юли 2009 - 15:18

Нали като го затвориш той си защипва отпред, повдигане може да се получи ако амортисьорчето пречи някъде на капака да се затвори. В случая тези са тънки и се събират точно, никъде не подпират.
Иначе за твърдоста ... сега незнам дали тези ФК са точно същите като моите INXX, но моите като вдигна капака някъде до гърди и те го вдигат сами, не е като на Вектрата примерно където ти го вдигаш и той само придържа. Дали е добре или не всеки си решава.
Виж горе на снимката капака как е вдлъбнат (там където сочат стрелките) ... точно колкото да се поберат тези :)
Мнението беше редактирано от Оги: 25 юли 2009 - 15:24
Отговори

Гостpeshokn_* 30 юли 2009 - 07:52

Оги, една молба. Можеш ли да снимаш горния край и долния край на единия от амортисьорите, в смисъл къде точно се захваща, и да обясниш възможно най-правилния начин за монтаж?
Отговори

dera снимка dera 02 август 2009 - 21:24

Аз на моята Астра Ф имам и са от голф 3, но са важни НЮТОНИТЕ, на мен идеална работа ми вършат амортисьори на 350-400N., нито надигат капака нито нищо, но трябва всичко да се огледа и обмисли много внимателно защото на един познат дори му се изкриви капака от такъв опит (просто не беше догледал мястото за захващане и като взе да затраря :offtopic: ).
Отговори

bOJoOoo снимка bOJoOoo 02 август 2009 - 22:27

Доста по - гъзарско стоят и по конфортно е :offtopic:
Отговори

Angelov_GSi  снимка Angelov_GSi 02 август 2009 - 23:26

Ето как стоят въпросните аморт. на Астра F.
Вътре в комплекта, има рисунки кьде се слагат, на кое място, и всичко си пасва перфектно.
100 страници да се изпишат по темата, файда няма. Който има желание- купува, слага и е щастлив :offtopic:
Публикувано изображение
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 август 2009 - 23:52

 Жорето, на 03 Aug 2009, 12:26 AM, каза:

Ето как стоят въпросните аморт. на Астра F.
Вътре в комплекта, има рисунки кьде се слагат, на кое място, и всичко си пасва перфектно.
100 страници да се изпишат по темата, файда няма. Който има желание- купува, слага и е щастлив :offtopic:


Тук си много прав. Който не рискува не печели..............
Ето я и моята:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

bOJoOoo снимка bOJoOoo 03 август 2009 - 23:11

Колеги еваларка за Астричките , радват :devil-smiley-019:
Отговори

meglen снимка meglen 19 септември 2009 - 16:04

Здравейте, колеги. Искам да направя една вметка за поставянето на газовите пружини - (амортисьорите) - Правилното поставяне е пръта на газовата пружина да е надолу- да е свързан с калника. От горе трябва да е корпуса на газовата пружина - да е свързан с капака. Видях много снимки където пръта е отгоре. Поздрави на всички :devil-smiley-019:
Отговори

Ex7r3m1s7a снимка Ex7r3m1s7a 12 октомври 2009 - 15:21

Относно поставянето на Вектра А няма абсолютно никакъв проблем аз ползвах амортесьори от Кадет комби. Те са по дълги но това за мен не е проблем. Относно надигането на капака няма такова нещо всичко си пасва идеално. Скоро като снимам мойта ще кача снимка да видите :icon_wink2:
Отговори

becinko снимка becinko 29 октомври 2009 - 00:56

Добре де какъв проблем може да има с това пусто поставяне,който е решил да си слага,да вземе едното амортисьорче,да го сложи на мястото където ще лежи без да захваща нищо и ще види дали ще опира някаде или не,толкова е просто ,а отностно астра ф има 100 снимки и обяснения,ама хората продължават да си питат,мене лично да си призная ме е страх,че тая раота ако изпусне,и като се знам къв съм карък горе пружината на капака ще ме удари в главата,за това ще си боядисам щеката и ше си се радвам :)
Сорри за спама ама тука кви ли не глупави и безмислени въпроси се задават... ша стане ли нема ли сложете една пръчка и пробвайте дали ша стане ...
Поздрави и :ci:
Мнението беше редактирано от becinko: 29 октомври 2009 - 00:58
Отговори

petko_kucarov снимка petko_kucarov 29 октомври 2009 - 08:44

здравейте колеги.и аз си сложих на астра ф хечбек.ползвах амортисьор от астра ф комби.пасва идеално без преправяне и не опира никаде.на капака се закрепя на мястото на единия болт на пантата.трябва само да се направи нова резба на болта-6мм,а тя е 8мм.на калника се закрепя на мястото на 3 болт от фара към купето.и това е.поздрави. Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от petko_kucarov: 29 октомври 2009 - 08:47
Отговори

Hercules4o снимка Hercules4o 29 октомври 2009 - 10:15

........................

Нарушена т.17 и т.18 от правилата на форума.......................
Отговори

Гост1_* 30 октомври 2009 - 05:38

.................................
Нарушени т.7, т.17 и т.18 от правилата на форума
Запознайте се с правилата преди да пишете в форума.
Мнението беше редактирано от Бижо Бижев: 30 октомври 2009 - 09:00
Причина за редактиране:: Запознайте се с правилата преди да пишете в форума.
Отговори

Pinto снимка Pinto 30 октомври 2009 - 09:11

Колегата по-горе беше дал линк за амортисьори за преден капак. Тъй като там има различни с дължини и налягания, бихте ли казали за предния капак на Астра Ф кои параметри са най-подходящи.
Отговори

goiko снимка goiko 01 ноември 2009 - 12:42

 Pinto, на 30 Oct 2009, 10:11, каза:

Колегата по-горе беше дал линк за амортисьори за преден капак. Тъй като там има различни с дължини и налягания, бихте ли казали за предния капак на Астра Ф кои параметри са най-подходящи.
Колега ето ти, сайта за амортисьорчетата за твоята Астра, пишеш КZ-TUNING там ги има точните
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg