Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Изпиране на салона

nedqlkow снимка nedqlkow 28 юни 2017 - 07:46

Здравейте колеги,
тъй като вече гледам, че започнаха да се нареждат един след друг топли дни, май е крайно време да я извърша най-накрая тая процедура. От 2-3 месеца съм решил да си изпера салона на колата, но времето така и не позволяваше. За съжаление живея в такъв град, където в радиус от 30 км има една единствена автомивка и за да ми изперат салона там, трябва да се запиша 1 месец предварително, което няма как да стане. От тая гледна точка се замислям дали няма как да го направя сам? В интернет има доста статии по темата, но не съм го правил до момента и ми се ще да чуя какво мислите и вие.

Удачно ли е да се опитвам сам или е по-добре да го направят хора, които с това се занимават? Ако вие сте го правили сами какви препарати по-точно ползвахте?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юни 2017 - 18:59

 nedqlkow, на 28 юни 2017 - 07:46, каза:

Здравейте колеги,
тъй като вече гледам, че започнаха да се нареждат един след друг топли дни, май е крайно време да я извърша най-накрая тая процедура. От 2-3 месеца съм решил да си изпера салона на колата, но времето така и не позволяваше. За съжаление живея в такъв град, където в радиус от 30 км има една единствена автомивка и за да ми изперат салона там, трябва да се запиша 1 месец предварително, което няма как да стане. От тая гледна точка се замислям дали няма как да го направя сам? В интернет има доста статии по темата, но не съм го правил до момента и ми се ще да чуя какво мислите и вие.

Удачно ли е да се опитвам сам или е по-добре да го направят хора, които с това се занимават? Ако вие сте го правили сами какви препарати по-точно ползвахте?

Прал съм салона на предишната ми Вектра Б с перяща прахосмукачка. Използвах препарата, който беше със самата прахосмукачка и в дозировката, която беше препоръчана там. Изсъхна за няколко часа на слънце при отворени всички врати и заден капак, тъй като прахосмукачката изсмуква много добре водата от тапицерията и остава много малко за изпаряване.
Не се опитвай да си переш тавана, че после ще сменяш плата.
Отговори

xbmx снимка xbmx 28 юни 2017 - 21:02

С таз бангийка става доста добре.Публикувано изображение , разбирасе зависи и от колата и от човека чиято е и с колко време разполага той,завиди и от това дали е плюш или кожа , може и с маркуча и веро.
Може и с препарат може и дезинфекция със спирт и т.н.
Като цяло не мий тавана ако колата е над 5 години , отлепя се.

Има ли желание има и начин :)
Мнението беше редактирано от xbmx: 28 юни 2017 - 21:09
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 29 юни 2017 - 08:45

 tisho.74, на 28 юни 2017 - 18:59, каза:

Прал съм салона на предишната ми Вектра Б с перяща прахосмукачка. Използвах препарата, който беше със самата прахосмукачка и в дозировката, която беше препоръчана там. Изсъхна за няколко часа на слънце при отворени всички врати и заден капак, тъй като прахосмукачката изсмуква много добре водата от тапицерията и остава много малко за изпаряване.
Не се опитвай да си переш тавана, че после ще сменяш плата.


За таваните четох, че се отлепват после, та няма да пипам там. Искам да си изпера седалките от момента, в който я купих до сега, но чаках да станат стабилни жеги, за да може да изсъхне. Иначе вариантът с перящата прахосмукачка и на мен ми се вижда най-удачен, но читавите тръгват от 350 лева нагоре. В момента, а и като цяло не ми се вижда добър вариант да дам 350 лева за нея при положение, че ще я ползвам 2-3 пъти в годината. От тая гледна точка се чудех къде бих могъл да си намеря автомивка, била тя на самообслужване или не, където да има такава прахосмукачка, че да си свърша работа както трябва.

 xbmx, на 28 юни 2017 - 21:02, каза:

С таз бангийка става доста добре.Публикувано изображение , разбирасе зависи и от колата и от човека чиято е и с колко време разполага той,завиди и от това дали е плюш или кожа , може и с маркуча и веро.
Може и с препарат може и дезинфекция със спирт и т.н.
Като цяло не мий тавана ако колата е над 5 години , отлепя се.

Има ли желание има и начин :)


Салонът е плюш. Таванът няма да се пипа, изобщо не влиза в уравнението той. Иначе предишното ми мнение общо взето е валидно и тука. Втора ръка тия перящи прахосмукачки вървят по 200 лева, които не ми се дават за 2-3 ползвания в годината. От тая гледна точка бих отишъл на място където има такава и бих си платил, за да си свърша работа. Времето не е проблем, в крайна сметка говорим за собствената ми кола :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юни 2017 - 08:59

Перящата прахосмукачка представлява една добавка дето се слага на маркуча, в която оставя вода. Има и по-професьонални, но за какво са ти. Всяка втора прахосмукачка се продава с такава приставка, а май може и само приставка да си купиш. Аз съм изхвърлил две такива приставки вече, защото имаме и голяма прахосмукачка и като купим малка не ги ползваме. Важното е да е силна прахосмукачката дето ползваш, иначе ще смуче по-малко. Цялата процедура е да си вземеш препарат за пране на килими, четка и пръскалка за цветя от тия дето се помпат. Пръскаш с пръскалката, търкаш с четката и смучеш с прахосмукачката. Аз пера почти всяка година всички коли. Отнема около два часа за комби + много пот.
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 юни 2017 - 09:01

Ако не те мързи, ползвай моя метод. Изпитан от 30 години. Вадя по една седалка. Качвам я в банята. Пръскам с Меглио. След два часа поливам с подвижния душ, поръсвам с прах за пране и търкам с четка за дрехи. Измивам обилно с душа и после три дни на балкона. И така по един елемент на седмица. Приятели, които не са пробвали смятат, че после седалките миришели, но не е вярно.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 29 юни 2017 - 09:20

 k opel e, на 29 юни 2017 - 09:01, каза:

Ако не те мързи, ползвай моя метод. Изпитан от 30 години. Вадя по една седалка. Качвам я в банята. Пръскам с Меглио. След два часа поливам с подвижния душ, поръсвам с прах за пране и търкам с четка за дрехи. Измивам обилно с душа и после три дни на балкона. И така по един елемент на седмица. Приятели, които не са пробвали смятат, че после седалките миришели, но не е вярно.


Принципно не е лош вариант, но ще се поосложнят нещата от гледна точка на това, че душът ми не е подвижен и ще е мъка махането на препарата. Иначе обмислям сериозно свалянето на седалките и изпирането отделно, но сякаш ми се вижда по-практично да си намеря една перяща прахосмукачка и да си реша проблема за 2-3 часа.

 Ne6to Smisleno, на 29 юни 2017 - 08:59, каза:

Перящата прахосмукачка представлява една добавка дето се слага на маркуча, в която оставя вода. Има и по-професьонални, но за какво са ти. Всяка втора прахосмукачка се продава с такава приставка, а май може и само приставка да си купиш. Аз съм изхвърлил две такива приставки вече, защото имаме и голяма прахосмукачка и като купим малка не ги ползваме. Важното е да е силна прахосмукачката дето ползваш, иначе ще смуче по-малко. Цялата процедура е да си вземеш препарат за пране на килими, четка и пръскалка за цветя от тия дето се помпат. Пръскаш с пръскалката, търкаш с четката и смучеш с прахосмукачката. Аз пера почти всяка година всички коли. Отнема около два часа за комби + много пот.


А дали можеш да ме ориентираш с линк към въпросния накрайник, който е необходим? И сигурно ли е, че ще свърши работа обикновената прахосмукачка, да не стане да си замине :))
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юни 2017 - 09:39

http://www.gloria94-...ukachka-twister

Нещо такова изглежда, но не съм сигурен коя точно. Трябва да питаш в някой голям магазин. А за отпред е един накрайник от тоя тип:

http://karclean.bg/m...67550_popup.jpg
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 юни 2017 - 09:39
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 29 юни 2017 - 09:52

 Ne6to Smisleno, на 29 юни 2017 - 09:39, каза:

http://www.gloria94-...ukachka-twister

Нещо такова изглежда, но не съм сигурен коя точно. Трябва да питаш в някой голям магазин. А за отпред е един накрайник от тоя тип:

http://karclean.bg/m...67550_popup.jpg


Благодаря :)
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 29 юни 2017 - 10:01

Някой, ако има и други варианти с радост бих ги чул :)
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 29 юни 2017 - 10:02
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юли 2017 - 21:23

 nedqlkow, на 29 юни 2017 - 10:01, каза:

Някой, ако има и други варианти с радост бих ги чул :)

Глася пране на мойта. Въпросът е къде, щото при мен е кофти с тока. Ако имаш гараж или място, на което 50 метра кабел ще стигнат драсни ЛС. Имам си перящ Зелмер, ама препарата ми е на свършване.
Другото място, за което се сещам, е в сервиза при Оги.
П.С. От друга страна вече от десетина години съм на мнение, че перящата прахосмукачка (ама истинската перяща прахосмукачка) си е добра инвестиция, особено като всяко лято си изпирам мебелите и пътеките вкъщи...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юли 2017 - 10:35

 tisho.74, на 02 юли 2017 - 21:23, каза:


П.С. От друга страна вече от десетина години съм на мнение, че перящата прахосмукачка (ама истинската перяща прахосмукачка) си е добра инвестиция, особено като всяко лято си изпирам мебелите и пътеките вкъщи...


Само да не е "Рейнбоу"!!!! Това е страшна измама. Майка ми има такива и цената и е като на хубава кола. Цялата схема е уникална измама! Продават ти суперовърпрайснат продукт, на половината на цената му може да си купиш прахосмукачка като тези в автомивките, която е 1000 пъти по-корава. После ти обещават някаква безлимитна гаранция, но не споменават, че всяка година трябва а я водиш да я преглеждат и ако не покрива показателите дето имат, трябва да си платиш ремонт и почистване, които не са в гаранцията (WTF) :confused: Почистването е 50 лв в "ултразвукова вана" за да изкарат прах от някъде си и това само ако не си я ползвал, иначе почват цифрите. Това се прави всяка година и обяснението е, като си купиш кола не я ли поддържаш? На всичкото отгоре замерването дето правят го пускат на едни уреди да мерят колко силно смуче и духа. Пускат прахосмукачката и преди да е достигнала работните обороти я гасят и ти казват не стигна до зеленото, трябва чистене... Като ги накарах пак да я пуснат на уредите докато заработи до край ми отказаха и казаха, че ако не искам отпадало гаранцията. Вдигнах им луд скандал и им заебах прахосмукачката там и им казах да си я заврът в ... Майка ми ако иска да си я взема, аз не мога да се разправям с измамници. Според мен по-добре да прежали тия 5000 лв и да и подаря една хубава прахосмукачка за 150 лв, по-малко ще ме е яд.

Иначе имаме една стара немска прахосмукачка с резервоар за вода, дето пере по същия начин и аз ползвам нея. Ако искаш някой уикенд като се хвана да пера клиото, че е смрад ще ти се обадя. Имам къде край нас.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 юли 2017 - 10:37
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 юли 2017 - 12:51

 Ne6to Smisleno, на 06 юли 2017 - 10:35, каза:

Само да не е "Рейнбоу"!!!!

Не че нещо, ама случайно да си спал на слънце на морето, а :icon_wink2: Прост Зелмер е, както съм писал.
Ако колегата напазарува некъв препарат за перящи прахосмукачки ще направим едно групово пране някъде. Моя препарат свърши.
П.С. Не че на местния представител на тия скъпи боклуци не съм му доставил и монтирал асансьорите за сградата, ама това не променя фактите, които ти си написал, а пък и аз мога да изложа още десет пъти по толкова. И все верни.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 юли 2017 - 12:53
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юли 2017 - 14:41

Аз ползвам един препарат за килими. Леко агресивен е и поизбелва седалките след 6/7 пранета но чисти супер, а за пода е перфектен. Трябва да го снимам и кача. Иначе за седалките може нещо по-леко.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юли 2017 - 12:10

Миналата година си изпрах кухненската мебел само с вода. Ефекта пак си беше видим и много добър, може би само някои петна от храна не излезнаха докрай, но все пак. Та ако колегата драсне някой ред очевидно ще стане яко групово пране :icon_wink2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 юли 2017 - 19:08

От моите наблюдения,най-добър ефект се постига с този уред.Проблема е че трябва компресор с доста голям дебит.Има и някакъв специален препарат който се налива в резервоара на ръкохватката.На колегата сина му има такова устройство и съм го пробвал.Компресора ми е малък и е мъка,отнема много време с почивки,че да не се скапе компресора.
https://www.youtube....h?v=MJUzRyIa7qo
Отговори

shtork снимка shtork 11 юли 2017 - 13:53

 tisho.74, на 06 юли 2017 - 12:51, каза:

Не че нещо, ама случайно да си спал на слънце на морето, а :icon_wink2: Прост Зелмер е, както съм писал.
Ако колегата напазарува некъв препарат за перящи прахосмукачки ще направим едно групово пране някъде. Моя препарат свърши.
П.С. Не че на местния представител на тия скъпи боклуци не съм му доставил и монтирал асансьорите за сградата, ама това не променя фактите, които ти си написал, а пък и аз мога да изложа още десет пъти по толкова. И все верни.


Аз съм съгласен също за комбина, а мога да осигуря и ток. Ако има интерес може да ми пишете.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 12 юли 2017 - 11:54

 Ne6to Smisleno, на 29 юни 2017 - 09:39, каза:

http://www.gloria94-...ukachka-twister

Нещо такова изглежда, но не съм сигурен коя точно. Трябва да питаш в някой голям магазин..

Това НЕ СТАВА за мокро почистване. Това е приставка, отделяща по-едрите частици от боклука, за да сменяш по-рядко торбичката на прахосмукачката.
Мнението беше редактирано от V. Petrov: 12 юли 2017 - 11:55
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 юли 2017 - 21:53

Еми хайде който иска да правим комбина да пише тук и после се доразбираме на ЛС.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 юли 2017 - 08:50

 tisho.74, на 12 юли 2017 - 21:53, каза:

Еми хайде който иска да правим комбина да пише тук и после се доразбираме на ЛС.


Ами аз съм много за, а имам да пера цяла пича въшка + седалка за кола, но жената ме гони да и монтирам 7 осветителни и един корниз, а освен че трябва да ги монтирам се оказа че трябва и да купувам нови, щото не и харесват тия дето взе преди това. Иначе имам всичко необходимо при мен. Ако напредна с работата може в неделя да се организираме.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg