Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

GeorgiGK снимка GeorgiGK 15 август 2021 - 14:49

Здравей,
Да, 307 kPa налягането при желани 104 и при форсиране стига до 3100 оборота някъде и повече не ще…..MAP сензора ли беше при тебе. Одеве го изкарах да го почистя уж, ама явно няма файда. Ако ми потвърдите, че има голяма вероятност да е от него, да поръчвам нов направо. Благодаря
Мнението беше редактирано от GeorgiGK: 15 август 2021 - 14:51
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 15 август 2021 - 15:19

Имаш 2 варианта: лесен но скъп-сменяш с нов сензор и разбираш къде е проблема в сензора или инсталацията; евтин но по-труден намираш инфо за изводите, мериш какво напрежение дава и преценяваш къде е проблема.
Отговори

jorkata снимка jorkata 15 август 2021 - 22:54

Да, смених мап сензора и всичко е ок. Сложих Бош, какъвто беше стария.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 17 август 2021 - 19:03

Проблемът е решен след смяна на МАР сензор със същия като оригиналния - Bosch. Благодаря на отзовалите се.
Мнението беше редактирано от GeorgiGK: 17 август 2021 - 19:13
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 24 май 2022 - 20:35

Здравейте отново,
Поредния дерт, който ме гложди тези дни, а именно - имам едно омасляване на турбото ясно видимо там където се свързва дебелата тръба на въздуховода. Толкова е омаслено. че отдолу картера е омазан в масло и той. Мислех си, че от вакуум помпата на алтернатора прикапва, но там всичко е ОК. Започна и да понамалява маслото естествено, капчица по капчица явно си изчезва по малко. прилагам снимки, поне на това което успях да заснема. Ще съм благодарен за някакви насоки, какво трябва да се погледне....рециклиране на турбо ли или нещо друго. Благодаря

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от GeorgiGK: 25 май 2022 - 05:45
Отговори

devailo снимка devailo 24 май 2022 - 22:04

 GeorgiGK, на 24 май 2022 - 20:35, каза:

Здравейте отново,
Поредния дерт, който ме гложди тези дни, а именно - имам едно омасляване на турбото ясно видимо там където се свързва дебелата тръба на въздуховода. Толкова е омаслено. че отдолу картера е омазан в масло и той. Мислех си, че от вакуум помпата на алтернатора прикапва, но там всичко е ОК. Започна и да понамалява маслото естествено, капчица по капчица явно си изчезва по малко. прилагам снимки, поне на това което успях да заснема. Ще съм благодарен за някакви насоки, какво трябва да се погледне....рециклиране на турбо ли или нещо друго. Благодаря

Публикувано изображение

Публикувано изображение


С какъв темп ти спада маслото?
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 25 май 2022 - 05:31

Някъде към 700мл за около 5-6000 км
Отговори

jorkata снимка jorkata 25 май 2022 - 19:13

Турбото отделно и си похапва масълце, освен, че го пилее. Като гледам нямаш много омасляване, на колко км ти е колата?
Турбото може да дърпа масло и от клапана на капака на клапаните.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 25 май 2022 - 21:35

Колата е на 186000 км, с тази мембрана на капака съм запознат, даже слагах една афтърмаркет, та може и от нея още повече да се е поразтекло. Мисле да почистя хубаво около въпросното място, но след като сложа един сепаратор (oil catch can) между изхода на мембраната и входа на въздуховода към турбото и да видя дали ще има някакъв ефект. А от там може ли да омазнява и чак към картера, защото там се е поизцапало доста също? И ако махна въздуховода към турбото мога ли да проверя евентуално луфта на перките/средната част, поне малко от малко да усетя дали има голям луфт. Ако не бъркам радиален може да има малко, но аксиален е добре да няма или поне да е минимален нали така?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 май 2022 - 21:40

Да.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 29 май 2022 - 15:49

Махнах тръбата и бръкнах и колкото можах да усетя луфтовете бяха нещо от сорта на, радиален около 2-3десети, аксиален около 6-7 може би( като я мърдах аксиално осичката с перките даже се чуваше как почуква лекичко зарафи луфта), това напълно по мое усмотрение. Със сигурност аксиалният луфт е по-голям от радиалния. Какво ще ме посъветвате, да я давам на някой сервиз да го свалят и пращат за рециклиране турбото? Да препоръчате някой доверен и разбиращ човек в района и около Бургас. Страхил и Димитър Марков са ми далечко, макар че по това което съм чел по форума и фейсбук групата те биха ми свършили чудесно работата. И кои фирми рециклират турбини качествено? Чувал съм за Варна и Русе, но нещо по-конкретно? Всякакви насоки са приети. Благодаря.
Мнението беше редактирано от GeorgiGK: 29 май 2022 - 15:50
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2022 - 16:00

Хубава средна част е към 300-400 лева. Не знам колко ще ти вземат за рециклирането, но предполагам още толкова и цялата работа ще е поне 800 лева, гледайки готово рециклирано(834 лева). И тъй като резултатите не са чак толкова ясни на фона на оригиналното турбо и неговата държаливост, то мисля , че тоя вариант е най-доброто за дългосрочен план, което можеш да направиш

https://www.turbopar...l-1-7-CDTi.html

Чисто ново, дори и не връщаш стара част.
Това е моят съвет. Лично аз за такава разлика (към 200 лева), не бих предпочел никога рециклираното, но това е моето мнение, аз само показвам каква опция имаш за чисто ново оригинално.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 май 2022 - 16:20
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 29 май 2022 - 17:00

Доста примамлив вариант Димов, вкарваш ме в размисли. Това наистина е най-добрата опция, новото си е ново, няма спор. По принцип ползвам една българска фирма за доставки на покупки от немския ибей и не би трябвало да имам проблеми с поръчката от въпросният сайт, който си споделил. Трябва да си помисля, да събера още малко мнения, пари и смелост да се реша на тази крачка. А горе-долу колко може да върви демонтаж/монтаж на конкретното турбо, че гледах тук-таме, има си разглобяване?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2022 - 17:08

Това вече не мога да кажа колко е, колеги да помагат с това. Но и колкото и да е смяната, така или иначе ще я платиш каквато и турбина да вземеш.

Благодаря за оценката.Но все пак не купуваш всеки ден турбини. Затова споделих този вариант, не за друго, а защото е много малка разликата от рециклираното до това,което съм дал.

Ако ставаше дума за 1000+ лева разлика, аз изобщо нямаше да го предложа, но 200 са нещо смешно на фона на дългосрочната перспектива, която ще имаш.
Да, има фирми, които ще го докарат за 20-30 лева примерно.
Отговори

esil2 снимка esil2 07 юли 2022 - 09:08

Колеги става въпрос за колата от подписа ми и искам да питам нормално ли е на около 200-250км да се пуска регенерацията разхода ми е смесен градско и извънградско
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 07 юли 2022 - 13:37

 esil2, на 07 юли 2022 - 09:08, каза:

Колеги става въпрос за колата от подписа ми и искам да питам нормално ли е на около 200-250км да се пуска регенерацията разхода ми е смесен градско и извънградско

За този мотор чистото градско е 100 до 150км макс, чистото извънградско 400 до 500 макс, следователно си изцяло в нормата.
Отговори

esil2 снимка esil2 08 юли 2022 - 08:07

Много екологичен ще излезе тогава този мотор, едно приятелче с 10 годишен пасат разправяше, че на около 250-300км градско каране му се пуска регенерацията.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 08 юли 2022 - 08:25

Да си спомним Дизелгейт и то в детайли!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 юли 2022 - 10:04

Най добрата регенерация е на магистралата, 3к оборота поне едно 20-30 км. Това си е задълже поне веднъж/при възможност де/ месечно. Другия момент е добавките и бъркоча дет се сипва. Третия момент е оборотите на които се кара. Под 2к си е дръстене на ДПФ, катализатор.
Отговори

Sim снимка Sim 08 юли 2022 - 11:39

С 1,6cdti 3к оборота се достигат на ниска предавка с висока скорост. Например на 4 предавка със скорост 90-100км/ч или на 5-та с 120-130км\ч.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg