Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

VECTRA C + / - ПРОБЛЕМИ

DanZKi снимка DanZKi 14 април 2010 - 18:35

С демпферен е :mhihi:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 април 2010 - 20:22

благодаря, да се надяваме че няма да има проблеми с него :mhihi:
Отговори

dinko_stz снимка dinko_stz 21 април 2010 - 21:40

Аз съм с 2.2 дизел и засега нямам никакви проблеми. Много съм доволен от динамиката и разхода на гориво. Поне според мене 2.0 или 2.2 TDI са по за предпочитане пред 1.9 коман реалите, заради по-лесната им подръжка. Смисъл по разпространениса и дори да имат някакъв проблем по-лесно ще се намери кой и как да го разреши. Докато коман реала тепърва навлиза в диапозона на нашите възможности. Иначе всичко си е чиста проба късмет на какво ще попаднеж. :newsm05_41: :mhihi:
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 22 април 2010 - 19:54

Да и аз съм на това мнение вече .
От няколко дни съм щастлив собственик на ZAFIRA Y22DTR , невероятно динамичен автомобил за скромен разход на гориво. :newsm05_41:
Отговори

denontel снимка denontel 25 юли 2010 - 22:06

Татко се е спрял на тази вектра. Моля кажете ми силните и слабите страни на този модел вектра с . И кой двигатели са добри дизел или бензин след 2005 година.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 25 юли 2010 - 22:20

Ами на добра кола се е спрял.
Всички двигатели след 2005 са добри,с изключение на 1.6.Просто е мъничък за купето на тежката Вектра.
Силните страни са много и не мога да ги изредя всички. Ако имаш предвид нещо по-конкретно питай. За мен колата е сигурна,практична,функционална и икономична.
Слабите страни по мое наблюдение са:

Чупещи се вент. дюзи,които се оправят много лесно.
Евентуално духалката,която е към челното стъкло,която се разтропа,но се уплътнява и всичко след това е ОК.

Това е в общи линии при моята кола.
Бензиновият 1.8 за мен е добро решение. Смесения разход ми е 6,4-6.6 л/100 км. и никакви проблеми по двигателя или ходовата част досега. Ако искаш повече мощност от бензинов ДВГ-избери 2.2I,а ако искаш дизел - 1.9CDTI е най-оптималния вариант.

Иначе всичко е на късмет,ако колата е 2-ра ръка.

Успех с избора и както ти казах-ако се интересуваш от нещо конкретно-питай,ако искаш и на Л.С.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 30 юли 2010 - 21:15

От февруари съм собственик на Вектра 2.2 бензин. Много здрав и комфортен автомобил.Около 10 000 безпроблемни км досега. Среден разход на гориво 7.3/100 с климатроник.
Отговори

Marionte снимка Marionte 30 юли 2010 - 23:01

За 50 000км с Y22DTR мога да кажа повече хубави неща. Има си слабите места, къса маркуч на турбото и ЕГР си е традиционно проблемен и скъп. Иначе други прблеми не съм имал, но откакто продавам колата на части над 10 пъти ми звъняха само за ЕГР и този маркуч, което означава, че са си фабрични дефекти.
Разхода с автоматични скорости е около 11л в София и 6-7 извън.
Мотора е слаб и доста тромав, 1.9 ЦДТИ със 150к.с. е мноооооооого по-подходящ за това купе като мощност. За здравина там нямам идея...
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 31 юли 2010 - 08:17

За колегата които пита за 3.2 мотора, доколкото имам информация е много здрав мотор. Виждал съм такива на по 250 000 км в много добро състояние.
Отговори

signum91 снимка signum91 31 юли 2010 - 09:59

 Marionte, на 31 Jul 2010, 0:01, каза:

Има си слабите места, къса маркуч на турбото и ЕГР си е традиционно проблемен и скъп.


Маркуча го къса заради декоративната кора която го протрива от вибрациите. Два пъти го сменях и накрая я изхвърлих :beer:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 31 юли 2010 - 11:09

:bishop: Почистих темата от "лиричните отклонения". Меренето на чурки на друго място :beer:
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 01 август 2010 - 22:00

Така,да добавя и аз нещичко.Карам Вектра Ц-1.9-мотора 150 коня вече 40000 км.Колата взех на 150000 км ,но се оказа че е на 195000.Сега е на 235х.За този период освен ремъците,ролките парвоначално,после масло и филтри,съм сменил една биалета на предното окачване и двата лагера на амортисьорите отпред.Имаше консумация на ток някъде ,но в Стефанов го отсраниха бързо,както и ЕГР-клапана ми почистиха.Колата върви като самолет,чак се чудя колко е пъргав мотора като се има предвид ,че е комби.Разхода средно е около 7л/100км.като се има в предвид ,че имам много градско.Иначе изван града държи раход около 6.На магистралата от София за Пловдив държи 6.3 при 160 км.
От мен толкова,всеки си има предпочитания,аз лично сам за 1.9 мотора,150 кончета.А и той лесно става повече без никакав проблем с карантиите.
Поздрави на всички от форума!!!
Мнението беше редактирано от rosko-boy: 03 август 2010 - 08:46
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 25 август 2010 - 20:47

Едно питане на колегата emil_eftimov задено като Репорт, вместо тук:

Колко литра е резервоара на вектра Ц 2.2 ДТИ (2003год) и да вярвам ли на числата от бордовия!на дисплея ми пише 7 но май не е така и ми дава над 10л на 100км в града.За извън града не се оплаквам с клима и 3 човека до София ми даде 5.1 на бордови но при зареждане го сметнах 5.8 ако резевоара е 60 л!АКо е 6о л ме пласши градския разход от близо 15 :unsure: :helpsmilie:
:61:
Отговори

mileff снимка mileff 25 август 2010 - 21:56

При мен със същият двигател на Сигнума е 60л. Предполагам, че и на Вектрата е толкова. А що се отнася до данните на борд компютъра, и на мен ми се струва, че послъгва .. по осезаемо в градски условия
Отговори

Гостivozet_* 01 септември 2010 - 16:42

При мен е 10л./градско, над това си е ламя. Тази кола е за магистрала, там дава икономия. :icon_smile2:
Мнението беше редактирано от ivozet: 01 септември 2010 - 16:44
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 19 ноември 2010 - 13:53

Мой колега има волово комби и има почти сигурен човек който ще го купи!!Днес ми звънна за някаква вектра Ц 2.2 дизел.Питаме конкретно за навигацията дали може да се програмира на Български.Харесал е някаква кола на бул.Сливница бяла вектра Ц 2.2. дизел за около 8000 лева+.Може ли някой да даде инфо?


п.с. Волвото му има навигация но се оказа ,че може да работи с диск само на БГ но е бая цифра.Тук какъв е принципа на навиацията??
Отговори

tony555 снимка tony555 29 декември 2010 - 22:08

Така,да добавя и аз нещо.Доскоро карах Вектра Ц 2.2 дизел.Изминах с нея 30000 км.За този период освен масло и филтри,не съм сменял нищо друго.Разхода беше около 8 градско и 5.8 извън града....Сега я продавам на части и постоянно ми звънят за ЕГР,нафтова помпа и турбо....Явно това им е слабото място....
Отговори

malcho снимка malcho 31 декември 2010 - 11:52

Да споделя и мойте впечатления от въпросната Вектра С.
На 29 12. я оставих за заслужена почивка след почти 5 години (без 4 месеца) вярна служба.
Модел 1.6 бензин 2006.
Километри: 179 200
Проблеми: на 27К-кормилни щанги, на 100 амортесьори, на 150 - съединител, 2 биелетки+ моторче на клапите за въздуха в купето. Накладки - един път на 90К. Масло: не съм долял повече от 5л. за 5 години - забелязах, че дръпва малко при каране на климатик при по-висока скорост на движение.

Като цяло-много съм доволен от колата - удобна (193см. съм) и здрава, като се има в предвид, че е карана само в България и то не само по главни пътища. Средният разход рядко е надхвърлял 7. Малко слаб двигател за това купе, но не съм имал проблеми.
Отговори

saava снимка saava 24 февруари 2011 - 15:20

Колеги,

Дойде време да оставя Корсата и да се ориентирам към нещо по-семейно.Естествено се спрях на Вектра С.
В момента карам 60/40 градско/шосе. Мисля си, че с пускането на втория метро-лъч съотношението ще се промени на 30/70.

Видях, че има прилични оферти от лизингови компании за бензинови мотори. Дизелите са малко над бюджета ми (около 10К).

Естествено прякото впечетление, което ще добия следващите ден-два ще е с най голяма тежест, но много разчитам и на вашите съвети.

Колебая се между следните 2 автомобила.


Opel Vectra 1.6 i, 2005 г.,101 к.с., седан, 100 000 км, рент-а-кар в БГ, купувана от официален вносител
Opel Vectra 1.8 i, 2005 г.,125 к.с., седан, 125 000 км, рент-а-кар в БГ, купувана от официален вносител

Съветвайте, не ме жалете :)
Отговори

didko_just снимка didko_just 24 февруари 2011 - 16:02

1.8 определено. :dummy:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg