Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с двигателя

miro29 снимка miro29 15 март 2007 - 08:17

Здравейте на всички!Аз съм нов в този форум.Имам към вас въпрос относно двигателя на кадет.Постоянно се чува тракане на двигателя, което като че ли намалява при използване на добавка, но не изчезва.Може ли да посочите причината за това тракане и дали е опасно карането на колата в това състояние.Има луфт на буталото 0,30.Чувал съм много мнения за моя проблем.При който майстор отида всеки казва различно.Един казва, че е от буталата, друг от повдигачите.Благодаря предварително!
Отговори

StK снимка StK 15 март 2007 - 10:16

Според мен чаткането от повдигачи не може да се сбърка, то е по-леки и цъкащо.
Въпроса ми е дали след като загрее двигателя чукането изчезва?
Чукане много често има или от бутален болт или от биелните лагери. Ако е от лагерите трябва да се оправя, ако е от буталния болт може да се кара, още повече ако изчиства на топло.
От буталата ако трака нищо не мога да кажа, но ако луфта е 0,3 мм, то това мисля че е съвсем в допуска на износването и от такъв луфт тракане, си мисля, че не може да има.
Отговори

miro29 снимка miro29 15 март 2007 - 10:34

Искам да внеса няколко допълнения към поста си.Тракането не е леко, а е доста шумно, наподобява това на дизелов двигател.Забелязам съм, че то намалява, ако колата се движи на по-високи обороти /извънградско/. Това лято съм правил ремонт на двигателя, сменял съм семеринги и тампони.Тогава в сервиза ми казаха, че проблема в двигателя идва от буталото.Ако има колеги шофьори от Пловдив, биха ли предпоръчали добър сервиз в града?Благодаря предварително.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 март 2007 - 10:38

miro29, на Mar 15 2007, 10:34 AM, каза:

Искам да внеса няколко допълнения към поста си.Тракането не е леко, а е доста шумно, наподобява това на дизелов двигател.Забелязам съм, че то намалява, ако колата се движи на по-високи обороти /извънградско/. Това лято съм правил ремонт на двигателя, сменял съм семеринги и тампони.Тогава в сервиза ми казаха, че проблема в двигателя идва от буталото.Ако има колеги шофьори от Пловдив, биха ли предпоръчали добър сервиз в града?Благодаря предварително.
 


Вървежа как е? Има ли мощност? Да разбирам че го прави и на загрят двигател.

Я вземи си премери компресията кат за начало. Това няма да е зле да го направиш.
Отговори

miro29 снимка miro29 15 март 2007 - 10:49

javor_bg, на Mar 15 2007, 10:38 AM, каза:

miro29, на Mar 15 2007, 10:34 AM, каза:

Искам да внеса няколко допълнения към поста си.Тракането не е леко, а е доста шумно, наподобява това на дизелов двигател.Забелязам съм, че то намалява, ако колата се движи на по-високи обороти /извънградско/. Това лято съм правил ремонт на двигателя, сменял съм семеринги и тампони.Тогава в сервиза ми казаха, че проблема в двигателя идва от буталото.Ако има колеги шофьори от Пловдив, биха ли предпоръчали добър сервиз в града?Благодаря предварително.
 


Вървежа как е? Има ли мощност? Да разбирам че го прави и на загрят двигател.

Я вземи си премери компресията кат за начало. Това няма да е зле да го направиш.
 


Че вървежна е, вървежна е.като стрела е.само, че ме притеснява това тракане.то е постоянно, но на високи обороти, като че ли намалява.Казвали са ми, че проблема е или в буталата или в повдигачите.питал съм на няколко места, но никой не може да ми даде конкретен отговор на поставения от мен въпрос. смених маслото с арал и си купих добавка за двигател, от тях малко намаля, но не изчезна напълно.
Отговори

VES снимка VES 15 март 2007 - 11:26

Моя двигател (C18NZ) имаше такъв проблем. Тракаше като дизел. Оказа се, че проблема е в буталните болтове, 3 от 4 бяха много зле. А иначе колата си имаше мощност и шума намаляваше при високи обороти.
Интересното е, че като я купих не тропаше изобщо, но след смяната на маслото стана "интересно". Пробвах добавки като Stop, но пак си тропаше, така че вероятно като съм я взел е имала масло в добавките :col01cop: , а не добавки в маслото.
Накратко - гадна работа :col01cop:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 март 2007 - 13:28

VES, на Mar 15 2007, 11:26 AM, каза:

Моя двигател (C18NZ) имаше такъв проблем. Тракаше като дизел. Оказа се, че проблема е в буталните болтове, 3 от 4 бяха много зле. А иначе колата си имаше мощност и шума намаляваше при високи обороти.
Интересното е, че като я купих не тропаше изобщо, но след смяната на маслото стана "интересно". Пробвах добавки като Stop, но пак си тропаше, така че вероятно  като съм я взел е имала масло в добавките  :col01cop: , а не добавки в маслото.
Накратко - гадна работа  :col01cop:
 


А може ли болтовете да се сменят само като се свали картера? Вижда ми се малко вероятно. Не знам за това питам.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 март 2007 - 14:37

не
Отговори

StK снимка StK 15 март 2007 - 17:24

Имам питане, не защото трябва да се маха коляновия вал, съответно и скоростната кутия или не защото това е абсолчтно тотално технически и физически невъзможно. Защото махането на генерацията и главата и цялата хамалогия покрай това не е по-малък проблем.

А по въпроса за тракането, сега се сещам, че имах подобен проблем с една Вектра Ц18НЗ и се оказа разбити легла и водачи на клапаните, но при нея на студено нямаше тракане, а като загрееше заработваше като дизел.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 15 март 2007 - 19:05

StK, на Mar 15 2007, 10:16 AM, каза:

Според мен чаткането от повдигачи не може да се сбърка, то е по-леки и цъкащо.
Въпроса ми е дали след като загрее двигателя чукането изчезва?
Чукане много често има или от бутален болт или от биелните лагери. Ако е от лагерите трябва да се оправя, ако е от буталния болт може да се кара, още повече ако изчиства на топло.
От буталата ако трака нищо не мога да кажа, но ако луфта е 0,3 мм, то това мисля че е съвсем в допуска на износването и от такъв луфт тракане, си мисля, че не може да има.
 



допустимия луфт е максимум 0,12мм-0,15мм
заводски излизат с 0,02-0,05мм зависи от модела
Отговори

Andy снимка Andy 15 март 2007 - 19:17

Пичага, закарай я в сервиз да ти отворят клапаните. Много е вероятно те да тракат.
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 15 март 2007 - 19:25

Ми колега нека да добавя и моето скромно мнение по въпроса... Всичко гореспоменато е много вероятно! Но понеже току що се сблъсках със същия проблем и ми коства доста усилия и нерви докато разбера какво беше ще ти кажа, че тези симптоми са тропане на биелни лагери! Сваляй картера и свали черупките на лагерите и ги виж в какво състояние са! Успех!!!
:col01cop:
Отговори

Andy снимка Andy 15 март 2007 - 19:51

Да, и това е вероятно, но е свързано с повече и по-отговорна работа! Нека почне от най-лесния за отстраняване проблем. В противен случай утре ще накараме някой да прави основен ремонт на двигателя заради свършилия бензин.
Между другото и моя двигател трака. Чак като дизелов не, но се чува. Дано не са за основен ремонт и моята и твоята :col01cop: :col01cop: :col01cop:
Отговори

miro29 снимка miro29 16 март 2007 - 14:48

Здравейте, вчера пуснах тема за тракане на двигателя.Закарах я на сервиз и ми казаха, че проблема не е в буталата, а по-скоро в бутални пръстени, лагерите.Успокоиха ме, че мога да я карам и така без проблеми, но евентуален ремонт в бъдеще би излязал 600 лева.Вие какво ще ми препроръчате, да я карам ли така или в близко време да я ремонтирам.Благодаря предварително. :col01cop:
Отговори

Andy снимка Andy 16 март 2007 - 15:20

Или продаваш сега, или правиш ремонта сега. Не мисли, че са ти казали 100% какво е повредено или износено. Без да се отвори не може да се разбере със сигурност. Чудя се как ли трака от буталните пръстени :col01cop: ...
Отговори

miro29 снимка miro29 16 март 2007 - 16:47

момчета, грешката е моя!сега видях какво съм написал. Става въпрос за гайките на буталото.сори...Да си помислите, че съм некомпетентен
Отговори

miro29 снимка miro29 16 март 2007 - 16:52

Проблемът е в буталните болтове, като прочетох съобщението на колегата, видях каква глупост съм написал.така, че чакам още мнения дали е наложително да правя този ремонт или да изчакам.благодаря. :col01cop:
Отговори

Andy снимка Andy 16 март 2007 - 19:41

Пичага, закарай си колата при други, в друг сервиз. Разпитай (може и тук да потърсиш) някой за отзиви от работата на определен сервиз и по-конкретно с хлопели. И във Форума има можещи и разбиращи, които могат да ти оправят колата. Друг е въпроса ти откъде си и дали някой ще иска да ти помогне.
Не е полезно да се кара с луфтове независимо къде са те. Ако са лагери, независимо биелни или основни, ударите ще повредят и здравите части. Не бих могъл да знам какво е на двигателя, но със сигурност не е от гайките на буталото. Освен ако не наричате на жаргон нещо около бутало-мотовилковата група :col01cop: .
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 16 март 2007 - 22:01

miro29, на Mar 15 2007, 08:17 AM, каза:

Здравейте на всички!Аз съм нов в този форум.Имам към вас въпрос относно двигателя на кадет.Постоянно се чува тракане на двигателя, което като че ли намалява при използване на добавка, но не изчезва.Може ли да посочите причината за това тракане и дали е опасно карането на колата в това състояние.Има луфт на буталото 0,30.Чувал съм много мнения за моя проблем.При който майстор отида всеки казва различно.Един казва, че е от буталата, друг от повдигачите.Благодаря предварително!
 



колега що не се разкараж до големия гигант да ти чуя тракането имам работилничка там пък и мога да ти помогна или насоча към компетентен мастор
телефона ми го има в подписа така че ако решиш :col01cop:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg