Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Вдигане на максималната скорост по магистралите?!

Liubeznia снимка Liubeznia 13 декември 2011 - 15:53

Цитат

Да се вдигне максималната скорост за движение по автомагистралите в България от 130 на 140 км/час. Това е записано в промените на закона за пътищата, подготвени от пътната агенция и обявени от ресорното Министерство на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).

Пътната полиция още няма официална позиция, но изглежда има съмнения по въпроса. Наложило се е премиерът да се обади на вътрешния министър, за да го убеди, че 140 километра в час е една прилична скорост, съобщи bTV.


Аз лично съм абсолютно против въпреки факта, че повечето шофьори по магистралата не спазват и сегашното ограничение.
Смятам, че за Българина трябва ограничението да бъде свалено дори под 130км/ч. Лошата пътна настилка в голяма част, състоянието на автопарка и ниската култура на шофиране са предпоставка за повишаване на катастрофите и смятам, че други неща трябва да са приоритет преди да се вдигне ограничението с 10км/ч. И без това доста водачи приемат ограничението като такова за мининална скорост... :doh:

Вие какво мислите, за или против?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 декември 2011 - 16:13

 Liubeznia, на 13 декември 2011 - 15:53, каза:


Аз съм за,НО ако имахме пътища където да можем да караме с тази скорост. В момента всичко над 100км/ч по нашите пътища си е игра на руска ролетка!
Отговори

droopy снимка droopy 13 декември 2011 - 16:29

Карам и винаги съм карал кола на според пътните условия и техническото състояние на колата.
Все едно на Богатица да карам с 50 :newsm05_41: въпреки, че толкова е разрешено ...
Естествено, че биха го направили това - нали нищо не им коства. Хората отдавна си карат както си знаят. Пък и това е максимална, а не задължителна скорост. Само аз ли съм засичал хора който не се движат със 130? :confused:
Според мен е добра новина макар и да е капка в морето на фона на лошата пътна инфраструктира, нереалните ограничения, кофти маркировките и т.н.
За застарелия автопарк вече не знам чия е вината, когато хората дават луди пари за НОВО жилище и модерно обзавеждане, а се качват на 15 годишната си кола карайки със скорост далеч над допустимите /не само законово/ по магистралата и междуградските пътища.
Отговори

FLexX снимка FLexX 13 декември 2011 - 16:52

 s7ifl3r, на 13 декември 2011 - 16:13, каза:

Аз съм за,НО ако имахме пътища където да можем да караме с тази скорост. В момента всичко над 100км/ч по нашите пътища си е игра на руска ролетка!

Напълно съгласен съм с тебе !
Отговори

SilverKaD снимка SilverKaD 13 декември 2011 - 16:57

Аз също пътувам доста и всяка седмица Габрово до София ВИТИНЯ я минавам но като се замисля че за 80 км магистрала има не повече от 2 пъти по 1км отсечка която позволява такава скорост не съм мн съгласен. Пътищата ни са абсурдни, за такива скорости пък макар и със коли за по 100 хил. лв. Смятам че не би трябвало. :unsure:
Мнението беше редактирано от SilverKaD: 13 декември 2011 - 17:02
Отговори

oci снимка oci 13 декември 2011 - 17:01

Твърдо съм ЗА. Който мисли че магистралите ни не стават и за 100км/ч да кара с по-малко, никой не му пречи. Още по-добра е идеята за скоростни пътища - има куп места където са две ленти а ограничението е 90.

Както казаха преди мен, тези 10км/ч са капка в морето за съжаление...

ПП Ей богу тая тема ще стане "гореща"
Мнението беше редактирано от oci: 13 декември 2011 - 17:06
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 декември 2011 - 17:07

Веднъж да ми хареса БББ (бат Бойко Борисов) какво предлага и Вие да го оплюете...
Аз лично почти постоянно по магистралата карам със 140, тогава колата ми е на 2800-3000 оборота което при мен е около макс. въртящ момемт и ми харесва звука на колата и за това смятам, че това е доста подходяща скорост. Карам със сравнително ниски гуми и смятам, че магистралите ни са в що годе нормално състояние, не казвам хубави, но на фона на др. пътища стават. т.е. съм твърдо ЗА.
За сравнение ще кажа че с Тиграта повече от 110-120 не вдигам защото започва да ми "бучи" т.е. се мъчи...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 декември 2011 - 17:31

Твърдо съм ЗА!
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 13 декември 2011 - 17:39

Независимо дали ограничението е 80, 140 или 220км/ч. камикадзета винаги ще има. Аз съм също ЗА. Смятам, че всеки НОРМАЛЕН шофьор може да прецени къде и с колко да кара. :thu:
Отговори

Sim снимка Sim 13 декември 2011 - 17:46

На който му е дотегнал живота да си намери безлюден път и достатъчно дебело дърво и да се самоубие. По нашите пътища има повече надгробни паметници отколкото в гробището Арлингтън, Вашингтон, САЩ. Съгласен съм, че спазвайки всички ограничения по първокласните пътища ще се наложи да се пътува цял ден от Видин до Варна, но скоростите трябва да са разумни. 130км/ч максимум по магистрала за БГ колите и пътища са напълно достатъчни. Сметнете колко време ще се спести при движение с 10км/ч повече и колко повече се увеличава риска от катастрофи. С толкова неопитни и самонадеяни шофьори по пътищата се получава нещо страшно. :naughtynono:
Мнението беше редактирано от Sim: 13 декември 2011 - 17:47
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 13 декември 2011 - 17:58

В Германия има 13000км.аутобани. На 2500км.от тях няма ограничение на скороста.Това не означава че всички карат с над 200км.Карат само тези които могат,имат подходящи коли,имат желание и когато няма задръстване.Има коли за които 140км. в час са нищо. И сега в БГ. има юнаци които карат с доста над тази скорост. Тези които могат защо да не карат с 140 когато магистралата и автомобила позволяват това? Твърдо ЗА.
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 13 декември 2011 - 18:19

И съм ЗА, и съм ПРОТИВ......Но не мисля че точно с това трябваше да се захване. По-добре да разкарат тъпите ограничения които са нацвъкали навсякъде по пътищата и са се превърнали за хранилки за КАТ. Нека да решат този проблем, да пооправят и второкласните пътища и да направят макс.скорост колкото си щат.....
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 13 декември 2011 - 18:25

Аз съм за премахването на всякакви ограничения било то по полски път, градско, извън градско или магистрала. Тъкмо малко ще пооредее движението и няма да има задръствания :)
Отговори

qwer6 снимка qwer6 13 декември 2011 - 19:01

Магистралите са най-безопасните пътища в света, независимо какво е ограничението и дали изобщо има такова. Просто трябва да се спазват безусловно трите принципа:

- Ползвайте лявата лента само за изпреварване
- Никога не изпреварвайте от дясно
- Винаги сигнализирайте с мигач смяната на лента

По този начин в Германия карат с 250км/ч напълно контролирано и безопасно по магистрали, които с нищо не се различават от нашата "Тракия". Справка:http://www.youtube.com/watch?v=kBt5lWC7omM
Отговори

Sim снимка Sim 13 декември 2011 - 19:10

Какви и колко км магистрали имаме? Тракия около 270км за сега и Хемус около 180км. Състояние на пътното платно - Тракия- от София до Пловдив е като дунавски вълни. Витиня - много завои. Шумен-Варна - лоша настилка. Ако това е в германия, кой ще кара с 200км/ч?
Отговори

filidor снимка filidor 13 декември 2011 - 19:23

 fitnesman, на 13 декември 2011 - 18:19, каза:

И съм ЗА, и съм ПРОТИВ......Но не мисля че точно с това трябваше да се захване. По-добре да разкарат тъпите ограничения които са нацвъкали навсякъде по пътищата и са се превърнали за хранилки за КАТ. Нека да решат този проблем, да пооправят и второкласните пътища и да направят макс.скорост колкото си щат.....

100% съм съгласен!
Отговори

qwer6 снимка qwer6 13 декември 2011 - 19:39

 Sim, на 13 декември 2011 - 19:10, каза:

Какви и колко км магистрали имаме? Тракия около 270км за сега и Хемус около 180км. Състояние на пътното платно - Тракия- от София до Пловдив е като дунавски вълни. Витиня - много завои. Шумен-Варна - лоша настилка. Ако това е в германия, кой ще кара с 200км/ч?


Наистина "Тракия" за първите 60-80км е много зле, но след това е права като конец и в много по-добро състояние. Все пак и в Германия от 13000 км магистрали само 2500км нямат ограничение на скороста.
Отговори

милен златев снимка милен златев 13 декември 2011 - 19:40

Никой не ви е накарал да карате със 140,карайте си със 130 като не ви оттърва,а и съм сигурен че голям процент от тези които плюят това предложение редовно надвишават допустимата скорост без значение на магистрала или не
Отговори

Plamen Dimitrov снимка Plamen Dimitrov 13 декември 2011 - 19:58

Твърдо за,а освен това и по Цариградско шосе,Околовръстното и бул."България".
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 декември 2011 - 20:00

Прави са колегите, тия ограничения са хранилки за ненаядните куки. И без да обиждам никого, съвсем схематично ще дам едни пример: келеш (с извинение) с Vectra A в града със скорост 70 - 80 км/ч е в пъти по-опасен, от утвърден шофьор на Insignia със скорост 150 км/ч по магистрала. Всичко е до самосъзнание, да здрав разум и солидна преценка.. като все по-рядко се срещат шофьори на пътя, 'надарени' с подобни 'способности'..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg